The Naturalist

Okładka książki The Naturalist
Andrew Mayne Wydawnictwo: Thomas & Mercer Cykl: Theo Cray (tom 1) Seria: The Naturalist kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2017-10-01
angielski

więcej Więcej

Główny bohater jest tak radośnie pozbawiony instynktu samozachowawczego, że podczas lektury nieraz uśmiechnęłam się pod nosem. Jego zachowanie możemy też tłumaczyć niepohamowanym pędem do zdobycia wiedzy.

Niemniej książka jest ciekawa – to taki trochę inny kryminał z naukowymi wstawkami.

W brutalny sposób ginie młoda kobieta. Wszelkie ślady wskazują na to, iż padła ofiarą ataku niedźwiedzia. Niestety, ta historia już kiedyś się wydarzyła i to nie jeden raz. Czy możliwe, aby od dawna po lasach grasował niedźwiedź-morderca? A co, jeśli za tym stoi człowiek?

Początkowo "Naturalista: Andrew Mayne'a nie wywoływała u mnie tak silnych emocji, jak zakładałam....

Bardzo krwawa przepsychologizowana powieść quasi naukowca. Jednak, na nieszczęście, wciągająca z coraz szybszą prędkością, aż do makabrycznego finału.

To ciekawa, niekoniecznie porywająca książka. Nietypowe zbrodnie wyglądające jak atak niedźwiedzia i profesor bioinformatyki na tropie zbrodniarza. Dziwiła mnie bierność , a czasami nawet nieporadność policji.

Coś drapieżnego zabija w lasach Minnesoty. Gdy ginie młoda studentka, a na jej ciele znajdują się ślady pazurów i sierści - wniosek jest prosty: niedźwiedź. Rozwiązanie jest równie proste: wytropić, zabić zwierzę i zamknąć sprawę. Jednak policjant wciągnęła w nią naukowca Theo Craya, który choć nie jest specjalistą od niedźwiedzi, a tym bardziej specjalistą od ludzi,...

To kolejna książka kryminalna gdzie głównym bohaterem nie jest komisarz czy detektyw a naukowiec. Było inaczej, też ciekawie, ale na kolana nie rzuciło.

Gdy rozpoczęłam lekturę "Naturalisty", fabuła dość szybko mnie zaintrygowała, nie tylko za sprawą kwestii tajemniczych okoliczności śmierci ofiary, ale też postaci głównego bohatera, który wydaje się wyjątkowo aspołeczny i nieco "fajtłapowaty". W tego typu powieściach jednak, jak mam wrażenie, spotyka się głównie bohaterów z rodzaju twardych facetów, a tutaj Theo Cray...

To była naprawdę dobra książka 😊

Początek trochę mi się dłużył, ale to przez te dokładne opisy i wyjaśnienia. Po przeczytaniu stwierdzam, że to było genialne posunięcie. Z czasem czytało się coraz szybciej i mogę czuć się jak ekspert!😁

Coś morduje. Coś lub ktoś. Ginie jedna ze starych studentek profesora Cray’a. Wszyscy twierdzą, że to niedźwiedź, a profesorowi coś w tym...

Mimo, iż nici którymi uszyta jest fabuła, to już nie nici nawet ale jakieś liny okrętowe chyba, to jednak....jest to naprawdę fajna książka ;) Jeśli lubicie trochę naukowego podejścia (może nie aż tak jak w Marsjaninie, bo Naturaliście do tej książki daleko), trochę tajemnicy, trochę akcji - te kilkaset stron zleci jak z "liny okrętowej strzelił :)

Po kilkudziesięciu stronach chciałam odłożyć książkę na półkę, ale całe szczęście tego nie zrobiłam, bo potem zrobiło się całkiem ciekawie! Myślę, że tę pozycję trzeba czytać z lekkim przymrużeniem oka i humorem, wtedy nie ma mowy o rozczarowaniu! Polubiłam postać Theo - naukowca niezdarę, który odkrywa zagadkę kryminalną. Polecam!

1 403
  • 2019