Migracja

Novae Res
2018-01-01
2018-01-01
powieść erotyzm loteria spotkanie

Szczerze mówiąc rzadko nie wiem, co napisać o lekturze, a tym razem tak jest.
Czyta się szybko, bo i niewiele do czytania - 90 stron, ale żeby z ciekawością, nieeekoniecznie. Raczej cieszyłam się, że skończyłam. Mało ciekawy ten narrator, i jego życie tez beznadziejnie monotonne.

Szczerze mówiąc rzadko nie wiem, co napisać o lekturze, a tym razem tak jest.

Mała (dosłownie) i niepozorna dziewięćdziesiąt stronicowa opowieść o życiu zwykłego człowieka który wygrał los na loterii.

Wszyscy migrujemy, jak ptaki.

Czyta się momentalnie, ale za to jak wiele ma do przekazania. Ale o tym musicie przekonać się już sami. Doskonała pozycja!

Wszyscy migrujemy, jak ptaki.

"Stojąc w miejscu, nigdy nie dowiesz się, kim naprawdę jesteś"

Głównym bohaterem najnowszej książki Kevina Nolbert'a jest Sebastian Romanowski, facet przed trzydziestką, który postanawia opowiedzieć nam i poprowadzić przez zakamarki swojego życia. Zostaje on obdarowany łaskawie przez los i wygrywa sporą kwotę pieniędzy, pozwala mu to na stabilność i skupieniu się nad rozważaniami nad sensem swojego życia. Chce odkryć własne ja, migruje, a w swojej podroży poznaje wielu ludzi, którzy inspirują go do kolejnych filozoficznych rozważań nad sobą i swoim życiem.

Książka nakłania nas do zastanowienia się nad sensem istnienia. Rozważania Sebastiana skłaniają nas samych do zastanowienia się nad pewnymi aspektami naszego życia. Książka jest dość cienka i podzielona na rozdziały i kilka podrozdziałów, sprawia to, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Czy Sebastianowi uda się odkryć prawdę o sobie i jaka to będzie ta prawda..

Polecam

Moja ocena 8

"Stojąc w miejscu, nigdy nie dowiesz się, kim naprawdę jesteś"

Jest to cieniutka książeczka - posiada zaledwie 88 stron. Dzieli się ona na 8 rozdziałów, a także podrozdziały, które są tytułowane kolejnymi miesiącami roku.

Mamy w tej książce narrację pierwszoosobową - główny bohater opowiada nam spory kawałek ze swojego życia. Wygrywa on, dosłownie, los na loterii, co daje mu stabilizację i możliwość zastanawiania się nad sobą. Aby odkryć prawdę o sobie, migruje, napotykając przy tym kolejne osoby na swojej drodze.

Książka ta jest bardzo filozoficzna, a takie bardzo lubię. Nie zawsze zgadzałam się z głównym bohaterem, często zaskakiwały mnie jego decyzje, jednak pochłaniałam cały czas jego rozważania na temat tego kim jest, dokąd zmierza, czego chce od życia. Samej często zdarza mi się nad tym zastanawiać, co sprawia, że poczułam, na przestrzeni tych niewielu stron, pewnego rodzaju więź z głównym bohaterem.

Język książki jest poetycki. Możemy znaleźć w niej dużo kwiecistych porównań, ale zdecydowanie nie przeszkadza to w odbiorze, a wręcz przeciwnie, czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Jest to naprawdę lekka pozycja, która może umilić nam godzinę lub dwie z dnia, a takich książek właśnie szukam na wakacje. ;) Jedyne, co nie przypadło mi do gustu, to okładka, więc sprawdza się tutaj idealnie powiedzenie - nie oceniaj książki po okładce.

Recenzja znajduje się również na moim blogu:

• Proza
  • Audiobooki