Bolesław Leśmian w Warszawie

Okładka książki Bolesław Leśmian w Warszawie Piotr Łopuszański
Okładka książki Bolesław Leśmian w Warszawie
Piotr Łopuszański Wydawnictwo: Skarpa Warszawska biografia, autobiografia, pamiętnik
Skarpa Warszawska
2017-01-01
2017-01-01
poezja poeta bolesław leśmian warszawa jan brzechwa julian tuwim

Każda nowa książka o Leśmianie cieszy. Tak jest i w tym przypadku. Praca Łopuszańskiego to opowieść o poecie i jego ukochanym mieście w Warszawie, które przeżyło dynamiczne zmiany od końca XIX wieku do lat 30. XX.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie niechlujstwo wydawnictwa. Nie wiem czy w tym czasie oszczędza się na korekcie? W książce jest wiele powtórzeń. Podpisy pod ilustracjami powtarzają się w tekście książki. Zresztą często te ilustracje nie idą w parze z opowieścią. Pojawiają się albo za wcześnie, albo za późno.
Jeżeli chodzi o samą treść książki, zabrakło mi informacji na temat przyjaźni Leśmiana z innymi wielkimi epoki o których autor tylo wspomina. Mam tu na myśli choćby Leopolda Staffa czy Wacława Berenta, których biografii nie ma na rynku.
Wszystkie te niedociągnięcia nie wpłynęły na to, że książkę pochłonąłem niemal za jednym posiedzeniem.

Udana biografia Bolesława Leśmiana z perspektywy Warszawy jego życia, ulubionych miejsc, przyjaciół, poetów, literatów. Książka bogato ilustrowana, autor dokonał głębokiej analizy dostępnych materiałów źródłowych w tym obala kilka mitów związanych z Leśmianem.

• Z polecenia

Dodaj cytat z książki Bolesław Leśmian w Warszawie