rozwińzwiń

literatura piękna
Filia
2019-02-27
2019-02-27
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy tajemnica utrata pamięci

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Kemping Chałupy 9 / Pocałuj mnie pod jemiołą (Pakiet) Katarzyna Janus, Renata Kosin, Joanna Tekieli
Ocena 10,0
Kemping Chałup... Katarzyna Janus, Re...
Okładka książki Pocałuj mnie pod jemiołą Renata Kosin, Dorota Milli, Krystyna Mirek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Joanna Tekieli, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,5
Pocałuj mnie p... Renata Kosin, Dorot...

Mogą Cię zainteresować

Książkę czyta się szybko i lekko. Ciężko się oderwać. Niecierpliwie czekam na dalszą historię :)

Renata Kosin "Dziecko z mgły" wydawnictwo filia.
Autorka pięknych powieści obyczajowych z tajemnicami z przeszłości w tle.

Roz.16
Do domu Alicja wracała prawie biegiem,ale tym razem nie tak,jakby się dokądś śpieszyła,lecz jakby od czegoś uciekała-zupełnie nieświadomie,bo przecież nie miała przed czym.
Nikt jej nie gonił,a śpieszyć się powinna tylko przez wzgląd na Mię.Gdy wkońcu zdała sobie z tego sprawę,zrodziło się w niej silne postanowienie.Dopóki coś się nie wyjaśni,nie powinna na tak długo tracić dziewczynki z oczu.Z drugiej strony nikomu nie ufała bardziej niż Bartodziejowi.
Gdy tylko sobie o tym przypomniała,uspokoiła się nieco.Nie zwolniła jednak kroku.Pragneła jak najszybciej znaleźć się w domu,z Mią.
....
"Dziecko z mgły" jest książką o której nie da się szybko zapomnieć,mimo że skończyłam ją już dawno czytać cały czas towarzyszą mi jej emocje.
Alicja ma poukładane życie pomimo tego iż wychowała się bez rodziców,gdyż zgineli w wypadku jej opiekunem była ciocia Aniela.
Pewnej nocy otrzymuje telefon z Ameryki że ma być na lotnisku odebrać dziecko,nie ma szans na zadanie pytań,połączenie zostaje przerwane.
Danego dnia pojawia się na lotnisku i zostaje poinformowana że jest jedyna rodziną dziewczynki i od teraz prawnie opiekunem,żadnych innych informacji.Alicja zaczyna dochodzić prawdy w czym pomaga jej przyjaciel z dzieciństwa Bartłomiej.
Co łaczy Alicje i Mię?
Czemu Bartosz im pomaga?
Jakie zagrożenie ich czeka?
Czy Alicja odkryje coś co przypomni jej dzieciństwo?
Odpowiedz na te pytania znajdziecie w książce którą polecam
Autorka pokazała nam że wszystko jest możliwe nawet w bardzo spokojnym i poukładanym życiu.
Pamiętajcie,nie musi się zdażyć nic złego aby docenić to co mamy.
Moja opinia: 4,5/5

Renata Kosin "Dziecko z mgły" wydawnictwo filia.
Autorka pięknych powieści obyczajowych z tajemnicami z przeszłości w tle.

Roz.16
Nikt jej nie gonił,a śpieszyć się powinna tylko przez wzgląd na...

To była bardzo dobra książka

To była bardzo dobra książka

Początek jak dla mnie był dziwaczny. Dałam szansę i potem już było już tylko lepiej. Ciekawy pomysł na akcję przykuł moją uwagę. Jednak jego realność mocno wykracza poza format książek obyczajowych, a bardziej zmierza w stronę s-f. Czytało się zupełnie przyjemnie.

Dziecko z mgły to książka całkiem inna od tych, które ostatnio czytam. Niektóre książki Renaty Kosin, np. cykl Siostry Jutrzenki, wręcz ubóstwiam i powoli dołączam kolejne tomy do kolekcji, inne są dla mnie dobre i przyjemnie mi się je czytało, ale nie poruszyły tej najgłębszej struny w moim sercu. Myślałam, że z Dzieckiem z mgły będzie podobnie i, och, jakże się myliłam. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Fabuła była dla mnie zaskakująca i nieprzewidywalna.

Alicja jest terapeutkę integracji sensorycznej i pedagogiem specjalnym. We wczesnym dzieciństwie straciła rodziców w tragicznym wypadku. Jej wychowaniem zajęła się ciotka Aniela, która nadal jest dla niej najbliższą i najważniejszą osobą. Pewnej nocy Alicja zostaje wyrwana ze snu przez telefon od tajemniczej osoby. Zgodnie z prośbą/żądaniem tej osoby stawia się na lotnisku, gdzie pod jej opiekę zostaje oddana niespodziewanie sześcioletnia dziewczynka. Panna Parker, czyli ta tajemnicza osoba, przekazuje Alicji, że jest ona jedyną rodziną dla Mii. Jednocześnie zobowiązuje Alicję do utrzymania całej sprawy przez jakiś czas w ścisłej tajemnicy. Życie kobiety i dziewczynki zostaje wywrócone do góry nogami, ale wraz z upływem czasu pojawia się między nimi więź, a pytania odnośnie przeszłości dziewczynki tylko się mnożą. Jaką tajemnicę skrywa Mia? Czy naprawdę jest krewną Alicji? Co stało się z rodzicami dziewczynki? I czy grozi jej jakieś niebezpieczeństwo?

