Iwan Turgieniew Wydawnictwo: Książka i Wiedza literatura piękna
Zofia Łapicka
Książka i Wiedza
literatura piękna
Zofia Łapicka

Przepiękne opowiadanie, mimo pozorów bardzo trudne do zrozumienia, złożone, metaforyczne... Podobno ta książka jest lekturą szkolną w 4 klasie w krajach rosyjskojęzycznych. Myślę, że żadne dziecko, a nawet mało który dorosły jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Gierasim utopił Mumu ? Czym jest Mumu dla Gierasima? - otóż jest to wszystko co ma, wszystko co kocha,...

Najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca opowieść o miłości psa do człowieka

Dodaj cytat z książki Mumu