Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej

Okładka książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej Beata Anna Dąbrowska
Okładka książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej
Beata Anna Dąbrowska Wydawnictwo: WAM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
WAM
2018-01-01
2018-01-01
Zdrowa żywność dieta przepisy

6 lat temu wychodząc z postu WO dostawaliśmy tylko mgliste i mało (mnie) przekonujące wytyczne.
Ale doczekałam się. Powstala:
Pięknie wydana.
Mądrze zaprojektowana.
Logiczny wykład.
Teoria nieźle opisana.
Cieszę się, że ja mam i będę wracać, żeby choć trochę się zainspirować. I za 6 lat się okaże co (ze mną) dalej?

Ale doczekałam się. Powstala:
Pięknie wydana.
Mądrze zaprojektowana.
Logiczny wykład.
Teoria nieźle opisana.

Świetna książka i jedna z najlepszych diet, jakie istnieją. Jeśli chcecie się wyleczyć, NISKA KALORYCZNOŚĆ to klucz. Sęk w tym, że nie każdy jest ją w stanie psychicznie wytrzymać. I to moim zdaniem jedyna wada tej diety. Dodałbym dwie porcje orzechów dziennie (dla zachowania podaży cynku I selenu i kwasów omega-9 i omega-3) a także sporo oliwy z oliwek dla podbicia kaloryczności , dla omega-9 i oczywiście oleokantalu, który jest jedną z najsilniejszych znanych ludzkości substancji przeciwzapalnych.

Książka o znaczeniu postu i osiągnięciu ketozy odżywczej, czyli pobudzeniu organizmu do jeszcze lepszego i zdrowszego działania oraz trawienia. Dieta warzywno- owocowa, wspierająca diagnostyka a także wskazówki od czego zacząć przygotowując organizm do zmian.

Jakby nie było bardzo męczaca pozycja, obfitująca w niekończące się powtórzenia ( np. dotyczące diety wysoko przetworzonej),listy składników i diagramy. Zniechęcała też dezaktualizacja porad np. dotycząca wspaniałości oleju kokosowego.

Jeśli interesujesz się zdrowym odżywianiem, dietetyką kliniczną, procesami zachodzącymi w ciele - ta książka jest dla Ciebie. Publikacja jest dobrze, merytorycznie opracowana - zawiera wszystko co powinieneś/powinnaś wiedzieć o diecie owocowo-warzywnej, a także o prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i zagrożeniach, na które narażasz się jedząc przetworzoną, sztuczną żywność. Książka zawiera rozdziały pisane przez dietetyka klinicznego, trenera personalnego oraz duszpasterza. Tak różne spojrzenia łączą się w jednym punkcie: umiar i prostota w każdym aspekcie życia pozwoli Ci zachować zdrowie i poczucie spełnienia. To książka z jednej strony "naukowa" i specjalistyczna, z drugiej - zwracająca uwagę na powszechne problemy nękające ludzi (stres, zmęczenie, nadmiar chemicznego jedzenia, brak równowagi w życiu). Bardzo polecam wszystkim rozważającym zastosowanie diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.

Jest to pierwsza z "trzypaku" książek o prawidłowym odżywianiu. Ta część jest wprowadzeniem w dietę, która ma na celu oczyszczenie naszego organizmu z toksyn, tłuszczu i wszystkiego co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała.
Uczy nas jak w codziennym życiu łączyć produkty spożywcze ze sobą, jak je przygotować aby były zdrowe i ile kalorii powinniśmy zjadać dziennie, aby nie zmęczyć naszego żołądka, trzustki, nerek...na śmierć przez stworzenie z nich śmietnika.
Opisane jest co jeść, a co zastąpić czymś znacznie zdrowszym.
Jednak głównym celem tej książki jest opis diety która ma na celu oczyścić organizm poprzez zastosowanie w diecie warzywno - owocowej postu i wprowadzenie zmian w naszym myśleniu, które pomoże znaleźć motywację do podejmowania wyzwań.
Dzięki tej książce poznamy powody, przez które trudno nam jest schudnąć i pozbyć się problemów ze zdrowiem.

"Raz na zawsze przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, sylwetką i... całym życiem !"

Kolejna książka z serii od dr Ewy Dąbrowskiej, która pozwoli Wam na
bezpieczne i zdrowe przejście całego postu. W tej macie dokładne
metody oraz wskazówki, które pozwolą Wam na wprowadzenie zmian w swoim
życiu oraz na poprawne wyjście z postu. Dla mnie jest to bardzo
wartościowa książka, która posiada tonę ważnej wiedzy. Co według mnie
jest w niej najważniejsze?
Macie rozpisanych bardzo dokładnie 5 filarów zdrowego odżywiania,
które powinniście wprowadzić do swojego życia. W książce jest dokładny
protokół wyjścia z postu. Mi zdecydowanie najbardziej podoba się
rozdział z diagnostyką! Dokładnie mamy pokazane co powinniśmy u siebie
zbadać, jakie wskaźniki co mogą oznaczać i jak mierzyć swoje ciało.
Jest również wzmianka o nietolerancjach pokarmowych.Do tego cały
rozdział poświęcony suplementacji, psychologii oraz motywacji! Dla
mnie skarbnica ważnych informacji i to nie tylko dla osób, które
przyszły post, lub które planują to zrobić. Dla Wszystkich!

Kolejna książka z serii od dr Ewy Dąbrowskiej, która pozwoli Wam na
bezpieczne i zdrowe przejście całego postu. W tej macie dokładne
metody oraz wskazówki, które pozwolą Wam na wprowadzenie zmian w swoim
życiu oraz na poprawne wyjście z postu. Dla mnie jest to bardzo
wartościowa książka, która posiada tonę ważnej wiedzy. Co według mnie
jest w niej najważniejsze?
Macie...

Ciekawa książka i jeszcze ciekawsze przepisy. Są łatwe do przygotowania i smaczne a dieta działa. Polecam.

Pieknie wydana książka z ogromną ilością ciekawych i przydatnych informacji

Pieknie wydana książka z ogromną ilością ciekawych i przydatnych informacji