Niezwyciężony. Tom 2

Oficyna Wydawnicza Finna
wojskowość staropolska potop szwedzki
historia
wojskowość staropolska potop szwedzki

Druga część biografii Karola X Gustawa przedstawiona na panoramie wydarzeń XVII wieku. Bardzo dobra lektura.

Drugi tom wspaniałej biografii pióra Peter Englunda poświęconej Karolowi Gustawowi. Styl pisarski autora jest mieszankom twórczości Sienkiewicza i współczesnych pisarzy skandynawskich. Pióra ma genialne, prawda historyczna połączona z plastycznością opisu. Książka ze wszech miar warta poświęconego na nią czasu. Opisuje dalsze dzieje Karola, począwszy od końca potopu...

• 12 Historia: XVII wiek
  • 21 Biografie