Mały Książę

Opinie [3 851]

Kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy (bodajże jako lekturę szkolną), nie rozumiałam, czym właściwie się wszyscy ekscytują. Jasne, była to klimatyczna opowieść, bajkowa niemal i nasycona głęboką mądrością. Ale nie odczułam jakiegoś szczególnego ścisku serca po jej przeczytaniu.

Widocznie trzeba do niej dorosnąć. Widocznie trzeba trochę przeżyć, żeby w pełni docenić jej...

Piękna opowieść.
Na każdy moment życia.

Jedna z najlepszych lektur, którą przeczytałam :D

Zanim powiesz co widzisz, zastanów się...

Opowieść pozwalająca odpocząć od pędzącego świata, dająca odpoczynek dla myśli, a pozwalająca na przyjemne drganie serca.

Mały Książę to lektura do której trzeba dorosnąć. Zdecydowanie nie powinna być lektura dla dzieci klas podstawowych. Nie mniej jednak to piekna opowieść o miłości , przyjaźni. Wzruszająca bez dwuch zdań . Można z niej się wiele nauczyć i sobie uświadomić bardzo ważne rzeczy . Polecam ale nie dzieciom tylko dorosłym :)

To powinna być lektura obowiązkowa ale dla dorosłych.

Ciekawa i poruszająca lektura.
Przeczytałem ją w czwartej klasie, ale wtedy nie do końca ją zrozumiałem, kiedy czytałem ją po raz drugi, wzruszyłem się.

Chyba jedna z najlepszych lektur szkolnych, zdecydowanie jedna z ważniejszych, z których naprawdę coś wyniosłam. Wzruszająca książka bardzo dużo mówiąca o ludziach. Od czasu lektury o wiele rzadziej łapię się na tym, że wymagam od dzieci dorosłego zachowania, ale kiedy już to zrobię, jest mi bardzo przykro.

Zmuszałam się do jej przeczytania, kiedy książka była moją lekturą szkolą. Po latach wróciłam i dopiero po przeczytaniu jako dorosła osoba zrozumiałam jej przesłanie.

Dyskusje

83 326