Triggers: Creating Behavior That Lasts--Becoming the Person You Want to Be

Okładka książki Triggers: Creating Behavior That Lasts--Becoming the Person You Want to Be Marshall Goldsmith
Okładka książki Triggers: Creating Behavior That Lasts--Becoming the Person You Want to Be
Marshall Goldsmith Wydawnictwo: Crown Business biznes, finanse
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Crown Business
Data wydania:
2015-05-19
Data 1. wydania:
2015-05-19
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
angielski
ISBN:
0804141231
Tagi:
coaching biznes psychologia lider
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
740
87

Na półkach:

Książka jest zbiorem anegdot z życia autora. Mnie osobiście nie zachwycają wybiegi w prywatę, owszem, mogą być pouczające, ale w momencie, kiedy cała książka składa się tylko z tego, raczej nużące. Doliczyłam się dwóch narzędzi, które mogę wykorzystać do pracy nad sobą. Zważywszy, że tekst miał ponad 200 stron, słaby wynik.

Książka jest zbiorem anegdot z życia autora. Mnie osobiście nie zachwycają wybiegi w prywatę, owszem, mogą być pouczające, ale w momencie, kiedy cała książka składa się tylko z tego, raczej nużące. Doliczyłam się dwóch narzędzi, które mogę wykorzystać do pracy nad sobą. Zważywszy, że tekst miał ponad 200 stron, słaby wynik.

Pokaż mimo to

avatar
321
31

Na półkach:

Książka w przeciwieństwie do większości pozycji z obszaru rozwoju osobistego jest wypełniona nierozwodnioną treścią. Autorzy nie próbują dawkować wiedzy ani nie popadają w autoreklamę. Zamiast prezentacji zagadnień postaram się po prostu zachęcić. Punktem wyjścia jest pytanie: Dlaczego nie staję się człowiekiem jakim chciałbym być ? Mniej i bardziej znane fakty dotyczące szeroko rozumianej zmiany są tu sprowadzane do dobrze zdefiniowanych i wyjaśnionych, opartych na teorii popartej doświadczeniem autora, intuicyjnie zrozumiałych modelach analitycznych. Ich zastosowanie umożliwia zaplanowanie, zainicjowanie, przeprowadzenie i utrzymanie efektów zmiany. Przykłady związane z opisywanymi zagadnieniami są zwięźle opisane, przekonujące, budujące rozumienie. Ciekawa propozycja rozwinięcia pętli nawyku ( „Nawyk” Duhhig ) wskazuje kiedy efektywny będzie prosty nawyk a kiedy uważność. Użytecznym chwytem jest zastosowanie koncepcji Blancharda do „wewnętrznego pracownika”. Bardzo pomocny jest nacisk na rolę środowiska - systematyczne wskazywanie mechanizmów oddziaływania i źródeł dynamiki otoczenia. Nie męczy nawet analiza zjawisk ogólnie znanych, bo widzimy je w kontekście proponowanych modeli/narzędzi rozwijając przy tym swoje umiejętności korzystania z przedstawionych metod. Dla przekonanych o jałowości coachingu niewątpliwa wartość książki będzie wyzwaniem Ogólnie dobrze zbalansowana całość prowokuje czytelnika do przemyśleń, refleksji i eksperymentów z proponowanymi narzędziami.
Smaczki
Mike Tyson: „Każdy ma plan, dopóki nie dostanie pięścią w twarz.”
Analiza w kontekście oddziaływania środowiska korporacyjnego.
Frankl, ( „W poszukiwaniu sensu”),który przeżył Auschwitz, pisze że poszukiwanie sensu może nas ocalić nawet w najbardziej niewyobrażalnych środowiskach.
Tłumacz mógł sie bardziej postarać . Polszczyzna jest co prawda płynna ale niekiedy „zgrzyta” (zwłaszcza kluczowe fragmenty) z powodu widocznych poważniejszych i drobnych wpadek translacyjnych . Niedobrze gdy analizując treść trzeba się jeszcze zastanawiać czy czasem tłumacz nie zbłądził.

