Las Potępionych

Okładka książki Las Potępionych Katarzyna Grabowska
Okładka książki Las Potępionych
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom 2) fantasy, science fiction
Magia ukryta w kamieniu (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2018-08-10
2018-08-10

Pelna magii, trudnych wyborow i decyzji, ksiazka, ktora przeniesie Ciebie do innego Swiata . Przeczytaj i dowiedz sie jak dalej potoczyla sie historia Julii. Z ta ksiazka spedzisz niezapomniane chwile! Przeczytaj warto❤️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia ma potencjał, ale od początku wątek romansidła jest tak rozwleczony, że naprawdę nie da się tego przetrawić. Główna bohaterka ogromnie irytująca w swoich przemyśleniach. Nie przebrnęłam, nie dokończyłam.....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka beznadziejna, powtarzające się opisy i "rozważania głównej bohaterki". Książka zdaje się być napisana przez dziecko lub nastolatka. Bardzo infantylna. Do tego opisy językiem literackim, pasującym do czasów, w których się dzieje. Ale jak otwiera buzię główna bohaterka - język rynsztokowy "XXI wieku"🤣 Pomysł fajny i tylko dlatego przewijałam część powtarzalnych opisów i rozważań (chyba ich głównym zadaniem jest zwiększenie objętości książki) żeby przekonać się jaki będzie jej finał.

Tak jak podczas czytania poprzedniej część, sporym utrudnieniem był styl autorki. Niemniej jednak fabuła spowodowała, że nie mogłam się od niej oderwać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalsze losy Julii, bohaterki Magii ukrytej w kamieniu.
Niesamowita historia, którą czyta się jednym tchem. Dla wielbicieli podróży w czasie i przestrzeni. Historia o miłości i nienawiści, zemście bogów i wyborach, które decydują nie tylko o naszym życiu.
Z niecierpliwością sięgam po tom trzeci , bo jestem bardzo ciekawa jak zakończy się ta historia.
Polecam gorąco

Dalsze losy Julii, bohaterki Magii ukrytej w kamieniu.
Polecam gorąco

Im dalej w las, tym więcej drzew. Liczyłam na magię i więcej akcji niż w pierwszym tomie- dostałam zawartość głowy niezbyt rozgarniętej pannicy, której myślenie wyraźnie szkodzi. Niestety zawiodłam się, bo zamiast być lepiej i ciekawiej robi się bardziej irytująco. Książka jak na mój gust zbyt mocno skręciła w stronę "harlequinowskich" klimatów, Julia miota się między trzema mężczyznami, a większość książki to jej rozterki, rozważania... Pisane lekko, więc potrafię zrozumieć to, że książka może się podobać wielbicielkom romansów i tylko dlatego naciągam ocenę. Nie lubię niedokończonych historii, więc sięgnę po tom trzeci, jednak tylko po to, żeby dobrnąć do końca.

Druga część trylogii okazała się ciekawsza. Losy bohaterów przybrały niespodziewany obrot. Pod koniec nawet się popłakałam nad losem Julii i Hermana. Cóż koniec książki smutny ale zapowiada ciekawą kontynuację, aż chce się przeczytać kolejną część.Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra powieść młodzieżowa z gatunku fantasy. Lepsza niż tom pierwszy. Mniej dłużyzn, chociaż główna bohaterka nadal niezmiernie irytująca i antypatyczna. W jej przypadku myślenie szkodzi, im więcej myśli, tym więcej głupstw popełnia. Miota się, beztrosko rzuca się bezmyślnie w każde zdarzenie, waląc na główkę wszystko i wszystkich. Rani swoich towarzyszy, potem żałuje i rani ponownie. Bardzo niestabilna, egoistyczna i niedojrzała istota, tylko tak można opisać Julię. Bardzo polubiłam natomiast Ewena.
W powieści gromadzą się kolejne tajemnice, część wychodzi na jaw, inne piętrzą się w kolekcji. Wszechobecna magia dodaje kolorytu.
Zaciekawił mnie ten tom. Chętnie przeczytam ostatni tom trylogii, by poznać odpowiedzi pozostałych zagadek. Powieść napisana lekko i wciągająco. Polecam.

Wspaniała jak i pozostałe części serrii

Wspaniała jak i pozostałe części serrii

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Las potępionych to druga część przygód nastoletniej Julii, którą poznaliśmy w Magii ukrytej w kamieniu .
Tak samo jak w pierwszej części jest dużo magii, legend i miłości. Ale główna bohaterka nadal przyprawia mnie o ...powiedzmy ból głowy . Denerwuje mnie jej niezdecydowana osoba( i się tak zastanawiam czy jest to charakterystyczne dla nastolatek czy autorka specjalnie nadała jej irytujące cechy). No ale ogólnie muszę przyznać, że powieść ciekawa.