Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga o Gutowie (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
literatura polska
Saga o Gutowie (tom 5)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Szkoda, że tak dobrze czytający się tekst, świetnie ujęta historia zwykłych ludzi zawiera tak prostacko ujęte chwyty propagandowe. I szkoda, że w ogóle je zawiera. Czytając dialogi zastanawiałam się skąd znam tę retorykę: z PRL -owskich gazet i programów informacyjnych, czy retoryki wyborczej jedynie słusznych partii politycznych, a może kulturowej nagonki z lat 90. Nie...

Kolejny to sagi o Gutowie. Powiem tylko tyle 3 tomy w 5dni przy normalnym rozkładzie dnia (praca, dom itd) mówi samo za siebie. polecam

Dla mnie po prostu rewelacyjna.

Drugi tom drugiej serii odpowiadającej o małym miasteczku Gutowo, a przede wszystkim o rodzinie cukierników miał premierę jesienią 2018 roku, ale jakoś wcześniej nie było nam po drodze. Pierwszą serię czytałam kilka razy i zawsze wracam do niej z przyjemnością. Autorka opowiada losy bohaterów w czasie teraźniejszym przeplatanym retrospekcjami. Podobało mi się, że akcja...

Kończy się w punkt tak, że od razu musisz mieć kolejną część sagi

„Dziedzictwo Hryciów” to drugi tom drugiej trylogii „Cukierni pod Amorem”.
Po pierwszej, udanej części (moją opinię umieściłam przy „Ciastku z wróżbą”) spodziewałam się ciekawego rozwinięcia wątków.
Niestety, wydaje mi się, że autorce brakło pomysłów, których starczyło jedynie na pierwszą powieść.
Po pierwsze – błędy! Przykład? W „Ciastku z wróżbą” Iga od dawna wie, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam. Z radością sięgnęłam po nowe książki po przerwie. Bardzo cieszę się ze autorka wróciła do Gutowa :)

Jak dla mnie Doskonała seria, Prawdziwa Saga przez duże S.

fajna seria.

Rodzinna saga,którą warto poznać.Z przyjemnością powróciłam do Cukierni pod Amorem aby poznać dalsze perypetie rodziny Hryciów i innych bohaterów.Piękna opowieść przedstawiona bardzo emocjonalnie.

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2019
  • 2019
więcej mniej

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów Zobacz więcej