Stand By Me

Okładka książki Stand By Me
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pierwszy raz (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pierwszy raz (tom 2)
Novae Res
2018-09-04
2018-09-04

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,8
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę powieść. Urzekły mnie przekomarzanki głównych bohaterów i nie raz się uśmiechnęłam. Zdecydowanie Sarę i Pawła da się polubić. Książka jest dość przewidywalna, ale nie zmienia to faktu, że faktycznie wciąga. Jest też dużo scen erotycznych, ale są napisane ładnie i ze smakiem. Były w narracji takie momenty, gdzie coś mi zgrzytało, chodzi tu głównie o budowę zdań i stylistykę, ale można przymknąć na to oko.
Nie czytałam pierwszej części serii, gdyż wiele komentarzy sugeruje, że pierwsza część jest słabsza i lepiej sięgnąć od razu po drugą.
Polecam.

Macie czasami tak, że któryś z bohaterów przypadnie Wam do gustu, jednak autor pokrzyżuje jego happy end?

Ja się na tym łapie ciagle🤭🙃

Dlatego też, kiedy tylko otworzyłam drugi tom serii "Pierwszy raz" to odetchnęłam z ulgą. Jest i on, mój faworyt🖤

Zauroczenie Leną trwało tak długo, że sam pogubił się we własnych myślach. Nie chciał się z nikim wiązać, bo i po co? Aby ponownie jakąś kobieta zabawiła się jego uczuciami? Przelotne chwile zapomnienia były mu na rękę. Miał tylko jedna zasadę. Zero uczuć.

Jednak czym są zasady, kiedy na drodze pojawia się ktoś, kto samą obecnością potrafią wzburzyć krew w żyłach?

Sara potrafiła jednym zdaniem doprowadzić go do szału. To ona rozkładała karty i każdy kto próbował to podważyć, szybko musiał mierzyć się z jej ciętym językiem.
Znała go. Wiedziała jaką ma reputację i nie chciała zbliżać się do niego bardziej, niż było to konieczne. Wystarczyło, że był bratem jej najlepszej przyjaciółki.

Słowiańska mitologia wkradła się ze swoim czarem w Noc Kupały, pozwalając im na chwilę zapomnienia. Chwilę, którą zapamiętają na zawsze.

W książce spotykamy się z motywem HATE-LOVE. Autorka w bardzo dobrym stylu przybliża nam ich charaktery, rozkochując czytelników w swych bohaterach.

Choć opisów jest dość sporo, to nawet przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, aby ominąć któryś. Akcja nie ciągnie się nieskończenie długo, a uczestnicy wydarzeń szybko wyjaśniają ze sobą zatargi. I dobrze. Bardzo męczy mnie naiwność bohaterek, które zgrywają blondynki z kawałów. Tu na szczęście się z tym nie spotkacie.

Ta część najbardziej przypadła mi do gustu i z pewnością jeszcze do niej wrócę. 🖤🖤🖤

Ja się na tym łapie ciagle🤭🙃

Dobra, lekka i wciągająca historia dwojga dwudziestokilkulatków, którzy mają swoje potrzeby, ale i wymagania. Początkowo potrafią oddzielić chwilowe pragnienie a od realnych sytuacji, jednak później coraz trudniej jest im się słuchać rozumu, który zdominowało spragnione miłości serce i dusza. I choć fabuła już na starcie okazała się bardzo przewidywalna, to nie odebrało mi to przyjemność z jej czytania. Nie była ona zbyt przesłodzona, wulgarna czy też obscesowa. Wręcz przeciwnie, wydała mi się jakże rzeczywista, normalna, pełna skrajnych emocji, trudnych wyborów i lekkości.
Bohaterowie także wypadli dość zwyczajnie, a mimo to zapałałam do nich sympatią.
Ta powieść to doskonała lektura na spokojne, zimowe wieczory pod kocykiem.

Jak każdy czytelnik potrzebuje czasem wytchnienia, przerywnika między kolejnymi historiami. Poszukiwałam lektury, która mnie odpręży i zrelaksuje. Jako, że jestem kobietą romans "Stand by me" idealnie wpasował się w moje poszukiwania. Jest to powieść na jeden, przyjemny wieczór. Towarzyszą nam młodzi bohaterowie, których los odpycha i jednocześnie przyciąga do siebie. Mimo, że wiedziałam co czeka mnie na kolejnych stronach zupełnie mi to nie przeszkadzało. Agata Czykierda - Grabowska napisała bardzo dobrą książkę. Wątki scen łóżkowych przedstawione zostały z wielkim uczuciem, delikatnością - bez wulgarności i obsceniczności. I nawet ten happy end mnie wzruszył! :)

Jak często dajecie komuś druga szansę? Co jeśli macie już jakaś opinie na dany temat / oceniliście kogoś, jest szansa żebyście zmienili swoje zdanie?

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Może być dobre, albo złe. Czasami nie chcemy kogoś poznać bliżej, za to przypinamy mu łatkę, na podstawie opinii innych czy jego czynów.
Nie konfrontuje my ich, nie zmieniamy zdania.
A gdyby tak spróbować to zmienić, pozbyć się uprzedzeń?

Paweł zostaje kierownikiem budowy drogi w swoim rodzinnym mieście. Prowadzi swobodny tryb życia i nie angażuje się w żadne związki, zawsze jasno określa zasady, przez co nie raz łamie kobiece serca. W opinii płci przeciwnej jest draniem, który często zmienia kobiety... Nigdy mu to nie przeszkadzało, nie przywiązywał do tego wagi. Teraz przyjdzie zmierzyć mu się z tą opinia.

