Niewyjaśnione okoliczności

Richard Shepherd
biografia, autobiografia, pamiętnik 456 str.
Unnatural Causes
Urszula Gardner
Insignis
biografia, autobiografia, pamiętnik
lekarz literatura faktu poszukiwanie prawdy sekcja zwłok śledztwo śmierć zabójstwo zamach terrorystyczny

Unnatural Causes
Urszula Gardner
Insignis
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Tajemnice śmierci

11 Link do recenzji

Bardzo dobra książka. Autor pokazuje nie tylko aspekt medyczny swojej pracy patologa, ale także snuje refleksje na temat życia, ludzkich wyborów, uczyć i emocji, które nami rządzą, chociaż trudno znaleźć ślad ich działań w komórkach ciała.

Bardziej autobiografia i chęć rozliczenia się z przeszłością niż zbiór ciekawych historii medyka sądowego, choć i tego nie brakuje. Osoby, która już trochę się na temacie zna a nie jest zainteresowana prywatnymi niesnaskami może być pozycją zawiedziona.

Tematyka dla mnie bardzo ciekawa ;) Świetna, lekka narracja. Książka nie nudziła mnie ani przez moment! :)

Bardzo ciekawa książka.

Może nie porywająca i wciągająca, ale ciekawa i bardzo rzeczowa.
Książka długo czekała na swoją kolej, ponieważ obawiałam się, że będzie zbył drastyczna. Jednak nie, okazało się że momentami była wręcz nudnawa. Oczywiście nie pod względem opisu pracy patologa, które było interesujące, tylko pod kontem dokładnych analiz poszczególnych przypadków z jakimi miał do czynienia a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka napisana bardzo dobrze, bez zbędnych opisów np drzewek, chmurek, których tak nie lubię.
Czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem. Czytelnik poznaje pracę patologa i innych służb od tzw. "zaplecza".
Bardzo pouczająca lektura. Polecam

Na półkach: , , , ,

Zaczynając "Niewyjaśnione okoliczności" dopadła mnie czytelnicza niemoc, ale bynajmniej nie z powodu,że lektura okazała się nudna, wręcz przeciwnie. Książka jest świetnie napisana i niezwykle wciągająca. Trzeba przyznać, że autor oprócz dogłębnej fachowej wiedzy medycznej posiada również,specyficzne pióro, oraz talent gawędziarski.
Powiem szczerze, że to wszystko ...

♦️ "Człowiek pragnie znać prawdę. O konkretnej śmierci. I o śmierci w ogóle."
♦️"Każde zwłoki mają do opowiedzenia swoją historię." - #drRichardShepherd

Ten rodzaj książki stał się ostatnio bardzo popularny, książki napisane przez osoby zajmujące się kryminalistyką i medycyną oraz szerszymi systemami wymiaru sprawiedliwości. Czasami te książki m...

Ciekawa książka, jeśli czyta się ją na raz. Jeśli w częściach to ciężko się czyta. Plus za nietypowe zakończenie

Spodobała mi się pokora, którą odczuwa się przy czytaniu. Dr Shepherd posiada ogromną wiedzę, jednak myślę, że sposób, w jaki prowadzi on narrację sprawia, że solidaryzujemy się z nim bardziej, niż gdyby był zadufanym w sobie "Panem Doktorem". Richard Shepherd to niewątpliwie bardzo ciekawa postać i książka naprawdę dobrze zapisała się w mojej pamięci.

Dyskusje