Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.90 zł

Arabski syn

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska saga (tom 7) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Arabska saga (tom 7)
literatura piękna
literatura polska

Można śmiało napisać, że nie sposób tej książki odłożyć. Tylko trudniej napisać dlaczego. Może ze względu na bohaterów, o których niby coś już wiemy, ale tak naprawdę nie wiemy co zrobią za chwilę. Czy zabiją czy przeżyją czy wysadzą się w powietrze czy okażą nagle ludzkie odruchy odnajdą miłość i opowiedzą się w końcu po stronie dobra? Kontekst konfliktu w zatoce perskiej...

"Człowiek to niezniszczalna istota, która przyzwyczai się do każdych warunków
i zaakceptuje każdą sytuację, byle przetrwać, byle przeżyć". (str.291)

Kolejny tom sagi arabskiej równie okrutny jak pozostałe, trzymający w napięciu do końca. Akcja toczy się szybko, częste zwroty w akcji sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. Autorka świetnie odtworzyła klimaty konfliktu...

Związałam się z kobietami z rodu Salimi i zawsze z zaciekawieniem sięgam po kolejne książki,opowiadające ich losy.

Dużo za dużo poruszonych wątków. Bohaterowie irytują, ale jednocześnie jestem ciekawa, co z nimi będzie.

Podobają mi się wyjaśnienia słów w słowniku pod koniec książki. Jest też chronologiczny spis wydarzeń od "Arabskiej żony" aż do tej książki 😍 Uwielbiam całą Arabską Sagę. Autorka porusza w niej ważne zagadnienia..dżihad i walka z nim. Konspiracja i granie na dwa fronty. Pokazuje nam świat uchodźców. Jak oni sobie radzą w obozach. Wracając do naszych bohaterów. Tym razem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała saga super... Przy tej części już się lekko nudzę. Pisana już jakby na siłę wymyślając kolejne przygody. Mimo to przywiązałam się do tej rodzinki i przeczytam kolejną, ostatnią część.

Tyle już czytałam ej sagi, że czytam dalej. Z ciekawości co jeszcze można wymyślić w pokręconych losach Darii i Marysi. Ciekawe jest zawsze tło historyczne.

Książkę przeczytałam, bo byłam najzwyczajniej w świecie ciekawa co dalej, co tam słychać w tej rodzinie :D
Jednak mam wrażenie, że kolejna część została napisana "na siłę" - nie porywa, ciągnie się, miejscami wieje nudą.
Troszkę się rozczarowałam..

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie bardzo ciekawa seria ktora pochłania sie niemal na jednym wdechu. Ukazuje nam bardzo brutalny świat arabskiej bohemy , arabskiego bogactwa a także zacofanie i ograniczony światopogląd niewyksztalconej części społeczeństwa. Oczywoscie nasi bohaterowie sa swiatli i otwarci na nowoczesność odchodząc od średniowiecznych stereotypów i zasad ale nie sa w stanie...

To już robi się tak nudne, że pora by autorka może zainteresowała się czym innym.

• 2018
  • 2019