Uniesienie

2018-11-14
Data 1. wydania:
2018-01-01
Danuta Górska
groza literatura amerykańska niebezpieczeństwo odmiana losu poszukiwanie prawdy strach tajemnica
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Niech prawda się niesie

Link do recenzji

586 320 13

Lekka,łatwa, przyjemna. Długość opowiadania. Dlaczego wydana jako osobna książka jest dla mnie tajemnicą

Ckliwa historyjka z elementem paranormalnym, którego równie dobrze mogłoby nie być i książce nie zrobiłoby to różnicy. Meh.

Fajna, lekka (nomen omen) historyjka. Tak jak większość już to zauważyła, jest to zwyczajne opowiadanie wydane nie wiedzieć czemu w formie osobnej książki. Chciałbym się kiedyś dowiedzieć co stało za taką decyzją, bo wątpię, że skok na kase. Po cóż Królowi byłby taki skok? Powód musiał być inny. Samo to jest intrygujące.

Książka lekka, przyjemna i nie wymaga przesadnego skupienia. Horrorem na pewno nie jest.

To co u Kinga denerwuje mnie najbardziej i nie mogę się do tego przyzwyczaić, to te częste dopiski w nawiasach, które podczas czytania wybijają z rytmu. A można by je przecież wpleść zgrabnie w zdanie i po kłopocie.

Fajna,ciekawa aczkolwiek kapkę za krótka : )

Po przeczytaniu opisu na okładce zacząłem się obawiać czy „Uniesienie” nie będzie przypadkiem powtórką z rozrywki a mianowicie z „Chudszego”. Na szczęście szybko się okazało, że nie. Równie szybko się tę książkę przeczytało bo była zaskakująco krótka jak na Kinga. Autor przyzwyczaił mnie do rozbudowanych, wielowątkowych konstrukcji, które w swój nieśpieszny i gawędziarski...

46/2021

Powiedziałabym, że dobre opowiadanko dla nastolatków, zdecydowanie daleko temu do horroru. Zdziwiona jestem, że udało się aż 90 stron wyrzeźbić autorowi z takiego konceptu. Do przeczytania jako aperitif, zdecydowanie nie jest to danie główne ani deser dla wprawionych czytelników.

Książka lekka i przyjemna, z ciekawym wątkiem fabularnym. W sam raz na wolne popołudnie.

Kocham, nie kocham, kocham, nie kocham... Przypuszczałam, że i ja pewnego dnia, czytając Kinga, trafię na płatek: nie kocham. No i się nie myliłam.

"Uniesienie" to historia Scotta Careya mieszkańca Castle Rock, który nagle zaczyna w zastraszającym tempie tracić na wadze, pomimo że je jak do tej pory, nie stosuje żadnych diet, nie uprawia sportu. Im bliżej 0 na...

3 572
  • Audiobook
  • King
  • 2021

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Cienie nad Innsmouth Ramsey Campbell, Adrian Cole, Basil Copper, Neil Gaiman, David Langford, D.F. Lewis, H.P. Lovecraft, Brian Lumley, Brian Mooney, Kim Newman, Nicholas Royle, Guy N. Smith, Michael Marshall Smith, Brian Stableford, David A. Sutton, Peter Tremayne, Jack Yeovil
Ocena 7,4
Cienie nad Inn... Ramsey Campbell, Ad...
Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Ocena 6,8
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...