Niewyjaśnione okoliczności

Richard Shepherd Wydawnictwo: Insignis biografia, autobiografia, pamiętnik
Unnatural Causes
Urszula Gardner
Insignis
lekarz literatura faktu poszukiwanie prawdy sekcja zwłok śledztwo śmierć zabójstwo zamach terrorystyczny
Unnatural Causes
biografia, autobiografia, pamiętnik
Urszula Gardner
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Tajemnice śmierci

13 Link do recenzji

"Każde zwłoki mają do opowiedzenia swoją historię" - niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Dr Richard w swojej książce przybliżył historie kilku interesujących przypadków, z którymi miał styczność, podczas gdy wykonywał pracę lekarza medycyny sądowej. Książka obfituje we wspominki dotyczące kariery zawodowej, pasji, a także życia prywatnego dr Shepherda. Porusza ciekawe...

Zawsze lubiłam poznawać inne zawody od kuchni - przynajmniej poprzez lekturę :) Najbardziej też interesowały mnie sprawy medyczne, a zawód patologa z jednej strony fascynował, z drugiej przyprawiał o lęk. Cóż, wszyscy kiedyś umrzemy. Autor bardzo dobrze opisał tajniki swojej pracy, pokazując, jak bezpośrednio wpłynęły one na jego życie prywatne i zdrowie psychiczne. Książka...

Praca lekarza medycyny sądowej jest bardzo ciężka nie tylko pod względem samych zadań które trzeba wykonywać, ale też pod względem psychicznym. Wszystkie strony tej pracy pokazuje nam jeden z czołowych lekarzy Richard Shepherd. Po wielu latach wykonywania tego zawodu, postanowił wszystkie swoje informacje o swoim życiu. Napisał ją jako swoistą terapie, by móc w jakimś,...

Przy sięganiu po tę książkę należy pamiętać, że "Życie i wiele śmierci czołowego brytyjskiego lekarza medycyny sądowej" doskonale oddaje jej treść. To nie jest książka o niesamowitych medycznych przypadkach. Jest o życiu doktora Shepherda.
Nie umniejsza to jednak w żaden sposób jej wartości.

Ciekawa pozycja dla fanów kryminału jak i dla fanów medycyny ogólnej i sądowej.

Szybko się czytało, doktor opowiada o swej pracy ciekawie, przybliża różne przypadki, przede wszystkim jest szczery i nie udaje, że jest to praca w której nikt się nie myli.

Polecam

Autor opowiada o swoich najróżniejszych patologicznych przypadkach jak dla mnie za mało, lecz także opowiada swoich odczuciach i emocjach.

Pokazuje za dużo swoje życie osobiste.

Przeczytanie tej książki trochę mi zajęło. Książka generalnie jest bardzo ciekawa, polecam osobom, które interesują się tematyką medycyny sądowej. Jednakże książka ta nie jest jedną z tych gdzie można znaleźć historyjkę za historyjką, przypadek za przypadkiem. Napisanie tej książki było dla autora formą terapii. Sporo jest w niej wątków z życia prywatnego, historii z sal...

Ciekawa książka, dobrze się czyta. Na pewno dla osób interesujących się kryminalnymi szczegółami

Książka ciekawa i ukazująca procedury jakie są w UK po śmierci człowieka. Ciekawe spostrzeżenia autora odnośnie obcowania ze śmiercią co przekłada swoje piętno na "znieczulicę" odnośnie śmierci.

Dla fanów kryminałów i true crime świetna. Pozostałych może znudzić.

Dyskusje

2 395