Sara przyjeżdża do rodzinnego domu na wakacje. Nieudany związek i gorzkie słowa planuje zaleczyć częstymi spotkaniami z przyjaciółką i praktyka w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych gdzie będzie mogła oddać się muzyce. Zupełnie niespodziewanie trafia na Pawła, którego wprost nienawidzi.

W Noc Kupały dzieje się magia, tak będzie i tym razem!

Z przyjemnością spędziłam dwa wieczory z Sara i Pawłem. Ich historia jest prosta i przewidywalna, a sposob w jaki została podana lekki i przyjemny! Sara delikatna ale stanowcza, momentami trochę dziecinna, ale nie do przesady i Paweł, prawdziwy macho i typowy kobieciarz, który w końcu musiał ulec. Typowi, ale polubiłam ich! Reszta podobnie jak w pierwszej części stanowi jedynie tło dla nic. Bez zbędnych przystanków przyglądałam się jak rozwija się ich romans. Uwaga znajdziecie tutaj też sporo scen łóżkowych, ale są one wręcz naturalne, bez wulgaryzmów i dziwnych pozycji, gdzie człowiek zastanawia się o czym właściwie czyta.

Pierwszy raz nie podobał mi się, głównie ze względu na bohaterów i miałam pewne obawy co do drugiej część. Jednak tutaj jest zupełnie inaczej! Niby ciąg dalszy ale poznajemy innych bohaterów z "paczki" I ich życie. Możecie śmiało odpuścić sobie pierwsza część i czytać dalej! Nie będzie Wam to przeszkadzało.

Zachęcam do spróbowania, jako przerywnik, coś lekkiego i na odstresowanie.

Nie konfrontuje my ich, nie zmieniamy zdania.
A...

Szybko się czyta, ale historia dość przeciętna. Romans z licznymi scenami seksu. Bohaterka irytująca. Mimo wszystko książka jest napisana w taki sposób, ze nie irytuje i chce się ją czytać dalej.

Na półkach: , , , , ,

Sara już od dawna nie widziała Pawła, starszego brata swojej najbliższej przyjaciółki Kamili. Nigdy go nie lubiła i unikała jak ognia. Wręcz gardziła nim, mimo, że dobrze go nie znała. Jedna te wszystkie opowieści dziewczyn, które zaliczył i pozostawił ze złamanymi sercami były dla niej wystarczające aby wyrobić sobie o nim opinię. Jego uśmieszki i gadki na nią zupełnie nie działały i wolała go unikać jak ognia, niż przebywać z nim przez chwilę w jednym pomieszczeniu.
Kolejne wakacje, rok po wydarzeniach z pierwszej części, Sara planuje spędzić w domu rodzinnym. Tutaj też spotyka Pawła, który ratuje ją z opresji i to nie jednokrotnie co wprowadza dziewczynę w konsternację, bo pokazuje go z zupełnie innej strony.
Ognisty temperament dziewczyny bardzo przyciąga mężczyznę, który obiecywał sobie, że w te wakacje będzie stronił od zbliżeń aby znowu nie mieć problemów.
Jednak gdy nadchodzi Noc Kupały, pewne rzeczy zaczynają wyglądać nieco inaczej....
Jednak czy Paweł już wyleczył się z Leny? A może Sara da szansę Olkowi, który tak bardzo jest w jej typie i nadaje "na tej samej fali"?

Ta para mi się najbardziej podobała z całej serii. Owszem nie lubię takich typów zaliczających panienki, ale Paweł zawsze stawiał sprawy jasno i mówił otwarcie czego oczekuje i co może dać w zamian. Nie mamił czułymi słówkami. Cały czas podziwiałam też jego cierpliwość w stosunku do Sary, która nie przebierała w słowach i na każdym kroku wsadzała szpile mężczyźnie. Jednak to wszystko było wyważone i z umiarem, a czytając mocno dopingowało się tę parę aby mogli odnaleźć wspólny szczęśliwy koniec...

Druga część cudownie połączona z pierwszą. Podobało mi się przejście, jednej historii w drugą.
Kolejne postacie i całkiem inna historia. Ona niby otwarta ale ocenia go od samego początku... Ciekawa postać kobieca... I wspaniałą przemiana chłopaka w dojrzałego mężczyznę...
Polecam!

Polecam!

Uwielbiam czytać jak Pani Agata pisze o miłości!
Tu są emocje, uczucia, namiętność!
I wszystko napisane pięknym językiem.
Przez książkę się płynie!
Główni bohaterowie są charakterni i czuć te iskrzenie pomiędzy nimi.
Bardzo dobra powieść new adult!

Uwielbiam czytać jak Pani Agata pisze o miłości!
Tu są emocje, uczucia, namiętność!
I wszystko napisane pięknym językiem.
Przez książkę się płynie!
Główni bohaterowie są charakterni i czuć te iskrzenie pomiędzy nimi.
Bardzo dobra powieść new adult!

Momentami książka wydawała mi się nudna, ale jeśli chodzi o fabułę to zdecydowanie tekst godny uwagi. Książka fajnie napisana, jak zresztą wszystko co wychodzi z rąk tej autorki. Polecam

Agata Czykierda-Grabowska Stand By Me Zobacz więcej