Przestań gadać, zacznij działać. Kopniak w tyłek, w sześciu częściach

Okładka książki Przestań gadać, zacznij działać. Kopniak w tyłek, w sześciu częściach Richard Newton, Shaa Wasmund
Richard NewtonShaa Wasmund Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Stop Talking, Start Doing: A Kick in the Pants in Six Parts
Onepress
2012-11-12
2012-11-12
978-83-246-4814-6
Cezar Matkowski
poradnik sukces motywacja realizacja marzeń

"Przestań gadać, zacznij działać" to inspirująca książka na temat działania i produktywności. Pamiętam, że w trakcie czytania i po jej skończeniu byłem przyjemnie nabuzowany energią!!
Polecam tę książkę każdemu!!
Monte Christo

Polecam tę książkę każdemu!!
Monte Christo

szału nie ma

szału nie ma

Przeciętna książką, którą warto przeczytać, jeśli nie mamy czasu na ambitniejsze pozycje. Idealna dla leni książkowych oraz ludzi, którzy zaczynają przygodę z rozwojem osobistym. Autor obiecuje cuda jeśli weźmiemy się w garść. Pozycje można w 3 h przeczytać.

Bardzo dużo ogólników

Bardzo dużo ogólników

Jeśli uwielbiasz bardzo modne ostatnio książki Paul'a Ardena i czujesz po nich niedosyt, to "Przestań gadać..." jest właśnie dla Ciebie.
Dużo motywacji, fajne opracowanie graficzne, wszystko krótko i na temat. Innymi słowy przyjemna lektura motywacyjna :)
Ale raczej nie dla ludzi, którzy oczekują rozwlekłych opisów. I też raczej nie dla tych, którzy przeczytali już sterty motywacyjnych poradników - nic nowego nie znajdziecie, więc przestańcie czytać, a zacznijcie działać! :)

Motywacja drukiem
Każdy z nas miewa chwile słabości. Są one różnego stopnia i wagi; jeden nie będzie mógł wstać o 5 rano do pracy, kto inny uzna, że rozmowa kwalifikacyjna jest niewykonalna i w najlepszym przypadku przyprawi go o zawał serca. Jesteśmy tylko i wyłącznie ludźmi, homo sapiens, czy też, jak to określił Juszczak w "Poeta i mit", homo spiritualis; jednakże, trzeba umieć rozróżnić, kiedy chodzi o niemożność i blokadę wewnętrzną, a kiedy o najpospolitsze lenistwo i "zasiedzenie". Nic samo się nie zrobi, a chociażby i najbardziej utalentowany człowiek na świecie zostanie w tyle za konkurencją obdarzoną siłą woli i pracowitością, jeśli sam nie zadba o swój rozwój.

"Przestań gadać, zacznij działać" Shaa Wasmunda oraz Richarda Newtona to idealne godzinne antidotum na brak weny twórczej czy też motywacji. Autorzy po mistrzowsku łączą ze sobą humorystyczną ironię i inspirację zawartą w tekstach, cytatach, rysunkach. Przejrzysta forma książki umożliwia bezproblemową "nawigację". Podział na 6 części sprawia, że całość jest logiczna. Fragmenty układanki pasują do siebie chociażby i naprzemiennie. Pozycja ta jest równie kreatywna, co jej przeznaczenie. Można dowolnie i bez dezorientacji poruszać się między poszczególnymi podrozdziałami oraz działami. W gruncie rzeczy, jeśli komuś zależy na czasie, bo akurat zajmuje się metodą GTD ("Getting Things Done", David Allen) - wystarczy wybrać element, z którym mamy problem w życiu codziennym, i voila! Problem rozwiązany. O ile postanowisz faktycznie przestać gadać... Ponoć milczenie jest złotem, szczególnie, jeśli pracujesz w ciszy ;)

Coraz większą popularnością cieszą się HR oraz lifecoaching skupiające się na wydobyciu potencjału i maksymalnej produktywności z jednostki indywidualnej lub pracowniczej. O ile pierwsza z kategorii jest racjonalna, to druga już nie - z biegiem lat ludzie coraz mniej rzeczy robią sami, tym samym uzależniając się od social media, psychologów, doradców, stylistów, osobistych managerów... Firma z pewnością potrzebuje osób odpowiedzialnych za organizację działań, ale pojedynczy człowiek? Przecież nie zarządza każdą szarą komórką z osobna. Dlatego, zamiast wielokrotnie wydawać dziesiątki złotych na spotkania, które są celowo przedłużane, aby dać klientom oraz portfelom lifecoachów poczucie satysfakcji i spełnienia, lepiej zainwestować w "Przestań gadać, zacznij działać".

Sprawdzone, potwierdzone, polecone.

Właśnie otwieram nowy plik, aby zacząć pisać swoją książkę.

A Ty, od czego zaczniesz swoją przyszłość?

Motywacja drukiem

Książka nieco krótka, ale przynajmniej mogę powiedzieć, że jest do rzeczy. Szybciutko się czyta- pewnie dlatego, że zawiera dosyć mało treści. Nie powiem, żeby przypadła mi w 100% do gustu, albo żeby odmieniła moje życie, ale myślę, że każdy kto by ją przeczytał i dobrze przeanalizował treść, znalazłby dla siebie coś co by mu się spodobało, i co mógłby zastosować/użyć w praktyce. Ogólnie mówiąc nawet fajnie napisana, tylko że jej cena wydaje mi się lekko przesadzona.

• Rozwój osobisty
  • Rok 2013