Dziecko z mgły

Patronat LC
Renata Kosin Wydawnictwo: Filia literatura piękna
Filia
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy tajemnica utrata pamięci
literatura piękna
2019-02-27

Wciąga i czyta się całkiem nieźle ale wątek dziwny i jak dla mnie to trochę abstrakcyjny. Ja spodziewałam się jakiegoś ckliwego romansu a to w sumie bardziej thiller...dziwna ale mozna przeczytać:)

Świetna książka , czyta się ją przyjemnie i z ciekawością , bardzo chętnie sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Początek dość obiecujący, ale im dalej, tym gorzej. W powieści nie brakuje dziwnych zbiegów okoliczności, główna bohaterka jest dość irytująca. Zakończenie otwarte, więc może za jakiś czas pojawi się kolejna część.

Zacznę od tego, że właściwie nie spodziewałam się takiego rozwoju "sprawy".
Jestem dość pozytywnie zaskoczona książką Pani Renaty, gdyż jest bardzo ciekawa i przyjemnie się czyta. Spodziewałam się czegoś innego, ale jednak okazało się to czymś lepszym.
Bardzo serdecznie polecam :).

Alicja singielka prowadzi spokojne życie, pewnego dnia niespodziewanie wszystko się zmienia. W jej poukładanym życiu pojawia się Mia,którą ma się zaopiekować. Postanawia odnaleźć rodzinę dziewczynki, ale nie jest to takie łatwe i niestety niebezpieczne. W między czasie dowiaduje się tajemnicy ze swojego życia.Co je łączy? Wciągająca i interesująca opowieść, Warta przeczytania.

Wiodąca spokojne, poukładane życie Alicja z dnia na dzień musi zająć się małą Mią. Dziewczynka jest zbyt dojrzała jak na swój wiek, ma fenomenalną pamięć. Kim są jej rodzice? Dlaczego Alicji została opiekunką małej? Jak obecność dziecka łączy się z jej przeszłością? W znalezieniu odpowiedzi na pytania, które będą nurtowały bohaterkę pomogą jej Bartek, przyjaciel z...

Początkowo myślałam że to jakaś powieść fantastyczna, potem bardziej kierowałam się w obyczajowke, a w między czasie pojawiły się jakieś elementy kryminału i dawnych tajemnic.
Nie mogłam się oderwać od powieści a losy Mii, Alicji i Bartka mocno grały mi na emocjach.
Na powieść trafiłam przypadkowo,ale tak mi się spodobała, że czytałam ją przez dwie noce by dobrnąć do...

W życiu Alicji pojawia się dziewczynka (Mia) o nieznanym nikomu pochodzeniu i przeszłości. W dodatku niebawem okazuje się, że Mia nie jest zwyczajnym dzieckiem, a jeszcze dziwniejszy jest powód, dla którego Alicja musi się nią zaopiekować. Jest tajemnicza fundacja, nurt New Age, dzieci indygo obdarzone niezwykłymi zdolnościami i z paranormalnym zachowaniem. W pewnym...

powieść z zagmatwaną fabułą, czytałam z napięciem i ciekawością do ostatniego zdania, miałam nadzieje, że wreszcie się jakoś sensownie cała ta niesamowita historia wyjaśni , niestety nie doczekałam się wyjaśnienia, ale kończy się wielką miłością:))

Nie polubiłam się z tą powieścią i najprawdopodobniej autorką. Pierwsza połowa ujdzie - da się przeczytać, jednak to co dzieje się potem to typowa bajeczka pełna zbiegów okoliczności, cudownych rozwiązań, absurdów i nieodrzeczeń. Nieciekawie i nudno a co gorsze poczucie straconego czasu.

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Audiobook
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Dziecko z mgły