Stand By Me

Okładka książki Stand By Me Agata Czykierda-Grabowska
Okładka książki Stand By Me
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pierwszy raz (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pierwszy raz (tom 2)
Novae Res
2018-09-04
2018-09-04

Niestety kolejna książka, na która dałam się naciąć. I kolejna tej autorki, która w mojej opinii jest napisana tylko dla scen seksu, bo zbytniej fabuły tutaj nie uraczymy, ani rozbudowanych, skomplikowanych bohaterów. Ciekawe, że Sara nie mogła przeżyć orgazmy, a wystarczyło, żeby Paweł w nią wszedł i już fajerwerki - cud. Plusem tej książki były słowne utarczki między Pawłem a Sarą i lekki styl autorki, przez co książkę czytało się szybko, ale niestety wykorzystane byłby w niej wszystkie możliwe sztampowe wątki i sytuacje, nie tylko pojawiające się już w książkach tej autorki, ale również innych romansach NA.

"(...) cza­sa­mi to, co pla­nu­je­my, jest nie­waż­ne dla losu. On dzia­ła na oślep i sypie w nas przy­pad­ko­wy­mi gar­ścia­mi pia­sku, a my mu­si­my to przy­jąć."

Sara w końcu zdała sobie sprawę jak od dłuższego czasu wyglądał jej związek i to zakończyła. Sposobem na zapomnienie i wyleczenie zranionego serca mają być wakacje w rodzinnym mieście. Tak się składa, że do miasta wraca również Paweł, brat jej przyjaciółki, który ma opinię pożeracza kobiecych serc.

Sara doskonale zdaje sobie sprawę z podbojów Pawła, dlatego nie ma zamiaru tracić na niego swojego czasu. Nawet fakt, że jest przystojny jej nie przekonuje. Dlatego azde ich kolejne spotkanie to kolejna okazja do kłótni oraz do dogryzania sobie.
Dziewczyna nie szuka przygód, jeśli ma się z kimś związać, to na poważnie.

Noc Kupały zmienia wszystko. Okazuje się, że wzajemne towarzystwo wcale nie jest takie złe, A jeśli tylko chcą to potrafią się dogadać. Zarówno dla Sary jak i dla Pawła ta noc okaże się trudna do zapomnienia. Od tej pory łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać...

Czy połączy ich coś więcej niż tylko kilka spotkań i miło spędzony czas? Czy to właśnie na siebie czekali przez ten cały czas?

Czasami już tak jest, że wystarczy jeden moment, jedna chwila, jeden dzień lub jak w przypadku naszych bohaterów jedna noc, aby odmienić nasze życie. Noc Kupały okazała się dla Sary i Pawła szczególna. Była początkiem czegoś, co zaczęło pomiędzy nimi kiełkować.

Rozumiałam obawy Sary. Nie chciała się angażować, ponieważ bała się, że ze strony Pawła to tylko gra, kilka chwil. Dopiero co zakończyła swój związek, a przecież na koniec wakacji wyjedzie z rodzinnego miasta.

Bohaterowie nie tylko muszą ze sobą szczerze rozmawiać, ale także sobie zaufać. Muszą się poznać z innej strony, dotrzeć się. Podobały mi się ich spotkania, po tych bohaterach można się było spodziewać wszystkiego. A momentami będzie gorąco.🥵 Myślę,że pasowali do siebie idealnie. Podobał mi się kierunek, w który zmierzała ich relacja.

Jesteście ciekawi, czy Sara i Paweł dali sobie szansę?

"- jeśli próbujesz kogoś dostosowywać do swoich standardów, to kiedyś ta osoba cię za to znienawidzi. Nie dziś i nie jutro, ale z czasem tak właśnie się stanie."

Sara, aby uleczyć złamane serce, wraca na wakacje w rodzinne strony. Niestety sprawy nie ułatwia fakt, że w mieście pojawił się Paweł, brat jej przyjaciółki, jej pierwsza miłość i chłopak z opinią Casanovy w jednym. A może to właśnie on uleczy jej złamane serce?

Choć ta część podobała mi się troszkę mniej niż część pierwsza to i tak świetnie spędziłam z nią czas. Tu miałam wrażenie, że pierwsze skrzypce gra pożądanie a nie uczucia (a o wiele bardziej wolę, gdy jest odwrotnie). Choć gorących scen jest sporo to nie są one wulgarne i nienaturalne. Naprawdę przyjemnie się je czyta, są w nich uczucia a nie mechaniczne zaspokojenie potrzeb. Przeważnie jest tak, że przewracam kartkę i omijam te sceny, bo zwyczajnie nie da się ich czytać! Tym razem nie musiałam tego robić 😉

W poprzedniej części postać Pawła nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia ale teraz mogłam lepiej go poznać i całkowicie zmieniłam o nim zdanie!
Lubię historie stworzone przez autorkę. Są romantyczne, momentami zabawne a chwilami wzruszające. Ale nie są przesłodzone i przekoloryzowane. Takie prawdziwe, może i przewidywalne ale nie odbiera to przyjemności z czytania. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po trzecią część i poznam losy kolejnej pary.

Wciągająca, zabawna, przyjemna.

