Biegiem po miłość

Okładka książki Biegiem po miłość Marta Radomska
Okładka książki Biegiem po miłość
Marta Radomska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Maraton do szczęścia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Maraton do szczęścia (tom 3)
Czwarta Strona
2018-09-19
2018-09-19

Narzeczeni Ola i Łukasz przygotowują się do ślubu. Wszystko gotowe i tylko zamiast bucików ślubnych w pudełku para białych adidasów i karteczka "ucieknij ze mną". Łukasz jest zazdrosny. Podczas wesela ktoś usiłuje dokonać morderstwa na kobiecie, która przyniosła suknię ślubną i miała robić zdjęcia. Wszystko przybiera nie taki obrót i Ola zamiast do domu z Łukaszem zamieszkuje w mieszkaniu rodziców. Co zrobi Łukasz by jego świeżo poślubiona żona wróciła do domu?

"Bo podobno lepsze jest wrogiem dobrego."

Pod tym się podpisuję, sama wpadając czasem w pułapki myśli...

"Biegiem po miłość" to ostatnia część przygód Oli.
Ostatnia, ale tak naprawdę to od tej części wszystko się zaczęło... Wygrałam ją bowiem w konkursie organizowanym przez Autorkę :) do dziś pamiętam, że wiele osób było zdziwionych tym, że do ślubu idę w tenisówkach... Ale po co się męczyć? To miał być mój jeden z najpiękniejszych dni w życiu i żadne buty nie mogły mi tego zepsuć :)

Motywem w tej części, jak już pewnie się domyślacie są buty.
Ola dopina już wszystko na ostatni guzik, by móc stanąć przed ołtarzem z narzeczonym.
Nie uniknie kłopotów, bo to Jej drugie imię, ale może uniknąć życiowej pomyłki, jeśli skorzysta z zaproszenia, które znalazło się w kartonie po ślubnych szpilkach.
Jaka drogę wybierze główna bohaterka?
Co da Jej szczęście?
Zapraszam do przeczytania całej serii o przygodach Aleksandry :)

"Bo podobno lepsze jest wrogiem dobrego."

Pod tym się podpisuję, sama wpadając czasem w pułapki myśli...

"Biegiem po miłość" to ostatnia część przygód Oli.

Jestem rozczarowana po przeczytaniu tej lektury. Dwie poprzednie części mnie zauroczyły jednak ta nie do końca. Nie mam pojęcia co się stało bo wszystkie przeczytane przeze mnie książki pani Radomskiej uważam za całkiem udane.

Każda z nas marzy o księciu z bajki. O tym dniu, w którym założymy białą suknię, welon, pójdziemy do ołtarza, złożymy przysięgę i zaczniemy wspólne życie. Ale czy na pewno każda? A może lepsze jest siedzenie na tzw. kocią łapę? No bo po co potrzebny nam ten "świtek papieru"?

Aleksandra Lenczyk ulega Łukaszowi i zamierzają wziąć ślub. Ma już suknię wybraną w mękach, którą Celina ma dostarczyć. Welon i dodatki też są dobrane. Nawet te szpilki, które napawają ją przerażeniem. Przecież wygodniej byłoby jej w adidasach, skoro cały czas w nich chodzi. No ale jak to? Przecież nie wypada!
Do mieszkania po Sabinie wprowadza się kuzynka Oli - Laura nazywana także Milady. To pisarka, która na sam dźwięk telefonu od redaktora jest gotowa się połamać, byle odebrać po pierwszym sygnale.
No i te nieszczęsne pudełko z białymi adidasami. Kto je podesłał? Czy aby to nie jest pomyłka?
No i jest zbrodnia. Wezwany na pomoc Ireneusz Goc zajmie się sprawą. Ola też. Przecież też musi działać. Nie może siedzieć bezczynnie w miejscu i czekać.
A jakby tego wszystkiego było mało Łukasz ma wątpliwości co do wierności swojej wybranki. Przecież wie, co widziały jego oczy. Ale czy to aby na pewno jest prawdą? A może to czysty zbieg okoliczności? Ale co tam, lepiej uwierzyć oczom niż sercu.

Wszystko to i dużo więcej z trzeciej części przygód Oli. Cały misternie ułożony plan na życie może w każdej chwili zacząć się sypać. Wystarczy silniejszy podmuch wiatru. Wiatru zwanym brakiem zaufania. Zwanym zwątpieniem. Czy dojdzie do ślubu? Czy będą razem?
Cudowna historia błędów i pomyłek. Uśmiałam się za wszystkie czasy. Idealnie wykreowana postać głównej bohaterki. Jej ironiczność, humor i roztrzepanie w tej części przeszło ją samą. Tempo narzucone niczym w maratonie. Wystartować z przytupem, potem zwolnić, by na finiszu zabrać resztę sił.
Jedno co mi nie do końca się podobało to finisz. To zejście - nie tyle fakt, co sposób. Pomijam fakt, że treningi Łukasza nie były zaznaczone a on raptem bierze udział. No ale sam pomysł jest ok. Trzyma się wszystko ładnie całości.

Ogólnie trzecia część bardzo fajnie zamyka trylogię. Dostaliśmy dawkę zbrodni, farsę błędów i pomyłek, miłosnych zawirowań, zamieszania ze zwierzakami oraz ogromna dawkę wesołości i śmiechu do łez (w moim przypadku). Jeśli macie chrapkę na te elementy i to w dodatku nie tyle w jednej, co w trzech egzemplarzach to polecam.