Akcja książki jest wartka i nie pozwala na nudę. Tajemnicze wypadki, śledzenie przez obce osoby, nagły powrót dawnej miłości Alicji, skomplikowane relacje rodzinne, szemrana organizacja, z która powiązana jest panna Parker. To wszystko sprawia, że nasze napięcie i zaciekawienie tylko rośnie i nie możemy oderwać się od czytania, po prostu musimy dowiedzieć się jak zakończy się ta historia.

Dziecko z mgły było dla mnie bardzo miłym przerywnikiem pomiędzy kolejnymi sagami rodzinnymi :D Jeżeli macie okazję, aby przeczytać tę książkę to koniecznie po nią sięgnijcie <3

Im dalej tym bardziej wszystko było dość przewidywalne...

Im dalej tym bardziej wszystko było dość przewidywalne...

Wątek dość dziwny, ale ciekawy. Z zainteresowaniem zagłębiałam się w kolejne karty książki.
Nietuzinkowa pozycja. Uważam, że warto przeczytać.

Nietuzinkowa pozycja. Uważam, że warto przeczytać.

Czy losy głównej bohaterki i dziecka, które przypadkowo trafia pod jej opiekę, mogą mieć ze sobą coś wspólnego?

Alicja – główna bohaterka powieści to szczęśliwa i spełniona singielka, która wiedzie spokojne i uporządkowane życie. Niespodziewanie ten ład i spokój burzy pojawienie się małej dziewczynki, która wywraca jej życie do góry nogami i przypomina o przeszłości. Mała Mia to dziecko, którego pochodzenia i przeszłości nie zna nikt, a ciężar opieki nad nim spada właśnie na Alicję. Chociaż początkowo zamknięta w sobie i przestraszona dziewczynka nic nie mówi, szybko okazuje się, że nie jest zwyczajnym dzieckiem i skrywa wiele tajemnic. Zaskoczona Alicja początkowo chce jak najszybciej oddać dziewczynkę pod opiekę kogoś, kto powinien się nią zająć, ale odkrywa, że historia życia małej Mii, w którą wbrew sobie została wplątana, ma związek również z jej własną przeszłością.

Mia powoli się otwiera i zaczyna rozmawiać z Alicją o swoim dotychczasowym życiu, ale robi to w bardzo tajemniczy sposób. Kobieta, odkrywając kolejne karty z przeszłości dziecka, pozna również prawdę o sobie i swoim dzieciństwie. Z pomocą przyjaciela Bartka i ciotki Anieli, która się nią zajmowała, uświadomi sobie, że dawno temu ktoś częściowo pozbawił ją pamięci i wspomnień z dzieciństwa. Jej historia w pewnym sensie jest podobna do losów małej Mii.

Kiedy Alicja postanawia zaopiekować się dziewczynką i zapewnić jej prawdziwy kochający dom poznaje jeszcze więcej sekretów, w tym tajemnicę śmierci swoich rodziców. Chociaż kobieta nie jest w stanie do końca pojąć rzeczy, o których się dowiaduje, uświadamia sobie, że jej życie nigdy nie było spokojne i poukładane, a pełne tajemnic i niedomówień, z których nie do końca zdawała sobie sprawę. Przez całą akcję książki Alicja odkrywa kolejne sekrety Mii i własną przeszłość, by wreszcie zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne i że prawdziwe szczęście miała cały czas na wyciągnięcie ręki.

Po odsłuchaniu powieści w formie audiobooka miałam mieszane uczucia. Historia była wciągająca i bardzo mi się podobała, z drugiej jednak strony w książce występowało wiele wątków, które w prawdziwym życiu nie mogłyby się zdarzyć. Akcja pędzi do przodu, a autorka długo trzyma czytelnika w niepewności i nie od razu pozwala poznać prawdziwą przeszłość Mii i Alicji. Mimo ciekawych wydarzeń, dobrze wykreowanych bohaterów i wciągającej akcji w całości czegoś mi zabrakło. Zakończenie nie wyjaśniło wszystkiego i mam wrażenie, że historia została niedokończona. Mimo to książka czyta się lekko i jest warta uwagi.

Fabuła okropna, logiczny ciąg zdarzeń - brak, język tragiczny (konglomerat niskich lotów potocznej polszczyzny i banalnych "niby literackich" zwrotów). Główna bohaterka o pięknym imieniu Alicja z zawodu terapeutka, zachowuje się jak 12 - 13 latka. Naiwna, żeby nie powiedzieć głupia, od samego początku grała mi na nerwach. Powieści nie skończyłam, nie dałam rady. Przed kilkoma dniami obejrzałam film Patryka Vegi "small World" o handlu dziećmi. W porównaniu do tworu Renaty Kosin to jak ideał do brudnego bagna.

Mega rozczarowanie! Po takiej wysokiej ocenie i pozytywnych komentarzach jestem bardzo zawiedziona książką. Opis, okładka, początek książki bardzo zachęcająca, ale im dalej tym gorzej. Ledwo dobrnęłam do końca, czytając już pobieżnie, bo bardzo się wymęczyłam. Głowna bohaterka będąca terapeutką, zachowuje się i myśli jak nastolatka. W książce za dużo psychologicznych opisów jakby to był przynajmniej poradnik. Fabuła mogłaby uratować książkę, gdyby nie tak proste, przewidywalne akcje i dziwne zbiegi okoliczności.

• 2019
  • 2021
  • Audiobook
  • Audiobooki
  • 2020

Dodaj cytat z książki Dziecko z mgły