Pismo. Magazyn opinii, nr 6 / czerwiec 2018

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 / lipiec 2018 Jędrzej Bielecki, Bolesław Chromry, Sylwia Chutnik, Urszula Chylaszek, Juliusz Ćwieluch, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Eliza Kącka, Barbara Klicka, Julia Lachowicz-Nowacka, Ewa Łętowska, Małgorzata Nowaczyk, Dariusz Rosiak, Tomasz Różycki, Paweł Sajewicz, Krzysztof Siwczyk, Zadie Smith, Paweł Sołtys, Katarzyna Tubylewicz, Marcin Wicha, Olga Wróbel, Urszula Zajączkowska
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Jędrzej Bielecki, B...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 / kwiecień 2018 Ross Andersen, Marek Bieńczyk, Jaume Cabré, Artur Chochowski, Katarzyna Dybrzyńska, Magda Działoszyńska, Joanna Gierak-Oeoszko, Ignacy Karpowicz, Joanna Karpowicz, Katarzyna Kojzar, Tomasz Kontny, Jakub Kornhauser, Adam Leszczyński, Andrzej Mencwel, Radek Polak, Aneta Prymaka-Oniszk, Redakcja magazynu Pismo, Marta Zabłocka
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Ross Andersen, Mare...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 / maj 2018 Rafał Bryndal, Wojciech Chmielarz, Krystyna Dąbrowska, Natalia Fiedorczuk, Igor Jarek, Ryszard Koziołek, Joanna Kulmowa, Konrad Piskała, Kaja Poznańska, Marcin Sendecki, Judyta Sosna, Karolina Sulich, Marcin Wicha, Rafał Woś
Ocena 6,1
Pismo. Magazyn... Rafał Bryndal, Wojc...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 3 / marzec 2018 Juliusz Ćwieluch, Andrzej Franaszek, Ulrike Guérot, Leszek Koczanowicz, Katarzyna Fryza Księżopolska, Michał Paweł Markowski, Andrzej Muszyński, Alice Oswald, Justyna Pobiedzińska, Patrycja Pustkowiak, Redakcja magazynu Pismo, Adam Reichardt, Adam Robiński, Michał Szcześniak, Linda Vilhjálmsdóttir, Ramona Wieczorek, Menno Wigman
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Juliusz Ćwieluch, A...

Spośród artykułów zamieszczonych w czerwcowym numerze, moją największą uwagę zwróciły:

- "Droga polska" (str. 8-14) - interesujący reportaż, którego autorem jest Michał Szczęch, gdzie możemy przeczytać o problemach z budową m.in.: udogodnień drogowych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Sławocina, którzy mają swoje domy blisko ruchliwej drogi.
- "Teresa, sierota numer 18066" (str. 50-55) - bardzo ciekawy reportaż Kaliny Błażejowskiej o kobiecie, która została adoptowana i po latach próbowała dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu, a ta z kolei jest wręcz świetnym materiałem na film.
- "Facebook - wąż, który pożera własny ogon" (str. 62-68) - Dominik Batorski bierze "pod lupę" temat najpopularniejszego serwisu społecznościowego, jego wpływu na jednostki oraz to, jaką wagę odgrywają w nim reklamy i sponsorowane artykuły.
- "Sprzedam zwierzęta" (str. 90-95) - bardzo fajne, zabawne opowiadanie Zośki Papużanki.

Artykuł "Polski rytm mundialowy" Stefana Szczepłka uznaję za dobry ale tylko jeśli jest się pasjonatem piłki nożnej (albo pasjonatem historii polskiej piłki).
Wiele obiecywałam sobie po reportażu "Ocean coraz mniej lodowaty" - Tomasza Ulanowskiego. Jednakże nie do końca mnie usatysfakcjonował.

Czerwcowy numer w mojej ocenie uznaję za mocno przeciętny z uwagi na te artykuły, które rozczarowały oraz te, które w ogóle nie zainteresowały. I tu nie pomaga nawet świetne opowiadanie Papużanki, do którego pewnie kiedyś z chęcią wrócę.

Opinia opublikowana na moim blogu:

-...