Uniesienie

Data 1. wydania:
2018-01-01
Danuta Górska
Albatros
groza literatura amerykańska niebezpieczeństwo odmiana losu poszukiwanie prawdy strach tajemnica
Elevation
horror
Danuta Górska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Niech prawda się niesie

36 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , , , ,

Na początku zaznaczę, że jest to moje pierwsze (i na szczęście udane) spotkanie z mistrzem grozy. Naprawdę miałam farta, jak to się mówi, że trafiłam właśnie na tą książkę, bo zdecydowanie zachęciła mnie ona do sięgnięcia po inne pozycje tego autora.

Ale do rzeczy.
Powieść, albo raczej opowiadanie, nie jest długie. Liczy sobie niewiele ponad 100 stron. Podczas tych 100...

To właściwie nie powinna być powieść, historia której poświęcono samodzielną książkę. Długość i temat "Uniesienia" pasuje zdecydowanie bardziej do zbioru opowiadań.
Nie zmienia to jednak tego, że czyta się ją bardzo lekko i z wielką dozą ciepła. Krótka, przyjemna i niepozorna historia o akceptacji.

Podchodziłem do tego tytułu z lekkim sceptycyzmem. Spodziewałem się, że może to być jedna z gorszych książek Kinga. Okazało się, że jest to dla mnie jedna z najbardziej intrygujących pozycji tego autora. W stosunkowo zwięzłej formie, przedstawiono tu ciekawą historię. Wszystko dzieje się bardzo spokojnie, bez zbędnych scen zaskakiwanie czy straszenia. King przyzwyczaił już...

To był kawał naprawdę interesującej historii. Raczej sprint, niż maraton, ale opowieść czytało się niezwykle... lekko ;)
Bardzo fajna historyjka na jeden wieczór. Zupełnie nie w stylu Kinga; bez krwi i flaków, a jednak przykuwająca uwagę.

Nigdy nie czytałem Kinga i była to jego pierwsza pozycja, którą przeczytałem i jednocześnie najgorsza opowieść jaką póki co trzymałem w rękach.
Temat przewodni jest mierny oraz nie pobudza czytelnika emocjonalnie, bo 95% książki czytasz treść, która przekonuje cię, że nie dzieje się nic złego - co potęgują stałe zapewnienia głównego bohatera, że nigdy nie czuł się lepiej....

Największą pomyłką tej pozycji to danie jej kategorii "HORROR".
Książka inne od wszystkich z którymi zdążyłem się zapoznać. Nie wiem czy autor szukał odskoczni czy próby odnalezienia się w innym gatunku literackim.
Rozpatrując tą pozycję jako obyczajówkę dałbym mocne 8/10 ze względu na poruszany temat homofobi i czekania na nieuniknione.
Książka przyjemna szybko się czyta...

Na półkach: , , , ,

Ta książka jest chyba najgorszym wytworem Kinga, aż nie wierzę, że ją napisał. To bardziej opowiadanie niż powieść, na dwie godzinki czytania. Temat główny jest dla mnie totalnie niezrozumiały i pozbawiony sensu, a do tego nierozwiązany. Nie podobało mi się.

Styl pisania autora jest bardzo przyjemny. Książka bardzo krótka, szybko się czyta, oryginalna fabuła, brak zbędnych opisów i przymusowego przyciągania fabuły, jednak zakończenie mało satysfakcjonujące.

Przyzwoite "kingowe" opowiadanko. Jak i "Pudełko z guzikami".
Szału nie ma,ale czyta się dobrze....
I znowu nie wiem tylko po co wydawać je jako osobną książkę.... spokojnie mogłoby się znaleźć w kolejnej kompilacji opowiadań :-(

A mi się ta książka bardzo podobała. Nie należy oceniać ludzi po pozorach, a prawdziwa przyjaźń ma często bardzo trudne początki.

Dyskusje

2 944