Powiększenie

Patronat LC
Andrew Mayne Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Theo Cray (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Looking Glass
W.A.B.
Looking Glass
Theo Cray (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Theo Cray znów rusza na polowanie

[ 9 ] Link do recenzji

Drugi tom chyba lepszy od pierwszego. Nadal sporo naukowej terminologii, która może zmęczyć laika, ale jest mniej dłużyzn lub też po prostu przyzwyczaiłem się do stylu autora. Nie wiem :-)Najważniejsze, że już mnie to tak nie raziło.
Akcja nie jest szalona, ale to mi nie przeszkadza, nie zawsze wszystko musi pędzić, nie zawsze muszą być miliony zwrotów akcji, które...

Klimat bardzo podobny do "Naturalisty". Trochę przerażający a trochę "bajkowy", bo jakoś lepiej mieć nadzieję, że "takie rzeczy, to tylko w książkach. Audiobooka słuchało się bardzo dobrze.

Interesująca historia. Dość przewrotnie napisana, bo z jednej strony naprawdę przerażająca, a z drugiej trochę absurdalna -przez co mniej straszna, a bardziej zabawna.

Profesor Theo trochę pomylony, a trochę genialny, utalentowany bioinformatyk, człowiek myślący bardzo nietypowo. , szuka mordercy małych chłopców. Robi to z wielkim zaangażowaniem, bardzo w swoim stylu,...

Hm.... Dla fanów metylacji łańcucha dna jest ok. Cała reszta - sama nie wiem. W wersji audio nawet nieźle się słucha, ale jakoś mnie to nie zachwyciło. Zakończenia jakieś takie niewydarzone. Nie do końca znalazłam słowa, którymi mogłabym opisać swoje odczucia. Ale wiem jedno. Nie porywa.

To druga książka, której wysłuchałam w formie audiobooka autorstwa Andrew Mayne'a
W "Powiększeniu" głównym bohaterem, tak jak w tomie 1 z cyklu, jest profesor Theo Cray.
Zostanie poproszony przez zrozpaczonego ojca, aby pomógł mu rozwikłać zagadkę, zaginięcia jego syna.
Policja 9 lat temu, nie przyłożyła się do sprawy, ale Cray dzięki swym kreatywnym metodom próbuje dociec...

Dla mnie zdecydowanie słabsza część. Zbyt dużo opisów czegoś na czym się nie znam w ogóle. Owszem jest to ciekawe aczkolwiek proporcje mocno zaburzone. Sama fabuła ok, sposób prowadzenia akcji zdecydowanie na plus.

Nie zawiodłam się. Powiększenie jest klimatycznie podobne do Naturalisty. Autor wspiera się tamtą historią dość często, co może być odrobinę nużące. Niemniej kombinacja połączenia biologii, technologii i matematyki z psychologią to wyborna mieszanka. Wiele pytań i dywagacji pozostaje otwartych, zostają w głowie na dłużej.

Podobna do poprzedniej, nic szczególnego

Ogólnie przyjemnie się czyta, trochę czasem naciągana, jakby główny bohater miał dostęp do wszystkiego.

Bardzo dobra pozycja. Kolejne przygody Theo Claya w drodze ku złapaniu kolejnego psychopatycznego mordercy. Ciekawe pomysly autora w tropieniu i analizie sposobu myślenia mordercy. Podoba mi się to!

Dyskusje

• 2019