Wciągająca, zabawna, przyjemna.

przeczytalam na legimi, fajna, wciagnelam sie

przeczytalam na legimi, fajna, wciagnelam sie

Podobała mi się, choć mniej niż jej poprzedniczka. Tu jakoś tak wszystko szybko się dzieje, ale bohaterowie zyskują przy bliższym poznaniu, szczególnie Paweł, za którym nie przepadałam po pochłonięciu "Pierwszy raz". Czyta się szybko dzięki lekkiemu pióru autorki, pozycja niewymagająca i dobrze wypełniająca wolny czas. Myślę że spodoba się osobą lubiącym ten gatunek. Polecam na poprawę humoru :⁠-⁠)

STAND BY ME - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Cykl: Pierwszy raz #2

🤎Moja ocena: 8,5/10

🤎Wydawnictwo: Novae Res

„Widziała w jego oczach najszczerszą prawdę, w którą aż do teraz nie mogła uwierzyć.”

„Stand by me” to drugi tom serii „Pierwszy raz”, którą polubiłam niemal od pierwszych stron. Tym razem na tapecie mamy historię Sary i Pawła. Chłopaka mieliśmy okazję poznać już w poprzednim tomie tej serii. Sara wraca do domu po nieudanym związku, by wyleczyć swoje złamane serce, a Paweł… Cóż on też będzie leczył serce, ale raczej z powodu nieodwzajemnionej miłości. Jak już wspomniałam, to Pawła poznajemy w książce „Pierwszy raz” i mimo iż wtedy nie zdobył mojej sympatii to jednak liczyłam na to, że będę miała okazję przeczytać o jego sercu. Na szczęście sięgając po drugi tom nie zostałam rozczarowana. Paweł i Sara nie pałają do siebie sympatią, dzięki czemu dostajemy tutaj wątek hate-love, który wprost uwielbiam, ich przekomarzanki i dogryzanie sobie nawzajem były urocze, a jednocześnie takie naturalne i budowały fajną relacje pomiędzy tą dwójką. Wszystko zaczyna się w noc Kupały, kiedy to dzieje się magia. I tak właśnie czułam… że historia jest prawdziwa, ale zarazem magiczna. Para się poznawała, spędzała ze sobą czas, a uczucie powoli się rodziło, oczywiście dochodziło do pewnych nieporozumień. Historia może nieco przewidywalna i taka jakich wiele, ale jednak miała w sobie coś wyjątkowego i magicznego. Idealna na te długie letnie wieczory w towarzystwie lemoniady, czy jak kto woli lampki wina. Zdecydowanie polecam, jeśli jeszcze nie czytaliście, ale nie spodziewajcie się niczego nowego w kwestii romansów.

~Zaczytana Anielka~

STAND BY ME - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Cykl: Pierwszy raz #2

🤎Moja ocena: 8,5/10

🤎Wydawnictwo: Novae Res

Czy motywem przewodnim książek z cyklu "Pierwszy raz" są totalnie irytujące główne bohaterki? Nie pamiętam już jak przeżywałam 1 tom, ale 2gi w połowie miałam ochotę porzucić. Właśnie przez Sarę i jej podejście do Pawła. Sama na siłę szukała problemu tam gdzie go nie było, wmawiała sobie pewne rzeczy i usilnie nie chciała zobaczyć rzeczywistości. Miałam wrażenie, że czytam o nastolatce a nie 22 letniej(?) kobiecie.

P.S. w wersji ebookowej na Legimi, pod koniec wkradł się błąd - po wyściu z baru pomylone wiadomości SMS. Ten obrazek który jest przy tej scenie, powinien być rodział czy dwa dalej. Także brakuje tego co ona faktycznie mu wysłała.

Absolutnie urocza książka z uroczymi sympatycznymi bohaterami. Historia nie zaskakuje ale to czasami jest na plus :)

Stand by me – Agata Czykierda Grabowska – Wydawnictwo nova res – Historia Sary i Pawła którzy nie mają najlepszych relacji, przez to jaką opinią cieszy się chłopak. Ona nie chce mieć z nim nic wspólnego bo nie pasuje jej bycie jego kolejną zdobyczą. Ale im więcej czasu ze sobą spędzają tym bardziej poznają się i przekonują do siebie. W zasadzie to Sara przekonuje się do Pawła ponieważ on uważa ją za bardzo intrygującą i specyficzną pozytywnym tego słowa znaczeniu ognistą kobietę.
Jest to tom drugi serii ”Pierwszy raz”, i przyznam że najlepszy z całej trzy tomowej serii ( czwarty tom pojawi się już niedługo i nie mogę się doczekać!!). Super zabiegiem jest łączenie wątków pomiędzy tomami. W pierwszej części była troszkę nakreślona postać Pawła, ale był on wątkiem pobocznym, natomiast w drugim tomie jest on głównym bohaterem. Sarę natomiast poznajemy w drugim tomie jako główną bohaterkę, ale w trzeciej części jest wzmianka o niej, gdyż główną postacią jest Olek którego poznaliśmy w poprzednim tomie. Wątki są przeplatane bardzo płynnie i nie czuć przeskoków.
Dla osób które czytały „Wszystkie twoje marzenia” to jest w niej małe wspomnienie postaci Maji i Kamila .
Książka jest cudowna pod względem różnorodności bohaterów pod względem zarówno charakteru jak i temperamentu. Super jest także obserwowanie na przestrzeni czasu zmian w bohaterach.
Pięknie i bardzo realistycznie były ukazane opisy miejsc że wręcz można było poczuć się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami.
Ta część podobała mi się najbardziej także pod względem romantyczności całej historii, oraz przez motyw hate to love, który jeśli jest dobrze poprowadzony tak jak np. w tej książce to bardzo mi się podoba.

• Przeczytane 2019

Agata Czykierda-Grabowska Stand By Me Zobacz więcej