Nikt nie idzie

SQN Originals
Sine Qua Non
2018-10-31
2018-01-01
literatura polska poszukiwanie sensu życia poszukiwanie własnej tożsamości przeznaczenie samotność spotkanie trauma ucieczka od życia uczucie wypadek
Inne

Okładka książki Szepty Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Tomasz Maruszewski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Agnieszka Szmatoła, Milena Wójtowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 9,0
Szepty Piotr Chojnowski, T...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (41) / maj 2021 Jon Lee Anderson, Dorota Borodaj, Agnieszka Bryc, Darek Foks, Karol Grygoruk, GIEDRÈ KAZLAUSKAITÉ, Marta Klimowicz, Zuzanna Kowalczyk, Jakub Małecki, Ania Morawiec, Kacper Pobłocki, Marieke Lucas Rijneveld, Adam Robiński, Mateusz Roesler, Bartek Sabela, Małgorzata Smolak, Marcin Wicha, Agnieszka Wolny-Hamkało, Julia Zabrodzka
Ocena 7,5
Pismo. Magazyn... Jon Lee Anderson, D...

Oficjalne recenzje i

Literackie origami

Link do recenzji

1892 14 287

Zacznę od tego, że sięgnęłam po tę książkę w idealnym momencie, bo czytałam ją w tygodniu, w którym słuchałam IV etapu Konkursu Chopinowskiego. Motyw fortepianu i 3. koncertu Rachmaninowa doskonale wpasowały się w moje aktualne, muzyczne nastroje.

Nawiązania do Japonii i japońska poezja, natomiast, trafiły w tę część mojej duszy, która uważa, że Japończycy mają w sobie coś...

Jakub Małecki umie w w świat uczuć i relacji.

Bardzo dobrze poprowadzona, tyle historii ... tyle codziennego życia, wszyscy znamy bohaterów powieść z naszego życia ... a tutaj ich emocje sprawiają, że na zmianę mamy łzy i uśmiechamy się lekko.

Z książką pana Jakubem Małecki się przepada.
Tak się jakoś potrafi wkręcić, że póki nie zamknę książki, to nie reaguję.
Po skończeniu też jest ciężko wrócić do realiów.
Tym razem upewniam się, że ludzie pojawiają się w naszym życiu nieprzypadkowo.
Po prostu muszą dać nam coś.
COŚ.
Każdy na naszej drodze pojawia się w jakimś celu.
Jakim?
Kto to wie?
Bierz z tego...

Opowieść utkana ze skrawków codzienności.
O przypadkowych spotkaniach, które potrafią zmienić coś już na zawsze. O stratach, ale i o powrotach. A także o tym, co się po prostu w życiu czasem zdarza- i tobie i mnie.

Ta powieść mnie rozczarowała. Wpierw czytałem „W odbiciu” i teraz spodziewałem się więcej.
Pisana krótkimi fragmentami, mającymi zapewne wzmocnić sens poprzedniego zapisu, ale ja zastanawiałem się ile arkuszy wydawniczych zajmują te puste kartki. Oprócz dobrze przedstawionego Klemensa, nic mnie zainteresowało, może jeszcze Igor do momentu tego pościgu za taksówką, który...

Mój ranking książek autorstwa Jakuba Małeckiego uległ zmianie i od teraz na pierwszym miejscu znajduje się "Nikt nie idzie". "Rdza" została zdegradowana na miejsce drugie.
Trudno mi powiedzieć dlaczego tak bardzo spodobała mi się ta książka. Z pewnością ma świetnie wykreowane postacie oraz wspaniałą, wyróżniającą się fabułę poruszająca wątek osoby z niepełnosprawnością, jak...

Książki Jakuba Małeckiego stają się ostatnio coraz bardziej popularne – i bardzo się z tego cieszę. W końcu znajduje się miejsce dla rodzimej literatury pięknej na masowym rynku wydawniczym, gdzie długo królowały niepodzielnie kryminały.

"Nikt nie idzie" zawiera w sobie, w odróżnieniu od powieści zawierających elementy baśniowe/magiczne, zwyczajne historie. Młoda...

Nie jestem wielkim fanem Małeckiego…. Ale może kiedyś będę, nie wykluczam 🙂
W jednej z wcześniejszych opinii przeczytałem, że „Nikt nie idzie” jest jak „smutny polski film obyczajowy”… I tak właśnie tę książkę odebrałem.

Cóż tu powiedzieć, ja jestem zachwycona. Małecki mną zawładnął.

3 735
    2 262