Fracht

Grzegorz Brudnik Wydawnictwo: Filia Cykl: Aleksander Gall (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska
Aleksander Gall (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

polska wersja Lee Childa ? jakos do mnie nie trafia :(
do pieca...

Wielkie zaskoczenie, poziom światowy, czekam na kolejne!!!

Dobry główny motyw, czyli zagadkowe zatopienie promu i związane z tym późniejsze sytuacje. Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, a główny bohater Aleksander Gall, tyle razy wychodził w życiu z przeróżnych opresji, że śmiało możemy go nazwać nieśmiertelnym, więc i tym razem wywinie się różnym "aniołom śmierci", oraz rozsupła węzeł gordyjski.
Trochę kpię, bo fascynacja...

2088

Zabili go i uciekł...

Ale jak fajnie się tego słucha!

Książka dla tych co lubią styl "zabili go i uciekł"

Ciekawy bohater, zakręcona historia. Dobra rozrywka.

Grzegorz Brudnik nie zwalnia tempa, a jego druga książka “Fracht” w niczym nie ustępuje poprzedniczce.
Gdyby przymknąć oko na kilka nieprawdopodobnych momentów, to można by powiedzieć, że mamy do czynienia z powieścią wręcz doskonałą w swoim gatunku. Z drugiej strony ich brak i przedwczesne uśmiercenie bohatera odebrałby szanse na dokończenie tej historii, a tym bardziej...

Trochę ta książka jest dla mnie za męska i trochę za bardzo szczegółowa w dziedzinie statków, katastrof itp. Po prostu się nie interesuję tymi tematami, więc niektóre opisy mi się dłużyły.

Po za tym idealny kryminał i to napisany w dobrym amerykańskim stylu. Niewielu mamy autorów, którzy potrafią sięgnąć do takich wyżyn. Nie żebym lekko traktowała nasze rodzime wątki ale...

Przeczytalam z przyjemnoscia i to na wielu poziomach. Podobal mi sie warsztat autora, sposob budowania postaci i watkow, swietna, zazebiajaca sie intryga. Czulam w tym szalenstwo opowiesci o Jamesie Bondzie, choc Aleksander Gall w niczym nie przypomina dystyngowanego dzentelmena z oksfordzkim akcentem, blizsza mu jest podworkowa lacina.
Z przyjemnoscia zaglebialam sie w...

Pan Grzegorz po raz kolejny ukazując zawrotne przygody Aleksandra Galla podbił moje serduszko. Bardzo spodobał mi się pomysł uwikłania w dowodzenie tak dużej ilości osób. Fakt, że każdemu zależało na wydobyciu wraku był niesamowity, ze względu na niekończącą się walkę o dowiedzenie lub ukrycie prawdy. Już po pierwszym rozdziale czytelnik ma ochotę dowiedzieć się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2018