Żyj dobrze, niczego nie żałuj

Okładka książki Żyj dobrze, niczego nie żałuj Marshall Goldsmith, Mark Reiter
Okładka książki Żyj dobrze, niczego nie żałuj
Marshall GoldsmithMark Reiter Wydawnictwo: LAURUM poradniki
poradniki
The EarnedLife: Lose Regret, Choose Fulfillment
LAURUM
2023-01-01
2023-01-01
9788382312065
rozwójosobisty

Jeżeli jesteś na etapie, że nie wiesz co masz zrobić w swoim życiu pod względem mentalnym, że jednak wielu rzeczy żałujesz, że się zagubiłeś– to ta książka jest dla Ciebie idealna. Uświadomi Ci ona jak dużo i w jak prosty sposób możesz zmienić wszystko wokół siebie.
UWAGA❗️
Ksiażka nie gwarantuję ci sukcesu milionera, ale da ci jedną najważniejszą rzecz- spokój psychiczny. A w momencie jak poukładasz już sobie wszystko w głowie właśnie z jej pomocą, to reszta przyjdzie dużo prościej. Uczy aby to siebie postawić na pierwszym miejscu zawsze i wszędzie, nie kogoś innego. Nauczysz się odpuszczac- a to znaczy bardzo dużo.
Był moment w moim życiu że żałowałam każdej jednej podjętej oraz nie podjętej decyzji, ale sama za to siebie rozliczałam i miałam ogromne wyrzuty sumienia, po czasie zdałam sobie sprawę, że zadręczanie się nic nie pomoże. Że właśnie z tego powodu że się zadręczam stoję w miejscu i się nie realizuje.

Ta książka uświadomiła mi że dobrze zrobiłam w wielu aspektach, jak również otworzyła mi kolejne szanse i możliwości na jeszcze lepsze poprawienie mojego życia i samo rozwoju osobistego. Książka pokazuje jak osiągnąć swoje cele i ograniczyć wewnętrzne blokady, które utrudniają nam osiągnięcie pełni życia, które utrudniają nam cieszenie się z tych małych rzeczy które powinny na naszej twarzy powodować uśmiech

UWAGA❗️

Współpraca barterowa z Wydawnictwem LAURUM

Przyznajcie sami, ile razy zastanawialiście się, jak dobrze przeżyć swoje życie? Co zrobić, aby odnosić sukcesy? Dlaczego jednym się udaje osiągnąć w życiu więcej, a nam się wydaje, że tkwimy w miejscu pomimo podejmowanych decyzji?
Czy każda z naszych decyzji jest dobra?
Czy nie będziemy żałować - straconych szans, niewykorzystanych okazji, zmiany pracy czy miejsca zamieszkania itd...?
Każdego dnia w naszej głowie pojawia się mnóstwo pytań, a my chcielibyśmy znać na nie właściwą odpowiedź, ale nic nie jest takie łatwe.
Życie to miliony wyborów, które codziennie podejmujemy. Zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Jednak o tym możemy się przekonać dopiero za jakiś czas.
Nikt z nas nie wie na pewno, co nam przyniesie przyszłość. Możemy jedynie przewidywać. Wybieramy dobre studia, z nadzieją na świetną i dobrze płatną pracę. Potem przychodzi zderzenie z rzeczywistością.
Wielu z nas nie pracuje w zawodzie związanym ze swoim wykształceniem. Zaczynamy więc szukać innej drogi, podejmujemy kolejne wyzwania.
Przyznaję szczerze, że pewnych decyzji wiedząc to, co wiem teraz, nigdy bym nie podjęła.
Czy te, które wybrałam były złe - nie wszystkie, choć i takie się zdarzyły. Jednak ich suma doprowadziła mnie do punktu, w którym jestem obecnie.
To co było - minęło, choć czasem skutki podejmowanych decyzji mogą mieć długofalowe konsekwencje.
Co zrobić, by nie żałować tego, co było, a sprawić byśmy mogli cieszyć się tym, co mamy teraz oraz tym, co osiągniemy w przyszłości.
Marshall Goldsmith, to jeden z najbardziej znanych na świecie specjalistów w dziedzinie coachingu menedżerskiego. W swojej książce pokazuje, jak sobie poradzić z wyniszczającym nas poczuciem żalu, przez który nie możemy czerpać satysfakcji z tego, co osiągnęliśmy.
Według autora "oscylujemy w życiu między dwoma emocjonalnymi sprzecznościami. Na jednym biegunie znajduje się poczucie spełnienia, na drugim - żal."
Żalu nie da się całkowicie uniknąć, jednak według Marshalla Goldsmitha ważne jest, aby skupiać się na poczuciu spełnienia. Trudno się nie zgodzić z autorem w jego rozważaniach.
Oczywiście nie każdy będzie prezesem firmy, jednak szczęście możemy osiągnąć na różnych poziomach swojego życia. Dla jednych będzie to kochająca rodzina, dla innych przyjaciele, własna firma, a dla kogoś innego wysokie stanowisko.
"Wpływ rodziców. Poczucie obowiązku. Blokada psychiczna. Presja rówieśników. Brak czasu. Bezwładność i przywiązanie do status quo. To wieczne bariery, które nas zatrzymują w miejscu i utrudniają podjęcie pierwszego kroku w wymarzonej ścieżce."
"Każdy z nas posiada pewne cechy, z których może skorzystać, aby znaleźć drogę. To uśpione moce, takie jak motywacja, umiejętności, rozeznanie czy pewność siebie. To składowe naszego potencjału."
Niby wszyscy o tym wiemy, a jednak jakże często trudno jest nam wykorzystać nasze atuty. Co istotne, autor twierdzi, że ważne jest, aby otaczać się ludźmi. Rozmowa z innymi osobami pozwala nam spojrzeć na problem z innej perspektywy.
"Mit człowieka, który sam zapracował na swój sukces, zalicza się do największych świętości, a zarazem największych fikcji współczesnego świata."
Rada od samego autora dla wszystkich czytelników: "Proś o pomoc. Potrzebujesz jej bardziej niż ci się wydaje."
W książce znajdziemy wskazówki, porady i ćwiczenia, które pomogą nam w podejmowaniu decyzji i które możemy zastosować w swoim życiu. Trzeba odciąć się od tego co było. Oczywiście nie zapominać, jednak wyciągnąć z tych lekcji wnioski. Nauczyć się rozmawiać z innymi i nie bać się prosić o pomoc. Starać się znaleźć równowagę w życiu, by je dobrze przeżyć.
Jednak pamiętajcie jedno - to od was samych zależy, jak je przeżyjecie.

Współpraca barterowa z Wydawnictwem LAURUM

Czy każda z naszych decyzji jest dobra?
Czy nie będziemy żałować - straconych szans,...

• Psychologia i rozwój
  • NiePrzeczytane
  • Pedagogika/Psychologia/Poradniki
  • #PAPIEROWA
  • Poradnik
  • Chcę kupić/czytać ale nie wiem co
  • .2023

Dodaj cytat z książki Żyj dobrze, niczego nie żałuj