Wczoraj

2018-08-02
2017-01-01
Jacek Żuławnik
W.A.B.
debiut literacki literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy śledztwo thriller zabójstwo
Yesterday
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-08-02
Jacek Żuławnik

Pomysł na tło całej historii bardzo ciekawy. Zarysowany w taki sposób, że może się wydawać zwykłą rzeczywistością pomimo iż nią zupełnie nie jest... Sam wątek kryminalny szalenie wciągający i pomimo tego, że momentami zbyt "wydłużany" to całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie i szybko tej książki nie zapomnę zdecydowanie.

Szybko i lekko się czyta. Oryginalna i dość wciągająca, może lekko przekombinowana, zwłaszcza zakończenie. Ogólnie na plus.

Ocena za pomysł 10/10. Wykonanie jednak dużo słabsze. Występują niezgodności, a intryga jest bardzo grubymi nićmi szyta.

Ciekawy pomysł, ale za bardzo nie wyszło. Są dziury w fabule i chronologia momentami nie jest wytłumaczona, można się pogubić. Jednak sama idea podzielenia społeczeństwa na monosów i duosów była intrygująca

Ciekawy pomysł, ale efekt słaby. Akcja kompletnie mnie nie wciągnęła, czekałam tylko aż książka się skończy, może czymś jednak zaskoczy, ale niekoniecznie tak się stało.
Zamiast się zastanawiać nad rozwiązaniem zagadki, myślałam jedynie o tym, jaki sens ma szukanie winnych, skoro po max. 2 dniach osoba w więzieniu nawet nie będzie wiedziała dlaczego się tam znalazła....

"To zabawne , jak trudno niektórym przyznać się do winy. Nawet przed sobą."
Sięgając po ten tytuł myślałam, że główna postać dostała mocno w głowę, a wyniku tego pamięta tylko to co wydarzyło się wczoraj. Jednak grubo się myliłam. Bohaterowie tutaj są monosami albo duosami. Czyli pamiętają jedynie jeden dzień lub dwa do tyłu i jest to naturalna kolej rzeczy. Osoby,...

Przekombinowana. Pomysł fajny, dobrze się czyta, lecz kilka dziur w chronologii wydarzeń i zbyt odrealniona intryga.

Akcja thrillera dzieje się w świecie monosów i duosów. O co chodzi? Monosi to ci, którzy pamiętają tylko to, co wydarzyło się wczoraj. Natomiast duosi to ci, których pamięć sięga dwa dni wstecz. Uważani są za tych lepszych, a mieszane małżeństwa nie są mile widziane. Takim mieszanym małżeństwem jest związek Marka i Claire. Ona jest monoską, on duosem. Mark rozwija swoją...

Ciekawy pomysł na fabułę: sprawy sprzed lat, morderstwo, romans, trochę sexu i jak zwykle musi być zemsta...
Niby banał, ale jednak powstał z tego świetny kryminał/thriller , który w pełni zaspokoił moje oczekiwania.
Niebanalna fabuła, która moim zdaniem powinna być jak najbardziej i najprędzej zekranizowana.

Polecam

Brytyjczycy podzieleni są na monosów i duosów. Monosi to osoby, których pamięć krótkotrwała obejmuje zaledwie 1 dzień, natomiast duosi są w stanie zapamiętać 2 dni. Główna bohaterka, Claire, jest monoską, a jej mąż, Mark, duosem. Ich małżeństwo jest trudne, ponieważ monosi odbierani są jako ,,społeczne wyrzutki’’. Gdy policja odnajduje ciało młodej kobiety, wszystkie tropy...

Dyskusje

• 2018