Kup teraz - 15 ofert w cenie od 18.90 zł do 32.47 zł

Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów

Oficjalne recenzje i

Ciężar nienasycenia

Link do recenzji

Znakomita analiza psychologiczna postaci, zawiłości związku, psychiki geniusza i jego żony, ale i wnikliwa opowieść o epoce, o wielkich tego świata, artystach XX wieku. A do tego opowiedziana pieknym literackim językiem.

bardzo dobrze napisana biografia, mnóstwo pracy włożonej w oddanie realiów, tylko kobieta tak może się poświecić dla mężczyzny

To była druga pozycja Pani Uli Ryciak i juz ostatnia. Temat ciekawy ale przeskakiwanie po historii życia Państwa Rubinstein bez ładu i sensu, ciężki język, zbyteczne opisy skutecznie zniechęcają. Przeczytałam całość a raczej zmęczyłam.

Poruszająca, bardzo wnikliwa analiza postaci, odziera z iluzji, w których można żyć latami. Napisana pięknym poetyckim językiem, bolesna wiwisekcja związku miłosnego, dzieje się w świecie wielkich nazwisk, wielki wirtuoz jego żona, obok plejada artystów, poruszamy się w kręgu europejskich elit, ale każdy może się w tym przejrzeć. Boli i dotyka. Biografia a czyta się jak...

Mimo moich najwiekszych wysiłków- nie byłam wstanie przebrnąć przez język tej książki.. Wszystko co w tej, może i rzetelnie zdokumentowanej historii, jest najlepsze- zabija potok wyrazów, określeń, miejscami naiwnych opisów, nieznośnych i czasem pretensjonalnych.. Nie twierdzę, że mam rację, ale ja się niestety z tą formą nie spotkałam się zupełnie.

Bardzo dobra faktograficznie, trochę gorzej literacko.

Świetnie napisana historia.

Znielubiłam Artura.

To nie klasyczna biografia Państwa Rubinsteinów.
To opowieść o kobiecie i mężczyźnie, których łączyła muzyka, a różniło wszystko pozostałe. Ona miała 24 lata i była rozwódką, a on 45 lat z opinią wiecznego kawalera, kiedy zostali narzeczeństwem. Ona lubiąca tworzyć dom na wzór zapamiętany z dzieciństwa, z silną potrzebą zakorzeniania się w każdym miejscu. On kosmopolita...

Książka ukazuje historię życia wybitnego pianisty Artura Rubinsteina i jego żony Neli. Autorka ich dzieje przedstawia głównie z perspektywy Neli, niespełnionej tancerki, a jednocześnie wielkiej znawczyni sztuki kulinarnej.
Czytając te wspomnienia uświadomiłam sobie, że życie z geniuszem wymaga niesamowitego poświęcenia i rezygnacji z własnych marzeń.
Artur Rubinstein, będąc...

• 2018