Nikt nie idzie

Jakub Małecki Wydawnictwo: Sine Qua Non literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Literackie origami

52 Link do recenzji

To moja druga książka tego autora i na pewno nie ostatnia - uważam, że kreuje on świat przedstawiony w sposób niezwykle subtelny, pełen wrażliwości i uważności na swoich bohaterów. I taki też był w tej książce wątek Dzika i jego bliskich. Oszczędny, ale wystarczająco sugestywny by poruszyć serce czytelnika. Miałam natomiast problem ze zrozumieniem postaci Olgi i Igora,...

Bardzo przyjemnie było wysłuchać tej książki. Gama emocji, które się w niej znajdują, potrafią wpłynąć na czytelnika.

Książka pełna emocji . Tak by się chciało pocieszyć, pomóc ,załatwić ,zaopiekować . I Warszawa taki bliski adres, jakby opowiadała sąsiadka .

„Zazwyczaj oglądał swoje życie właśnie tak, zza jakiejś firanki.” „Nikt nie idzie” Jakub Małecki.
Kolejna wyśmienita powieść, pełna dramatyzmu, smutku i przygnębienia, ale również dającą nadzieję na lepsze. Czwórka bohaterów Klemens, Marzena, Olga i Igor. Bardzo różni, a jednak łączy ich jedno... Strach przed pójściem naprzód, obawy, które odciskają swoje piętno i zmuszają...

Krótka powieść, dużo treści, postaci, wątków i ogromnie dużo emocji. I ludzkie dramaty, same dramaty, mnóstwo dramatów. Właściwie nikomu z bohaterów życie nie układa się tak, jakby chciał, każdy ma w duszy jakąś zadrę. Niepełnosprawny chłopiec - mężczyzna, borykająca się z życiem samotna matka, śmierć ojca, udar u innego ojca, zaginięcie dziecka i brata, mierzenie się z...

Kapitalna historia opisana w sposób oszczędny, ale jakże plastyczny. Bardzo mnie dotknęła opisana historia, jej zakończenie i wyjaśnienie pewnych wydarzeń zaskakujące i wzruszające.

Piekna,sentymentalna Proza polska,pioro pana Maleckiego jest lekkie a zarazem ciezkie,chwyta za te najbardziej wrazliwe aspekty ludzkiej duszy, pozostawiajac w czytelniku niedosyt,dlaczego ta historia juz sie zakonczyla pytamy sie przewracajac Ostatnie kartki powiesci.

Wciągająca, nieprzewidywalna, zaskakująca.
Jakub Małecki nie zawodzi. Po raz kolejny zaprasza do poznania życia swoich bohaterów, pozwala sobie na niedopowiedzenia, które sprawiają, że między stronami czuje się magię.

Genialna w swej prostocie

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w powieściach tajemnice istnieją po to, żeby pod koniec rozdziału ktoś je cudownie wyjaśnił. Nie istnieją też problemy, których nie rozwiązałoby czyste serce i dobre intencje głównego bohatera.
spojler
Tutaj nie doświadczymy podobnych schematów.
Kiedy dotarłam do ostatnich stron powieści, nie mogłam uwierzyć, że to już koniec.
Śmierć...

Dyskusje