Książka w przeciwieństwie do większości pozycji z obszaru rozwoju osobistego jest wypełniona nierozwodnioną treścią. Autorzy nie próbują dawkować wiedzy ani nie popadają w autoreklamę. Zamiast prezentacji zagadnień postaram się po prostu zachęcić. Punktem wyjścia jest pytanie: Dlaczego nie staję się człowiekiem jakim chciałbym być ? Mniej i bardziej znane fakty...

więcej Pokaż mimo to

avatar
440
126

Na półkach: ,

Prosta, rzeczowa i szczera. Książka, która mówi o tym jak otoczenie wpływa na nasze reakcje i jak sprawić aby były one świadome i korzystne dla nas w każdej sytuacji; o tym jak za pomocą kilku prostych, codziennych pytań można kontrolować swoje postępy w realizacji wszelkich celów oraz o tym jak żyć na 100% w pełni świadomym i zaangażowanym w każdą relację oraz najdrobniejszą codzienną czynność.

Prosta, rzeczowa i szczera. Książka, która mówi o tym jak otoczenie wpływa na nasze reakcje i jak sprawić aby były one świadome i korzystne dla nas w każdej sytuacji; o tym jak za pomocą kilku prostych, codziennych pytań można kontrolować swoje postępy w realizacji wszelkich celów oraz o tym jak żyć na 100% w pełni świadomym i zaangażowanym w każdą relację oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
971
957

Na półkach: ,

Nie zastanawialiście się przypadkiem co skłania nas do podejmowania dobrych, złych, przemyślanych albo nagłych decyzji? Co sprawia, że nie zawsze nasze postanowienie jest zgodne z długo obmyślanym i starannie układanym planem? Są to wyzwalacze, czyli bodźce odebrane z otoczenia albo nas samych.
Książka „Wyzwalacze” to zbiór przemyśleń, przykładów i sposobów radzenia sobie z sytuacjami mającymi wpływ na nasze decyzje. Podzielona została na cztery części:
1. Dlaczego nie stajemy się takimi osobami, jakimi chcemy być?
2. O staraniu
3. O potrzebie struktury
4. Bez narzekania
Okazuje się, że zmian można dokonać postępując zgodnie z kilkoma punktami zawartymi w tym poradniku. Trzeba jednak najpierw uświadomić sobie istnienie niechcianych bodźców oraz przestrzegać prostych reguł, bez względu na nasze usprawiedliwienia typu „zaczynam od jutra”. Na odwrocie znajduje się sugerowana cena: 39,90zł – warto.
Z książki wynika, że najczęstszym powodem odpuszczania naszej zawziętości jest robienie sobie dnia wyjątkowego: „Gdy potrzebujemy usprawiedliwienia dla niewłaściwego zachowania, każdy dzień może zostać ochrzczony „wyjątkowym”. Ulegamy impulsowi i krótkotrwałej przyjemności, bo dziś jest finał Super Bowl, urodziny, rocznica, dzień wolny od pracy lub „narodowy dzień ciastek…”. Przedstawiony akapit jest opisem jednego z 15 wyzwalaczy przekonaniowych. Prawda, że i nam przytrafiają się takie wymówki?
Aby rozstać się z niechcianymi stymulantami należy je najzwyczajniej w świecie wyeliminować. Łatwo się mówi, ale dzięki tej książce, a przede wszystkim poznaniu oddziałujących na nas impulsów, jesteśmy w stanie usamodzielnić własne decyzje.
Marshall Goldshith jest uznawany za jednego z 10 najbardziej wpływowych myślicieli biznesu na świecie. Dla potwierdzenia, na samym początku książki znajduje się 37 opinii najlepszych dyrektorów na temat tej książki i pracy z autorem. Są to opinie m.in. prezesa Banku Światowego oraz dyrektora generalnego NY Public Library. Zawierają się one na aż ośmiu stronach!
Mark Reiter to współautor „Wyzwalaczy”. Jest również agentem reprezentującym Goldsmitha.
Okładka książki nie jest wybitna. Bardziej niż grafika zainteresowanie przyciąga sam wyraz „wyzwalacze”. Na szczęście książek nie kupuje się dla okładki. Sam tekst czyta się łatwo i szybko. Dzięki temu przyjemnie przyswaja się informacje w niej zawarte.
Warte przeczytania.
Moja ocena: 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Nie zastanawialiście się przypadkiem co skłania nas do podejmowania dobrych, złych, przemyślanych albo nagłych decyzji? Co sprawia, że nie zawsze nasze postanowienie jest zgodne z długo obmyślanym i starannie układanym planem? Są to wyzwalacze, czyli bodźce odebrane z otoczenia albo nas samych.
Książka „Wyzwalacze” to zbiór przemyśleń, przykładów i sposobów radzenia sobie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
265
212

