Dziewczyna od trawnika

Zysk i S-ka
2019-07-16
2019-07-16
romans obyczajowe Dorota Pasek miłość

Na początku myślałam że to jakaś kontynuacja, bo bardzo szybko i chaotycznie zostają wprowadzeni bohaterzy. Było dużo scen i postaci które nawet nie wiem jak i kiedy się pojawili, często się gubiłam w wątkach.
Książka ma potencjał, podobało mi się parę wątków. Chociaż miałam kryzys czy z niej nie zrezygnować. Końcówka książki jakby ciągnięta na siłę, zaskoczenie bardzo przewidywalne.
Ogólnie gdyby nie Joaana Domańska i jej przepiękny głos (forma audiobooka) to z książką bym sobie nie poradziła.

Po Czasie gniazdowania byłam pewna, że jeśli Dorota Pasek napisze kolejną książkę, to z pewnością ja przeczytam. Tak o to w końcu w moje ręce trafiła jej drugą powieść – Dziewczyna od trawnika. Czy i tym razem jestem zadowolona?

Książka stanowi jakby drugą część ,,Czas gniazdowania'', ale tylko niektóre wątki są powiązane, więc można czytać oddzielnie. Powieść bardzo ciężka ,ale posiada wartości terapeutyczne. Szczególnie polecam jako tzw. grupę wsparcia po ciężkich przeżyciach osobistych. Podarowałam ją przyjaciółce, która była w żałobie , po przejściach . I ona sama stwierdza ,że bardzo jej pomogła nie zatonąć w depresji. Książka niesie pocieszenie i pozwala rozprawić się ze złymi demonami przeszłości. Czas goi rany i można podnieść się nawet po najgorszym, jak strata dziecka.

Pierwsze strony powieści nie zapowiadają tak ciężkiego ładunku emocjonalnego, który atakuje czytelnika w miarę przewracania kartek.
Ogrom nieszczęść i traum, z jakimi muszą zmierzyć się bohaterowie, przytłacza, ale jednocześnie daje nadzieję na lepszą przyszłość.
Na pewno nie jest to książka dla osób, które liczą na relaks i dobrą zabawę podczas lekkiej lektury.

Książka sprawdziła się idealnie w poczekalni u dentysty.

Książka sprawdziła się idealnie w poczekalni u dentysty.

Ta dziewczyna od trawnika to naprawdę dobra książka. Czytało się ją z zapartym tchem. Niespodziewane tajemnice poprostu przerażały. Z każdą kartką było coraz ciekawiej.... To ile główna bohaterka przeszła jest naprawdę okropne... Wypadek, śmierć córki i męża... Męża wcale mi nie szkoda bo to był naprawdę kawał hu...

Poprawna obyczajówka, podobała mi się, ale po przeczytaniu wszystkich książek Pani Doroty Pasek mam takie przemyślenie, że autorka ma talent do nadmiernego dramatyzowania. Historia wciągająca, wzruszająca, fajni bohaterowie, nie jednowymiarowi, z masą zwykłych, ludzkich niedoskonałości. Na co zwróciłam uwagę, pozytywnie zaskoczyły mnie sceny seksu, budowania napięcia, to było naprawdę dobre i bardzo prawdziwe. Chociaż niektóre używane zwroty powodowały lekkie skrzywienie, ale autorka bardzo ładnie opisuje ludzkie ciało i pisze o bohaterach z szacunkiem i wrażliwością. Będę wypatrywać kolejnych pozycji Pani Pasek, bo na razie przeczytałam wszystko. Póki co, rządzą Królowe Kharu:)

Początek zapowiada się bardzo dobrze, jest zabawnie, świetne dialogi tryskające miłymi złośliwostkami, naprawdę się czuje, że jest pomiędzy bohaterami chemia :) ale im bardziej w las tym robi się poważniej i smutniej, szkoda, liczyłam na rozerwanie się leciutką zabawną komedię, a dostałam książkę z problemami.

Historia trochę chaotyczna, ale i tak dobrze się czyta.

Historia trochę chaotyczna, ale i tak dobrze się czyta.

Książka wciągająca, przepełniona przeplatającymi się emocjami. Pokazująca, że tragiczne wydarzenia z przeszłości mocno kształtują osobowość i są hamulcem w dalszym życiu.

• Audiobooki