Fracht

Okładka książki Fracht
Grzegorz Brudnik Wydawnictwo: Filia Cykl: Aleksander Gall (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Aleksander Gall (tom 2)
Filia
2018-09-19
2018-09-19
literatura polska

Akcja wartka, ciekawa. Język, słownictwo, którym posługują się bohaterowie, adekwatny do ich ról powieściowych. Nie pasowało mi nazywanie kobiet wulgarną polszczyzną od wiadomej części ciała (d...py).

Jedno trzeba przyznać, pomysłów autorowi nie brakuje, ale żeby wszystkie tak od razu wrzucić do jednej książki ? Uważam, że wszystkiego jest w tej książce za dużo. Można zmęczyć się tempem w jakim przebiegają przygody bohatera. Czytając kolejne strony nabiera się przeświadczenia, że nic nie może już czytelnika zaskoczyć, nawet gdyby finałowe sceny miały miejsce na księżycowym Morzu Spokoju.

Momentami trudnosc sprawialo mi slownictwo zeglarskie, zupelnie nie orientuje sie w tej materii. Ale w ogolnej ocenie nie mialo to glebszego znaczenia. Akcja rozwinela sie w zupelnie nieoczekiwanym dla mnie kierunku i ostatecznie ksiazka pozostawila na mnie pozytywne wrazenie.

Podobnie jak pierwsza część historii Alexandra Galla, bardzo dobra pozycja. Mnóstwo się dzieje i po raz kolejny, autor opisuje rzeczy, które się dzieją z niesamowitą szczegółowością. Jak sam wspomina na końcu, spędził mnóstwo czasu z różnymi ekspertami, żeby zrozumieć poszczególne tematy i być w stanie w taki sposób je opisać. Pierwszy raz spotykam się z tego typu książką, w której tak dokładnie opisane są tak skomplikowane rzeczy.

Na plus w stosunku do pierwszej części, że dzieje się dużo mniej niemożliwego (poza końcowymi fragmentami) i brzmi to dużo bardziej realistycznie.

Polecam wszystkim obie książki Pana Brudnika i jak będzie kolejna to zdecydowanie warto się za nią zabrać!

polska wersja Lee Childa ? jakos do mnie nie trafia :(
do pieca...

polska wersja Lee Childa ? jakos do mnie nie trafia :(
do pieca...

Wielkie zaskoczenie, poziom światowy, czekam na kolejne!!!

Wielkie zaskoczenie, poziom światowy, czekam na kolejne!!!

Dobry główny motyw, czyli zagadkowe zatopienie promu i związane z tym późniejsze sytuacje. Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, a główny bohater Aleksander Gall, tyle razy wychodził w życiu z przeróżnych opresji, że śmiało możemy go nazwać nieśmiertelnym, więc i tym razem wywinie się różnym "aniołom śmierci", oraz rozsupła węzeł gordyjski.
Trochę kpię, bo fascynacja kinem akcji, już jest za mną. Takie skrzyżowanie pisarstwa V. Severskiego z Lee Childem.
Dobrze się tego słucha, oczywiście nie ma nudy, a zwolennicy Jack'a Reachera będą zadowoleni.

Trochę kpię, bo fascynacja...

Zabili go i uciekł...

Ale jak fajnie się tego słucha!

Zabili go i uciekł...

Ale jak fajnie się tego słucha!

Książka dla tych co lubią styl "zabili go i uciekł"

Książka dla tych co lubią styl "zabili go i uciekł"

Sensacja w bardzo dobrym wydaniu.

Sensacja w bardzo dobrym wydaniu.

Dodaj cytat z książki Fracht