"Biegiem po miłość" już sam tytuł zachęca niesamowicie... Bohaterką książki jest dziewczyna przygotowująca się do jednego z ważniejszych wydarzeń w życiu czyli do własnego ślubu. Pomaga jej w tym kuzynka Laura. W czasie przygotowań wynika wiele śmiesznych, ale też ciekawych sytuacji. Książka jest zabawna. Kiedy wszystko co tylko możliwe jest już gotowe do ślubu i wydaje się dopięte na ostatni guzik, okazuje się że w pudełku zamiast szpilek ślubnych są.... adidasy i pewien intrygujący liścik który wprowadza sporo zamieszania. Czy ślub się odbędzie? Co na to narzeczony? Czy uwierzy, że jego przyszła żona nie ma z tym nic wspólnego? Na te pytania odpowiedzi poznacie gdy sięgnięcie po książkę. Zdradzę tylko, że nie jest tak lekko i wesoło jak myślałam na początku, bo akcja się rozwija i wow dzieję się. Jestem zaskoczona... Pojawia się też wątek kryminalny i podczas wesela wezwana zostaje policja, więc jeśli lubicie takie klimaty to książka dla was.
Mimo że nie czytałam 2 wcześniejszych czyli „Maraton do szczęścia” i „Sprintem po marzenia” nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Czyta się bardzo dobrze, język autorki bardzo przypadł mi do gustu, to moja druga książka Marty Radomskiej ale zdecydowanie nie ostatnia, chętnie przeczytam kolejne i skuszę się też na poprzednie, te zaległe… Mogę powiedzieć zdecydowanie, że to dobra pozycja na lato. Jeśli chcecie się trochę oderwać od rzeczywistości i odreagować codzienny stres, polecam. Lekka, przyjemna, na pewno wywoła uśmiech na waszych twarzach…
Fragm. "Pod pachą trzymała białe pudełko - identyczne jak to, w którym podrzucono adidasy. I jak to, w którym dałam jej swoje ślubne szpilki. Trzęsącymi się dłońmi wydarłam jej karton z rąk. Już dwa razy dzisiaj otwierałam takie pudełka i dwa razy znajdowałam w nich coś zupełnie innego, niż znaleźć powinnam. Co zastanę tym razem? "Może wreszcie ukojenie skołatanych nerwów", pomyślałam, szarpiąc pokrywkę. Ostatecznie do trzech razy sztuka..."

Ogólnie historia napisana w tej książce mi sie podoba, lecz chwilami męczył mnie styl pisarki. Długie opisy, które nie wnosily nic konkretnego- jedynie jak dla mnie męczące przemyślenia głównej bohaterki. Może problem leżał w tym iż bardzo trudno było mi pójąć jej charakter i zachowanie, bardzo się różnimy...

Nadeszła chwila, gdzie marzenia Oli się spełniają, bo przygotowuje się właśnie do ślubu z Łukaszem. Suknia, fryzura, makijaż oraz buty są już wybrane. Miejsce wybrane, goście zaproszeni i wszystko układa się wprost idealnie. Ale jak to w przypadku Oli, zamiast wymarzonych butów, w jej pudełku znajduje się para adidasów z karteczką „ucieknij ze mną”. Ola doznaje szoku, a Łukasz wpada w szał zazdrości. Dodatkowo podczas wesela, które trwa w najlepsze, pod stołem znajdują się zwłoki kobiety i zamiast otrzepin zostaje wezwana policja. Co się wydarzyło i kto zepsuł Oli jej wymarzony dzień z mężczyzną jej życia? Czy po tym wszystkim dalej będą ze sobą czy dadzą sobie spokój? Reszty nie zdradzam, żeby nie zepsuć Wam przyjemności z czytania.

Komedia w najlepszym wydaniu, po dwóch poprzednich częściach nie mogłam się doczekać, aż sięgnę po „Biegiem po miłość”. Autorka nie pozwala się nam nudzić przez cała długość książki. Zaskakuje mnie na każdym kroku zwrotem akcji, dodatkowo cały czas intryguje i nakłania do zastanowienia się kto jest mordercą. Takiego wesela jak ma główna bohaterka żadna z nas raczej nie chciałaby przeżyć. Katastrofa goni katastrofę i całe ich wspólne życie wisi na włosku. Bo kto by chciał mieć partnera, który nam nie ufa i na każdym kroku podejrzewa o zdradę. Marta Radomska w tej części również porusza ważne życiowe tematy, nad którymi każdy z nas powinien się zastanowić.

Książka ta utrzymana jest w tym samym stylu co poprzednie. Czyta się ją łatwo i od pierwszych stron wywołuje uśmiech na twarzy. Autorka postarała się pokazać głównych bohaterów jako normalnych ludzi. Przez to też Ola, Łukasz i Dareczek na pewno długo pozostaną w mojej pamięci, bo są tak pozytywnymi postaciami, że nie można ich nie pokochać. Twórczość autorki bardzo mi się podoba i na pewno sięgnę po jej kolejne książki.

Wg mnie chyba najgorsza część cyklu. Próbowałam przez nią przebrnąć, bezskutecznie. Ostatecznie odpuściłam w połowie.

Wymarzony przez większość kobiet dzień ślubu i wesele czy coś może pójść nie tak? Jak się okazuje wszystko. Komedia omyłek - idealna książka do pośmiania i oderwania się od rzeczywistości.
Polecam

Polecam

Dwie wcześniejsze części przeczytałam z uśmiechem. Tutaj główna bohaterka doprowadzała mnie już do białej gorączki.
Przeczytać, zapomnieć i tyle.

Przeczytać, zapomnieć i tyle.

• Przeczytane 2018
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Biegiem po miłość