Żyć jak kot!

Okładka książki Żyć jak kot!
Stéphane Garnier Wydawnictwo: Wydawnictwo Andromeda poradniki
poradniki
Penser et agir comme un chat
Wydawnictwo Andromeda
2017-01-01
2017-01-01
Data 1. wydania:
2017-03-02
Eliza Kasprzak-Kozikowska
Kot kocie cechy jak żyć szczęśliwie poradnik lepsze życie

Trochę nużąca przez momentami zbyt nachalną antropomorfizację, ale generalnie jako poradnik "szczęśliwego życia" w sumie spełnia dobrze swoje zadanie. Każdy rozdział z "genialną" radą, po której będziesz żył pełnią życia ;), generalnie klasyczny poradnik w tym stylu, zaś dodatkowym bonusem są świetnie dobrane cytaty na temat kotów, więc kociarzom polecam.

Jeśli możemy nauczyć się czegoś od kota, dlaczego nie spróbować. Czy będziemy w ten sposób szczęśliwsi? Chyba nie do końca. Kot, jak bardzo nie byłby kochany, to nadal zwierzak. Nie przekonało mnie przesłanie tej książki, ale o kocich zwyczajach warto poczytać. Czyta się lekko i przyjemnie, a i zabawne momenty się zdarzają.

Bardzo dobry poradnik.Znalazłam wiele rad, z ktorych korzytsam do dzisiaj.

Bardzo dobry poradnik.Znalazłam wiele rad, z ktorych korzytsam do dzisiaj.

Kocham koty (to widać, słychać i czuć...!). Tak więc naturalne jest, że książka o kotach przypadnie mi do gustu. Ale to nie tylko książka o kotach, to przede wszystkim opowieść o nas - ludziach, którzy zdecydowanie przestali żyć w zgodzie z własną naturą, którzy porzucili szczęście, by spełniać coraz to nowe wymagania, które stawia przed nimi społeczeństwo (czyli inni ludzie - paradoks?)
Tak, jest to kolejna książka - poradnik w stylu „żyj jak....a będziesz szczęśliwy”. Jednak dla każdego, coś miłego i jeżeli dla kociarzy taka forma poradnika będzie jakimś impulsem do zmian, to dlaczego nie?!
Historii o kotach jest tu mnóstwo i jeżeli ktoś, tak jak ja, ma na co dzień z nimi styczność, może nie będą to opowieści, które są obce, ale o tych cudownych zwierzętach można ciągle czytać!
Dziękuję wspaniałej osobie, która podarowała mi tę książkę! (choć pewnie nigdy tego nie przeczyta)

Z racji tego, ze jestem kociarzem, to metoda obserwacji jaka serwuje nam autor jest dla mnie przyswajalna i dość ciekawa.
Sam zresztą wiele nauczyłem się od kotów, od czasu jak je posiadam.
Na pewno uspokajają, dają poczucie więzi, są zabawne i radosne.
Dla osób z zadyszką zawodową są lekarstwem.
Warto przeczytać, choć dla wielu będzie to strata czasu, wynikającą raczej z niewiedzy, na temat tych zwierząt.

Sam zresztą wiele nauczyłem się od kotów, od czasu jak je posiadam.
Na pewno uspokajają, dają poczucie więzi, są zabawne i radosne.
Dla osób z zadyszką zawodową są lekarstwem.
Warto przeczytać, choć dla wielu będzie to strata czasu, wynikającą...

"Żyć jak kot" zawiera wiele porad, które już nieraz w życiu spotkaliśmy czy to słysząc je od bliskich, czy czytajac artykuły w gazetach. Tutaj jednak naprawdę one do mnie trafiły - ukazanie pewnych dobrych zachowań na przykładzie kota to dla mnie strzał w dziesiątkę. Miło mi się o kotach czytało, bo sama z nimi żyję odkąd pamiętam i zawsze przywołują u mnie uśmiech... I to pewnie jest potwierdzenie dla tezy autora - koty to prawdziwa skarbnica zalet. A skoro razem z nami mieszkają, możemy się od nich uczyć kocich zachowań... Oczywiście w ludzkim wydaniu.

Raczej niewiele nowego dowiedziałam się z tej książki. Miałam co do niej większe oczekiwania

Książka totalnie przeciętna, lekka. Czytając "na raz" miałam wrażenie że autorowi w pewnym momencie zabrakło już pomysłu - wątki się powtarzają. Ciekawostką były cytaty i zabawny test na sam koniec - jako wisienka na torcie.

Książka na jeden lub dwa wieczory.
Nienachalny coaching, więc (jak to coaching) naiwna momentami. Ale urocza też na swój sposób.

Książka na jeden lub dwa wieczory.

Pozycja obowiązkowa nie tylko dla wszystkich miłośników kotów. Bardzo ciekawie napisana książka, którą świetnie się czyta. Zastanawialiście się kiedyś ile kocich cech charakteru macie w sobie? Ta książka udzieli Wam odpowiedzi na to jakże ważne pytanie.
Autor napisał książkę w bardzo pomysłowy sposób. Na pierwszy rzut oka każdy z rozdziałów dotyczy cech charakteru i sposobu zachowań Ziggy'ego – kota autora. Jednak każdą z kocich cech i życiowych sytuacji pisarz zestawia z tematyką typowo ludzką.
Koty z natury są ostrożne, instynktownie unikają gorąca, wody, hałasu. Ludzie robią tak samo z dystansem podchodząc do budzących niepewność nowych i nieznanych sytuacji.
Koty w pełni ...