The Dark Tower 1 The Gunslinger

Stephen King Cykl: Mroczna Wieża (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 384 str.
The Dark Tower 1

angielski
Pocket Books
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

NIestety "Roland" to bardzo słaba książka. Fabuła jest nudna, logiki często brak, a dialogi i rozważania, które próbują być górnolotne wypadają po prostu blado. W przedmowie autor niejako przyznaje, że to słaba pozycja, pisał ją w bardzo młodym wieku i "jest jaka jest". Niestety to widać i to bardzo mocno. Pierwsza część podobno broni się tylko jako wstęp do wspaniałej...

Wspaniale wykreowany świat i bohaterowie. Z całego serduszka polecam ^^

Lubię Kinga, przeczytałam sporo jego książek i cenie sobie w każdej ' kilka słów od autora' bardzo płodny pisarz, lubie klimat ktory jest wyczuwalny w jego twórczości, pierwsza z serii przygód Rolanda urzekła mnie na tyle ze mam zamiar we wtorek jechać do biblioteki i wypożyczyć od razu całą pozostałą serię:)

Odrzuciłem po 1/3 tekstu. Gadający pociąg, really?!

Mroczne światy, magiczne historie, magia, wizje katastroficzne, tragiczne wybory - cykl zapowiada się bardzo ciekawie!

Ciekawa powieść fantastyczna.Trzyma w napięciu.Jedna z moich ulubionych książek Kinga.

Dużo słyszałam o tej kultowej powieści, uwielbianej przez sporą ilość czytelników. I po przeczytaniu 1 części mam mieszane uczucia. Chwilami lektura była wciągająca, ciekawa a były momenty wywodów Czarnego i jakoś mnie nudziła. Liczę, że kolejne części będą ciekawsze.

Po tragicznym filmie, zdecydowałem się wreszcie wziąć za "sagę życia" Stefana Króla, czyli cykl "Mroczna Wieża". Pierwszy tom może i nie obfituje w akcję, ale jest ciekawym wprowadzeniem w świat wykreowany przez pisarza. Zachęca do kolejnych...

Uwielbiam mroczną wieżę, mega przygoda.

Mroczna Wieża 1: Roland - to coś więcej niż książka, to początek wielkiej przygody.

Mroczna Wieża pod wieloma względami jest magnum opus Stephena Kinga. I choć po części zgadzam się z tym stwierdzeniem, to zastanawiałem się, czym saga o Rolandzie jest, tak osobiście dla mnie. Zapraszam na Inny Regał #25 i krótki tekst o pierwszym tomie Mrocznej Wieży pt. Roland.

Więcej na...

9 826