Mały Książę

Jedna z lepszych szkolnych lektur, bardzo mądra i poruszająca

Jedna z lepszych szkolnych lektur, bardzo mądra i poruszająca

Moja ukochana

Moja ukochana

Zbiór ciekawych przemyśleń o miłości czy przyjaźni z perspektywy Małego Księcia.

Moim zdaniem jest to książka tylko i wyłącznie dla dzieci, czytanie jej w gimnazjum to jakieś nieporozumienie. Okrutnie infantylne przemyślenia

Książka przyjemna, szybko się czyta, skłania do refleksji, przemyśleń… mocne 7/10

Jak dla mnie jest to najlepsza lektura szkolna.
Jedyna lektura, przy której naprawdę dobrze się bawiłam.
Uważam, że Mały Książę jest cudowny.
Każdy powinien przeczytać tą książkę.

Jak dla mnie jest to najlepsza lektura szkolna.
Jedyna lektura, przy której naprawdę dobrze się bawiłam.
Uważam, że Mały Książę jest cudowny.
Każdy powinien przeczytać tą książkę.

Z braku umiejętności na sensowną wypowiedź nie mogę wyrazić tego co myślę ale książka świetna.

"Małego księcia" czytałam pierwszy raz jako dziecko i nie zapadł mi wówczas w pamięć. Teraz wróciłam do niej jako osoba dorosła, w poszukiwaniu ukojenia podczas trudnej sytuacji życiowej i książę mnie zachwycił. Dał mi dokładnie to, czego potrzebowałam: prostej, niezwykle mądrej historii, przedstawiającej stare prawdy, które czasem, pod wpływem codzienności i rutyny, gdzieś się zacierają i umykają nam, a o których dobrze sobie czasem przypomnieć.

Arcydzieło <3

Arcydzieło <3

Czytałam "Małego Księcia" trzy razy. Jako dziecko, nastolatka i osoba dorosła. Za pierwszym razem - bajka mi się nie spodobała; drugie podejście było pod wpływem mody, filmu w kinie... Wreszcie sięgnęłam po "Małego Księcia", bo "naszła mnie ochota". Na co? Na poczytanie o czystych relacjach, na powrót do naiwności, na spojrzenie z dystansem na świat tzw. "dorosłych ludzi". Uważam, że warto czasami wrócić do "Małego Księcia", aby zastanowić się nad swoim dorosłym życiem, swoimi motywami i wyborami. Jeśli książka do tego skłania, to moim zdaniem jest wybitna.

Video

Video