Na półkach: , ,

http://ruderude-czyta.blogspot.com/2016/02/87-wyzwalacze-goldsmith-x-reiter.html
___________________________________________

Wszyscy różnimy się od siebie. Od najmłodszych lat jesteśmy nieustannie kształtowani przez życie i różnego rodzaju czynniki wpływające bezpośrednio na nasz charakter i zachowanie. W miarę postępu czasu i rozwoju, nabieramy pewnych nawyków – zarówno tych dobrych, jak i tych nie wnoszących nic pozytywnego do naszego życia. Część społeczeństwa jest świadoma swoich złych nawyków i często poszukuje pomocy w odnalezieniu motywacji do wprowadzenia jakichkolwiek działań zwalczających nawyki czy samego wyzwalacza do wprowadzenia zmian w życie. Wyzwalacze można traktować jako pierwszy krok do lepszego życia.

Goldsmith stworzył książkę, w której od samego początku stara się naprowadzić czytelnika na jego złe nawyki, jednocześnie dążąc do wywołania u niego chęci modyfikacji określonych zachowań. Autor ukazuje, na rozmaitych przykładach, że zmiany mogą zostać dokonane u różnych osób, bez względu na ich wykształcenie czy wiek. Jedni potrzebują bardziej szczegółowej i regularnej pomocy, inni jedynie bodźca do utrzymania motywacji. Jednym wychodzi to szybciej, innym wolniej. Jesteśmy różni i w tej kwestii nie powinno stawiać się na generalizację. Goldsmith podchodzi do różnych aspektów osobno, przez co przy czytaniu książki część informacji uderza bezpośrednio w czuły punkt czytelnika, wskazując mu jego złe nawyki.

„To jest książka o życiowych zmianach dorosłych ludzi. Dlaczego nam to nie wychodzi? Jak poprawić swoje umiejętności w tej kwestii? Jak sprawić, żeby inni docenili naszą zmianę?”

Goldsmith prowadząc liczne spotkania, stając się zarówno doradcą, jak i trenerem, poznał schematy myślowe osób, które pragną zmian, a same nie potrafią tego dokonać, przekonał się, co jest najczęstszym czynnikiem demotywującym przy wyznaczaniu i wprowadzaniu zmian. W swojej książce w bardzo umiejętny i prosty w odbiorze sposób stara się przedstawić proces zmiany złych nawyków na dobre. Wydaje się, że jego metody są dosyć łatwe, chociaż oczywiście wymagają odpowiedniego zaangażowania jednostki w wykonanie zmiany. Książka staje się bardziej zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba przez wykorzystywanie licznych, z życia wziętych przykładów, które jeszcze bardziej utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że faktycznie przy odrobinie wysiłku można osiągnąć zamierzony sukces. I poprawić jakość swojego życia.

Książkę polecam zarówno osobom, które szukają pomocy w odnajdywaniu swoich złych przyzwyczajeń i wprowadzaniu w życie wszelkich modyfikacji, jak również osobom, które bardzo cenią rozwój osobisty i nieustannie dążą w stronę perfekcyjności.

http://ruderude-czyta.blogspot.com/2016/02/87-wyzwalacze-goldsmith-x-reiter.html
___________________________________________

Wszyscy różnimy się od siebie. Od najmłodszych lat jesteśmy nieustannie kształtowani przez życie i różnego rodzaju czynniki wpływające bezpośrednio na nasz charakter i zachowanie. W miarę postępu czasu i rozwoju, nabieramy pewnych nawyków – zarówno...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    86
  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    13
  • Teraz czytam
    6
  • Rozwój osobisty
    2
  • Chcę kupić
    2
  • Psychologia
    2
  • Ebook
    1
  • 1 Mam druk
    1
  • Skonczyc i plan
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Triggers: Creating Behavior That Lasts--Becoming the Person You Want to Be


Podobne książki

Przeczytaj także