Las Potępionych

Okładka książki Las Potępionych
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Magia ukryta w kamieniu (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2018-08-10
2018-08-10

Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Ocena 7,6
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek
Ocena 7,9
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...

Dalsze losy Julii, bohaterki Magii ukrytej w kamieniu.
Niesamowita historia, którą czyta się jednym tchem. Dla wielbicieli podróży w czasie i przestrzeni. Historia o miłości i nienawiści, zemście bogów i wyborach, które decydują nie tylko o naszym życiu.
Z niecierpliwością sięgam po tom trzeci , bo jestem bardzo ciekawa jak zakończy się ta historia.
Polecam gorąco

Dalsze losy Julii, bohaterki Magii ukrytej w kamieniu.
Polecam gorąco

Im dalej w las, tym więcej drzew. Liczyłam na magię i więcej akcji niż w pierwszym tomie- dostałam zawartość głowy niezbyt rozgarniętej pannicy, której myślenie wyraźnie szkodzi. Niestety zawiodłam się, bo zamiast być lepiej i ciekawiej robi się bardziej irytująco. Książka jak na mój gust zbyt mocno skręciła w stronę "harlequinowskich" klimatów, Julia miota się między trzema mężczyznami, a większość książki to jej rozterki, rozważania... Pisane lekko, więc potrafię zrozumieć to, że książka może się podobać wielbicielkom romansów i tylko dlatego naciągam ocenę. Nie lubię niedokończonych historii, więc sięgnę po tom trzeci, jednak tylko po to, żeby dobrnąć do końca.

Druga część trylogii okazała się ciekawsza. Losy bohaterów przybrały niespodziewany obrot. Pod koniec nawet się popłakałam nad losem Julii i Hermana. Cóż koniec książki smutny ale zapowiada ciekawą kontynuację, aż chce się przeczytać kolejną część.Polecam

Bardzo dobra powieść młodzieżowa z gatunku fantasy. Lepsza niż tom pierwszy. Mniej dłużyzn, chociaż główna bohaterka nadal niezmiernie irytująca i antypatyczna. W jej przypadku myślenie szkodzi, im więcej myśli, tym więcej głupstw popełnia. Miota się, beztrosko rzuca się bezmyślnie w każde zdarzenie, waląc na główkę wszystko i wszystkich. Rani swoich towarzyszy, potem żałuje i rani ponownie. Bardzo niestabilna, egoistyczna i niedojrzała istota, tylko tak można opisać Julię. Bardzo polubiłam natomiast Ewena.
W powieści gromadzą się kolejne tajemnice, część wychodzi na jaw, inne piętrzą się w kolekcji. Wszechobecna magia dodaje kolorytu.
Zaciekawił mnie ten tom. Chętnie przeczytam ostatni tom trylogii, by poznać odpowiedzi pozostałych zagadek. Powieść napisana lekko i wciągająco. Polecam.

Las potępionych to druga część przygód nastoletniej Julii, którą poznaliśmy w Magii ukrytej w kamieniu .
Tak samo jak w pierwszej części jest dużo magii, legend i miłości. Ale główna bohaterka nadal przyprawia mnie o ...powiedzmy ból głowy . Denerwuje mnie jej niezdecydowana osoba( i się tak zastanawiam czy jest to charakterystyczne dla nastolatek czy autorka specjalnie nadała jej irytujące cechy). No ale ogólnie muszę przyznać, że powieść ciekawa.

Nieszablonowa, pełna tajemnic i magii, nic nie jest oczywiste. Kartka po kartce przeniosłam się w inną rzeczywistość, dzielni rycerze, miłość i mnóstwo przygód. Wszystkie trzy tomy są świetne serdecznie polecam.

Kolejna część „Magii ukrytej w kamieniu” to „Las potępionych” Katarzyny Grabowskiej. Ukazuje dalsze losy Julii i jej zagmatwane życie w obcym świecie i czasie. Co jeszcze czeka Julie? Czy z grupą przyjaciół uda im się opuścić las potępionych? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy pierścień ze szkarłatnym kamieniem odmieni los dziewczyny, a gdzie w tym wszystkim czas na miłość?
Czy Julia wróci kiedyś do domu?
Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam ostatnią część „Inne niebo”.
Czyta się znakomicie, fabuła wciąga i pochłania. Tajemnica goni tajemnice. Losy Julii intrygują i wciągają. Książka pełna przygód i niebezpieczeństw.
Czary i nadprzyrodzone rzeczy, magia i drzewa, które żyją.
Powieść pełna emocji i rozterek bohaterki. Drugi tom jest jeszcze lepszy i ciekawszy niż poprzedni. Pani Katarzyna trzyma nas w napięciu do końca.
Książka fantastyczna, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony.
Nie mogłam się oderwać, zaczynam czytać trzecią część, recenzja wkrótce.
Przeczytajcie koniecznie, ten bajkowy świat was zaczaruje i zahipnotyzuje,nie będziecie mogli się oderwać od czytania.
„serce miłości spragnione
często jest osamotnione
często cierpi w ciemności
z dala od ludzkiej ciekawości...”
Polecam gorąco! :)

Poznajemy Julię dziewczynę uciekającą przed niesprawiedliwym wyrokiem z pomocą swoich przyjaciół najlepszych Julia przeprawe robi przez "Las Potępionych"skrywają drzewa pewien sekret tego Lasu.
Byłam w baśniowym świecie gdzie nie tylko obłędni rycerze,księżniczki,a również bale,zabawy jest opowieścią z mnóstwem magii,czarów,przyjaźni,miłości.
Julia była ciekawą postacią w powieści.
Pochłonęłam tą książkę bardzo mi się podobała,piękna,mądra i magiczna lektura.

Julia była ciekawą postacią w...

Wspaniała jak i pozostałe części serrii

Wspaniała jak i pozostałe części serrii

Tak jak podczas czytania poprzedniej część, sporym utrudnieniem był styl autorki. Niemniej jednak fabuła spowodowała, że nie mogłam się od niej oderwać.