Kup teraz - 12 ofert w cenie od 20.99 zł do 34.56 zł

Malwina Pająk Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
Znak Literanova
literatura piękna
2019-02-13

Tak naprawdę nieprzeczytane , ale nie polecam książki . Ciężko się czyta - gniot

Rzeczywistość widziana oczami dwóch bardzo różnych od siebie osób. Lekko się czyta.

Malwina Pająk – czytam ją od kilku lat. Gdy napisze coś nowego, to zawsze kliknę na jej stronę i zagłębię się w jej myśli. Nie zawsze się z nią zgadzam. Chyba jest nawet pół na pół, bo po równo mnie inspiruje, jak i czasem drażni. Ale to w niej lubię – że jest jakaś. Że wywołuje emocje, że prowokuje dyskusje.

Tak szczerze, to ona była taką iskrą, do odważniejszego pisania....

Cudeńko.

Założyłam konto tylko po to, żeby ocenić tę książkę. Przeczytałam kilka krytycznych komentarzy i zastanawiam się, czy ludzie czytali to samo, co ja. "Lukier" jest napisany sprawnie, akcja toczy się wartko, fabula się spina i zaskakuje, co stanowi ogromny plus, bo dzięki temu historia jest nieprzewidywalna. Byłam mocno zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że to debiut...

Och nieee..
Książka o niczym. Po prostu dwie bohaterki, dwie historie, zero spójności i totalny chaos. Opis na tylnej okładce sugerował, że między Julką a Anną będzie jakaś zależność, że ich losy w jakiś sposób na siebie wpłyną. Nic bardziej mylnego. Kilka stron interrakcji między kobietami, z których i tak nic nie wyniknęło i już... To wszystko.
Z trudem przebrnęłam, i...

Bardzo mnie ta książka wciągnęła, nie mogłam się oderwać. Nie dlatego, że jest "odważna i ekstrawagancka". Nie uważam, żeby była. Jest prawdziwa. Do bólu. Bez lukru.

Charakterne bohaterki, wciągająca fabuła, feministyczny sznyt. Bardzo na tak!

Jest potencjał, to na pewno. Jest też niestety chaos, jakby autorka nie do końca panowała nad narracją. Z ciekawością sięgnę po ewentualną kolejną powieść Malwiny Pająk - talentu jej odmówić nie sposób, a mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte przy pisaniu "Lukru" zaprocentuje. Trzymam kciuki!

Znając - piąte przez dziesiąte - blogową twórczość autorki, spodziewałam się lektury spod znaku "guilty pleasure". Tymczasem przeczytałam naprawdę przyzwoitą, choć może trochę zbyt chaotyczną powieść. Być może nie mówi nic nowego o świecie, literacko nie zachwyca, ale jest w niej jakiś urok. Z rozbudzoną nadzieją czekam na kolejną!

• 2019
  • 2019