Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany

Okładka książki Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany Pablo Hidalgo
Okładka książki Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany
Pablo Hidalgo Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Star Wars fantasy, science fiction
Star Wars
Egmont Polska
2018-06-06
2018-06-06
Anna Hikiert-Bereza
Star Wars Han Solo przewodnik film

Okładka książki Star Wars: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana. Nowa edycja Kristin Baver, Pablo Hidalgo
Star Wars: Świ... Kristin Baver, Pabl...
Okładka książki Star Wars: Propaganda Cliff Chiang, Pablo Hidalgo, Chris Trevas
Star Wars: Pro... Cliff Chiang, Pablo...

Mnóstwo ilustracji, mało tekstu. Przewodnik skierowany głównie do młodszych miłośników Gwiezdnych Wojen, ale można wyciągnąć z niego nieco ciekawych informacji. Zabrakło mi na końcu mojego ulubionego antagonisty, który przecież w samym filmie się pojawił... Ale być może chodziło tu o uniknięcie spoilerowania. Ładnie wydana pozycja, która sprawdzi się w przypadku dzieciaków, starsi mogą czuć niedosyt.

Autorem jest Pablo Hidalgo, znany z poprzednich przewodników po świecie Gwiezdnych wojen, jak i innych publikacji poszerzających to uniwersum. Informacje podane są w bardzo skrótowej formie, często sygnalizując pewne tematy czy wręcz wprowadzając je na powrót do kanonu sprzed pogrzebania go przez Diesneya (przykład wspomnienie przygód Lando Calrissiana z Myśloharfą Sharów, opisanej pierwotnie w jednej z powieści autorstwa L. Neil Smitha, zauważył to ktoś?). Fanów powinny cieszyć takie mrugnięcia oka, powinni docenić, że nie wszystko co zostało stworzone przed wykasowanie starego kanonu przepadło. Dzięki tej publikacji możemy też zwrócić uwagę na szczegóły, które w kinie nam umknęły. Na ekranie dzieje się dużo, detali jest mnóstwo, a warto je zobaczyć i docenić - ta książka daje nam taką szanse.

Oprawa graficzna to mocna strona przewodnika ilustrowanego, zdjęcia są świetnej jakości, to nie dziwi. Widać jednak, że publikacja skierowana jest do młodszego odbiorcy, jest bardziej kolorowa, tekstu jest znacznie mniej niż w poprzednich książkach tego typu, a i jego układ jest zupełnie inny. Bardziej przypomina to formę komiksu niż przewodniki ilustrowane znane z poprzednich części. Niestety także format jest inny, Han Solo nie zasłużył na te kilka centymetrów więcej, tak aby pasować do przewodnika z "Łotra 1" czy "Przebudzenia Mocy" i "Ostatniego Jedi" - szkoda. Na półce wygląda to jak schody. Ciesze się, że w ogóle powstał i został wydany na naszym rynku, to wcale nie było takie pewne.

"Han Solo. Gwiezdne wojny - historie. Przewodnik ilustrowany" to ciekawa pozycja dla każdego fana świata wykreowanego przez George'a Lucasa, przede wszystkim jednak skierowana jest do młodszych odbiorców, myślę, że oni w pełni docenią formę tej książki jak i materiał tekstowy w niej zamieszczony, dorosły odbiorca może podejść do całości z lekkim uśmiechem.

• Książki 2018
  • Star Wars
  • Star Wars - albumy
  • ✔️ Posiadam „Star Wars” (kanon)
  • 📚 POSIADAM 📚
  • Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany

Video

Video