Uwikłani. Tom 1

"UWIKŁANI" TOM 1
cykl Agata i Piotr - ADRIANA RAK

Sięgnęłam po tę serie, bo zaciekawił mnie opis.
Okazało się, że jest to bardzo płytko napisana książka. Język jest bardzo delikatnie mówiąc infantylny. Mam wrażenie, że napisała to nastolatka na wypracowanie, w dodatku taka co usłyszała jedno słowo, myśli, że jest super fajnie go używać w co drugim zdaniu. "Wszak" to ulubione słowo autorki, nie ma zamienników, nawet jest tam gdzie ono kompletnie nie pasuje, wkładane w zdania jak by na siłę. Można by wstawić "przecież"; "ponieważ" "dlatego" itd...ale nie ma takich słów, jest tylko jedno słowo "wszak" Bardzo to razi, Czasem jest to na jednej stronie, dwa, trzy razy, czasem więcej.
Być może odbiór całej książki byłby inny, gdyby nie to jedno słowo.
Zdania często są powtarzane, jak by pisane dla osób mało rozgarniętych. Słowa powielane, ale i tak to jedno "wszak, wszak" jest ich więcej niż grzybów po deszczu. I to zarówno w pierwszej części jak i drugiej.
Teraz o fabule: Książka opowiada o uwikłaniu się w związek i zależności jakie dopada zarówno głównego bohatera Piotra, jak i Agaty, która niestety zakochała się w mężczyźnie z zobowiązaniami. Karolina, żona Piotra za to jest bezwzględną prawniczką, która sama zdradzając co chwila Piotra, poniżając go, nie dopuszcza nawet myśli, by on mógł od niej odejść.
Obie części są naszpikowane emocjami i to jest to pozytywne dlatego też daje ocenę 6, a nie np 2 czy 4. Natomiast książki mogły by więcej zyskać, gdyby były bardziej dopracowane.
Nie opisuje je osobno, ponieważ czytane jako całość można powiedzieć, że jest pierwsza część na tyle ciekawa, by sięgnąć po drugą. Druga natomiast kończy się bardzo zaskakująco.
Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ Piotr bardzo kocha swojego synka Jasia, a matka traktuje dziecko jak kartę przetargową.
Mało tego, Karolina na swoje własne życzenie - pisząc kolokwialnie, ulega wypadkowi i zostaje osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku.

Pierwsza część kończy się niespodzianką jaką los daje Agacie. Stąd chce się sięgnąć po drugą.

Choć robi dobrą robotę lektorka, to jednak nie ratuje mimo to książkę, dlatego nie daję większej oceny, a może dlatego jest taka wysoka.

Uwikłani tom 1 - Adriana Rak
OCENA 6/10
33/23 ( 6/04)
ilość stron: 183
data I wyd: 28.06.2018
data II wyd: 26.08.2019
czas przewidziany czytania: około: 6 h 42 min.
Czas słuchania 7 h. 35 min.
lektorzy empik : Walden Kaja
Anastazja
Skończona 17.04.2023 (słuch)

"UWIKŁANI" TOM 1
cykl Agata i Piotr - ADRIANA RAK

Sięgnęłam po tę serie, bo zaciekawił mnie opis.

