Słoneczniki

Halina Snopkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Słoneczniki (tom 1) literatura dziecięca
1998-01-01
1968-01-01
Wydawnictwo Literatura
lata powojenne pamiętnik
Słoneczniki (tom 1)
literatura dziecięca
1998-01-01
lata powojenne pamiętnik

Uwielbiam książki z tak cudownym klimatem.

Kiedyś próbowałam zliczyć ile razy pożarłam tą książkę.Pogubiłam się po 50 razie. Towarzyszyła mi w dzieciństwie i w pewien sposób mnie ukształtowała...jak wiele innych książek które czytałam jako dziecko lub już młoda panna.

2074

Książka w postaci pamiętników Lilki w latach 1949-1951.
Bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając tę książkę .Głowna bohaterka Lilka nie raz mnie rozbawiła .
Cieszę się że miałam możliwość przeczytania tej książki,bo dotyczy ona też dawniejszych czasów ,a one się już nie wrócą .

Znalazłam tę książkę w biblioteczce mojej mamy kilkanaście lat temu i pamiętam, że gdy zaczęłam ją czytać, nie mogłam się oderwać. Wracałam do niej jeszcze minimum dwa razy. Bardzo pozytywna, z pewnością warta przeczytania :-)

jedna z b ardziej pozytywnych książek jakie przeczytałam

Jako czternastolatka bardzo mocno odebrałam tę książkę. Pozostała ze mną we wspomnieniach aż do tej pory.

Cudowna książka z moich młodzieńczych lat.

Czytałam, kończyłam i wracałam. Nie pamiętam już, ile razy tę książkę przeczytałam. Mam jej egzemlparz do dziś i jest on sczytany niewyobrażalnie.
Ale nie chcę do niej wracać, aby nie zepsuć tamtych wspaniałych wspomnień. Po wielu, wielu latach przeczytałam drugą część tej książki i pamiętam, że byłam niebywale rozczarowana. Nawet do końca nie pamiętam, o czym ta część...

Książka wydana w 1962 roku pierwszy raz, a można powiedzieć , że to dzisiejsze czasy.
Zawartość jest pełna wywrotnych wydarzeń , przeżyć i rozterek głównej bohaterki Lidii. A myślę , że to autoportret napisany . Rzekłbym filozoficzne rozmyślanie egzystencji. Bardzo jest bogata w słownictwo różnorodne , cytaty i style .Zapadła mi w pamięć , usadowiła się i znalazła swoją...

Uwielbiam tą książkę od czasów gimnazjum.

Dyskusje

1 282