Mały Książę

literatura dziecięca
literatura francuska Henryk Woźniakowski Paweł Pawlak

Kup książkę

Opinie [3 662]

Pamiętam, że książka nie wywarła na mnie dobrego wrażenia.

Usłyszałam kiedyś o tej książce takie stwierdzenie: „Małego księcia” albo się kocha, albo się nienawidzi. Otóż okazuje się, że nie jest to takie proste, bo moja opinia znajduje się mniej więcej po środku.
„Mały książę” był moją lekturą w siódmej klasie szkoły podstawowej. Czytałam go z przymusu – moja mama należy do osób, które mają dość niepochlebną opinię na temat tej...

Pierwszy raz Małego Księcia przeczytałem w wieku wczesnoszkolnym. Kiedy sięgnąłem po niego jako młody dorosły, ktoś chyba podmienił treść książki zostawiając samą okładkę. Gdzie się podziała historia o chłopcu latającym pomiędzy planetami? Gdzie się podział potwór zdolny zjeść słonia na raz? Mały Książę to książka, którą się zupełnie inaczej interpretuje oczami dziecka, a...

Ponadczasowa lektura zarowno dla dzieci jak i doroslych.

Nie rozumiem, czemu to jest lektura gimnazjalna. Powinna być w klasie 5 lub 6 podstawówki.

Ponadczasowa, poruszająca, pouczajaca, genialna. Wzruszająca, sentymentalna, pełna życiowej mądrości, pięknych myśli, odpowiedzi na nurtujące pytania. Za każdym razem gdy do niej zaglądam rozumiem ją inaczej, bardziej dojrzałe.

Cudowna książka. Jednak żeby móc ją przeczytać a przede wszystkim zrozumieć, trzeba dojrzeć i zdawać sobie sprawę z otaczającej nas wokół rzeczywistości.

Piękne opowiadanie o radości z małych rzeczy, o odpowiedzialności i przyjaźni, która powinna być dla człowieka największą wartością. Mały książę jest dla mnie symbolem dziecięcej wyobraźni, która jest najcenniejszą rzeczą, a wiele ludzi całkowicie ją zatraca, w stercie codziennych obowiązków.

Jedna z najwspanialszych książek jakie czytałam. Od dziecka co jakiś czas wracam czytać tą książke. Za każdym razem wzruszam się ją czytając. Polecam!

Za kazdym razem gdy czytam Małego Księcia wyciagam nowe wnioski i rozumiem ją inaczej,bardziej dojrzale.

Dyskusje

79 169