Książka bardzo mi się spodobała. Bohaterowie moim zdaniem ciekawi, choć przyznam się szczerze, że nie raz i nie dwa tego Piotra bym walnęła w łepetynę! Normalnie mnie wkurzał chłop! Dlaczego? Choćby dlatego, że w swoim małżeństwie nie umiał postawić się żonie! Nie chodzi mi o to, żeby to oczywiście tylko i wyłącznie facet rządził w związku. Ale nie lubię, kiedy facet nie ma własnego zdania, nie umie postawić na swoim, albo wręcz kiedy to żyje pod pantoflem żony i to nawet wtedy, kiedy ona go zdradza na jego oczach. Piotr trwa w swoim małżeństwie głównie ze względu na syna. Uważa, że syn powinien wychowywać się w pełnej i szczęśliwej rodzinie. I choć matka raczej słabo okazuje miłość synowi, a i małżeństwo wygląda raczej jak fikcja, to udaje im się udawać szczęśliwą i pełną rodzinę przed wszystkimi. Nawet, kiedy żona Piotra zostaje inwalidką, ten jej nie opuszcza i dalej trwa przy niej z synem. Po prostu jakby zrezygnował z własnego szczęścia.
Agata natomiast to dwudziestokilkulatka z bagażem doświadczenia małżeńskiego. Szuka szczęścia i prawdziwej miłości. Choć nie szuka tej miłości na siłę, to przypadek powoduje, że zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Kobieta chce wyzbyć się tego uczucia, bo nie chce rozwalać komuś małżeństwa. Los jednak płata figle i chce aby Agata i Piotr się spotykali.
No właśnie. Już zrobiło by się sielsko i anielsko, ale tak nie będzie. Z książki dowiemy się jaka potrafi być żona Piotra i jej rodzina, poznamy też trochę rodziców Piotra. I o tyle o ile zachowanie rodziny żony Piotra byłabym w stanie zrozumieć, to zachowania ojca Piotra nie rozumiem!!! Adriano Rak - dlaczego tak uparcie tatuś Piotra chce, aby syn trwał przy żonie?! Przecież poznał drugie oblicze synowej, a jednak stanął przeciwko własnemu synowi!!! No, no no! Nie mogę doczekać się możliwości przeczytania drugiej części, aby dowiedzieć się dalszych losów bohaterów. Bo cała akcja w tej książce mi się spodobała i mnie wciągnęła. Znalazłam kilka małych błędów gramatycznych w książce, ale treść bardziej mnie wciągnęła niż doszukiwanie się byków. No i trochę zdziwiłam się, że 7 letnie dziecko w kuchni nie może dotykać noży czy innych ostrych rzeczy. Aczkolwiek nie zawsze czytelnik musi zgadzać się ze zdaniem autora. Jestem matką i mój 4 latek pomaga mi niejednokrotnie w kuchni, kroi coś, próbuje obierać warzywa. Jednak mam też koleżankę, jedynaczkę, którą pamiętam z dzieciństwa i jej mama chroniła ją podobnie jak Piotr syna swojego w książce. Więc każdy rodzic po prostu wychowuje swoje pociechy w swój własny sposób i tutaj niekoniecznie wszyscy muszą się z tym zgadzać.

"Uwikłani" to lekki romans, który czyta się szybko i przyjemnie. Osobiście bardzo lubię czytać książki, których akcja rozgrywa się w miejscowości, którą znam. Gowidlino odwiedziłam bodajże tylko 2 razy, ale byłam :) Fakt, że ostatni mój pobyt tam, to kilka lat wstecz. Ale fajnie czytać i wyobrażać sobie - czy to akurat w tym miejscu autorka obsadziła tę scenę z książki? Z tyłu książki autorka pisze, że nie wszystkie miejsca dotyczące Gowidlina są prawdziwe, kilka wymyśliła. Więc uważajmy i lepiej czasem sobie kilka miejsc wyobrazić niż doszukiwać się ich w realu ;)

Nie, nie ,nie!
Wiedziałam,że bedę czytać naiwniutką historię miłosną, więc nie spodziewałam sie wysokich lotów fabuły, ale ten język..... litości! Zaczęłam liczyć ile razy na stronę pada "mężczyzna", "kobieta", "małżonek/małżonka" "jednakże" :))))
Okropny język niczym ze szkolnego wypracowania..

Nie, nie ,nie!
Okropny język niczym ze szkolnego wypracowania..

Mogło być dużo lepiej...

Sam pomysł na książkę dobry, ale to jak autorka wykreowała bohaterów wręcz żałosny. Bo niby mała wioska i o romansie Piotra dowiedzieli się wszyscy to o wyskokach Karoliny nie wiedział nikt? Mocno nie doprecyzowane fakty, kilkakrotnie autorka pogubiła się w doprecyzowaniu szczegółów. Sama postać Piotra mocno irytująca, brak mu zdecydowania, konsekwencji i charakteru....

Pani Adriana nie odkryła w tej książce niczego nowego - ale czy każdy pisarz, w każdym tytule musi to robić? Bardzo przyjemny romans.

Czasem muszę się pogodzić z tym, że nie każdą powieść chce mi się przeżywać tak samo mocno. I tutaj tak było. Nie ten czas i nie ta książka.
Jest w niej dużo emocji, bo przecież muszą być uczucia, gdy tematem są relacje dwojga ludzi. Oboje dorośli, przynajmniej patrząc w metrykę, oboje z doświadczeniami z przeszłości. A ja im wcale w to uczucie nie uwierzyłam. Wybaczcie, Agato i Piotrze. Nie kupiliście mnie. Szczególnie Piotr.
Myślę jednak, że każdy może sięgnąć po tę powieść, a potem może sobie pomyśleć ... Zostawię to tak... Przeczytajcie sami

Czytanka na jedno popołudnie - nie wiem, może sięgnę po następny tom, bo sama historia nie jest zła, trzeba by tylko ją lepiej ubrać w słowa. Czytam drugi tom - może będzie lepiej

Przepiękna książka

Przepiękna książka

Ta pozycja to kolejna powieść autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Jak się okazało był to debiut tej pisarki. Jak oceniam kolejne spotkanie z piórem Ady? Poniżej przedstawiam Wam swoją opinię.

