Mysz, która chciała być lwem

Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem
Rachel BrightJim Field Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: PICTUREBOOK opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
32 min.
Barbara Supeł
lew mysz zwierzęta

Okładka książki Pandki, które obiecały Rachel Bright, Jim Field
Pandki, które ... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Królik i Misia. Nie taki król straszny Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...

Fabuła książki koncentruje się na małej myszce, która marzy o tym, by być jak lew – wielki, głośny i odważny. Kiedy widzi majestatycznego lwa ryczącego w dżungli, myszka postanawia, że chce nauczyć się ryczeć tak jak on. Autorka świetnie oddaje różnice między małą myszką a wielkim lwem, tworząc komiczne i zabawne sytuacje, które z pewnością rozbawią młodych czytelników

Uwielbiam Picterbooki wydawnictwa Zielona Sowa. Jeszcze ani razu się nie zasiadłem, choć trafiałem na książki raz zwyczajne raz genialne, ale nigdy słabe. Przy okazji czytania opowieści o myszy i lwie zdałem sobie sprawę, że większość (a może nawet wszystkie) zagraniczne Pcterbooki były tłumaczone przez Panią Barbarę Supeł, która tak dobrze jak pisze też świetnie tłumaczy. Nie wiem zresztą co bardziej wymagające – czy stworzyć dzieło od samego początku czy też spróbować oddać (przez tłumaczenie) dzieło osoby trzeciej. W tej książce spotykamy myszkę, której się już trochę znudziła rola myszki. Pociąga ją co wielkie i znaczące. Chce wejść w świat, który nie jest jej – przynajmniej jako dorosły tak to pojmuję. Dzieciaki, z którymi czytam widzą to zupełnie inaczej. Dostrzegają piękne obrazki, ukryte szczegóły i biorą tekst bardzo dosłownie. Mamy przy tym wiele dobrej zabawy za co z całego serca kocham tę serię.

Urocza historia, w której głównymi postaciami są potężny lew i mała myszka. Duży plus za rymy na każdej stronie i piękne ilustracje. Odpowiednia intonacja czytającego sprawi, że historia jest zabawa i zdecydowanie przyciąga uwagę młodszych czytelników :) Polecam!

Uwielbiam rymowane historyjki, a ta właśnie taka była z małym zwrotem akcji pod koniec. :D Przyjemna w obyciu (wizualnym, czytelniczym),przyjemna w odbiorze; ważne przesłanie przedstawione za pomocą bardzo plastycznych ilustracji. Lektura idealna do głośnego czytania, myślę, że dzieci będą zaciekawione. Ja bym była na pewno.

W rymowanym tonie poznajemy przygody bohaterki, malutkiej myszy, której rozmiar stanowił dla niej samej ogromny problem.

Przesympatyczna myszka była niestety pomijana i niezauważana przez większe zwierzęta. Myśl jak swój los odmienić zaprzątała jej głowę dniami i nocami.

W końcu zdecydowana postanowiła zasięgnąć lekcji ryczenia u potężnego i szanowanego wśród innych zwierząt lwa, widząc w tym rozwiązanie swojego problemu. Chciała być taka jak on.

Kolejna książka z tej serii również niesie ze sobą pewien przekaz. Tym razem uświadamia nas, że siła wcale nie wynika z rozmiaru, a bycie małym i cichym nie oznacza słabości. Pokazuje nam również, że pozory mogą mylić.

Zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją. Myślę, że zarówno Wam jak i Waszym dzieciom przypadnie do gustu. To nasza ulubiona książka duetu Field & Bright!

Książkę tę kocham ja MAMA. Synek też ją uwielbia, ale ja chyba bardziej. Świetnie sią ją czyta, tłumaczenie jest genialnie. Jest śmieszna, rysunki sztos. Przesłanie znakomite, wpisuje się w dzisiejsze problemy z obniżonym poczuciem własnej wartości.
Polecam! :)

Polecam! :)

Mało tekstu, dużo rymu i naśladowania. Już czytam z 2 latką. Ja uwielbiam, a ona Ryczy i powtarza Lew Lew. Polecam!

Książkę dobrze się czyta, jest przyjemnie rymowana. Historyjka jest ciekawa, ilustracje też są bardzo ładne, a jednocześnie spokojne. Jednak póki co, mojej prawie 2,5 latki książka nie zachwyciła.

Z pięknym morałem, ładnie zilustrowana i można fajnie pomodulować głosem, czytając dziecku. Polecam!

Ciekawe, choć miejscem wbudzające dysonans ilustracje. zaKrótka. Dużo miejsca do rozmowy z dzieckiem, jednak wymaga celowego prowadzenia przez uważnego Dorosłego.

I trochę to tak, jak w morale: wielka książka, mała treść.

I trochę to tak, jak w morale: wielka książka, mała treść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Mysz, która chciała być lwem