Akcja rozgrywa się na Pomorzu, w niewielkiej miejscowości o nazwie Gniewino. Agata to młoda kobieta, która ma za sobą bardzo bolesne doświadczenia. Nieszczęśliwa miłość pozostawiła w niej ogromną zadrę oraz wiele przykrych wspomnień. Niestety w jej wypadku po burzy nie wychodzi słońce. Los szykuje jej kolejne niespodzianki, które jak się z czasem okaże, wcale nie będą miłe... . Piotr to natomiast mężczyzna całkowicie zakochany w swoim synu Jasiu. Mały jest dla ojca całym światem i światełkiem rozświetlającym każdy jego dzień. Choć od lat udaje przykładnego męża, to jednak nie jest szczęśliwy. Brakuje mu prawdziwej miłości i tak naprawdę nikt nie wie, co przeżywa każdego dnia i jaką maskę wdziewa przed oblicze innych ludzi. Szuka swojej drogi, jednak nie potrafi wybrać żadnego z rozwiązań. Każde z tej dwójki jest po ciężkich przeżyciach, każdy szuka swojego miejsca na ziemi i drugiej osoby do wspólnego życia. Jednak nie wszystkie bajki kończą się dobrze z szczęście potrafi być bardzo ulotne...

Jaki los czeka Piotra i Agatę? Czy uda im się wzajemnie odnaleźć? Czy pokonają przeciwności losu aby być razem? Czy ich przeszłość nie dopadnie ich w najmniej oczekiwanym momencie? Jakie będą mieli względem siebie oczekiwania? I co zgotuje im przewrotny los?
Na te wszystkie pytania oraz dokładną historię Piotra i Agaty poznacie, gdy sięgnięcie po tę pozycję.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem niepoprawną romantyczką i bardzo lubię takie historie. Jest w nich i radość i smutek, szczęście i cierpienie. Zawsze z zapartym tchem czytam takie pozycje i wraz z bohaterami przeżywam ich emocje. Tak było i w tym przypadku. Znając już pióro Ady, oczekiwałam historii, która mnie wciągnie od pierwszych stron i nie będę mogła się od niej oderwać. Tak było również w tym przypadku. Według mnie Autorka zawarła wszelkie elementy odpowiadające książce obyczajowej. Stworzyła ciekawą historię, która nie do końca wiadomo jak się skończy. Dlatego będę musiała się zabrać z niecierpliwością za II tom, aby poznać dalsze losy bohaterów ;) ponadto akcja książki toczy się w miejscach mi znanych, stąd jeszcze lepiej mogłam się wczuć w tę historię. Jest to idealna, miłosna lektura na jeden lub dwa wieczory. Jeśli chcecie przyjemnie spędzić wieczór z lekturą i przy tym się odprężyć, to bardzo polecam Wam tę lekturę ;) myślę, że jest tu wiele romantycznych dusz, które tak jak i ja odkryją potencjał w tej historii ;) dlatego nie przedłużając, dziękuję Autorce za egzemplarz z dedykacją, polecam Wam tę lekturę i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;)

„Życie nie zawsze daje nam to, czego chcemy, rzucając kłody pod nogi, a nie raz miłość to za mało.”

„Uwikłani” to opowieść, która opowiada o dwóch zranionych przez życie duszach, którzy chcą zapomnieć o tym, co było, chcąc nauczyć się żyć od nowa, szukając swojego szczęścia. Lecz los nie będzie dla niech łaskawy, wystawi ich na, niejedną próbę pokazując, że to o czym się marzy, nie zawsze jest osiągalne nawet wtedy, kiedy bardzo się tego chce.

Historia Agaty i Piotra pokazuję nam, że życie nie jest usłane różami. Bohaterowie nie raz będą borykać się z nie jedną trudną decyzją, jaką będzie trzeba im podjąć. Rozdarci pomiędzy głosem serca, a tym czego by oczekiwali inni, będzie niezwykle ciężka.

Nic innego wam nie zostaję jak przeczytać tę książkę. Ja osobiście wam ją polecam bardzo gorąco i gwarantuje wam dużą dawkę emocji.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