Ten z naprzeciwka

Okładka książki Ten z naprzeciwka Magdalena Ludwiczak
Okładka książki Ten z naprzeciwka
Magdalena Ludwiczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2018-02-14
2018-02-14
miłość o życiu romans powieść obyczajowa dla kobiet

Ona: oszukana, zdradzona, zupełnie sama. Byle jaka praca, marna płaca, marne perspektywy.
On: emocjonalny wrak, ścigany przez demony z przeszłości. Odcina się od świata, nie umie w nim znaleźć spokoju i miejsca.Ukrywa się w swoich czterech ścianach, ale przecież ma swoje pasje i marzenia.
Widzą siebie z okien, mieszkają naprzeciwko. Ona robi pierwszy krok. Powoli coś się rozwija. Czy Jagoda potrafi dotrzeć do tego zamkniętego w sobie chłopaka, czy on pozwoli na to? Czy wspólnie uda im się coś stworzyć, wybrnąć z beznadziejnych sytuacji? Droga nie jest łatwa, ale są uczucia i upór. Plany i marzenia.
Tego jak rozwinie się ten związek dowiecie się z najnowszej powieści Magdaleny Ludwiczak „ Ten z naprzeciwka”. Romantyczna, wzruszająca, dająca do myślenia. Autorka nie byłaby sobą, gdyby nie wplątała wątku historycznego. Jak i w poprzednich jej książkach dowiadujemy się o czymś ciekawym, wzbogacamy naszą wiedzę i zostają nam pokazane miejsca, które warto zobaczyć.
Polecam wszystkim romantycznym duszom i ciekawym świata i nowych miejsc.

Spod pióra Magdaleny Ludwiczak wychodzą powieści nie tylko intrygujące, ale przede wszystkim dojrzałe warsztatowo, zaskakujące i za każdym pokazujące, że autorka nie postawiła ostatniej kropki w historii swoich bohaterów. O ile wcześniejsze powieści były zwartą całością, pisane ciągiem literackim, o tyle „Ten z naprzeciwka” jest pisany w kolejno następujących po sobie rozdziałach, które tylko wydłużają nasze czytelnicze napięcie i wyczekiwanie z cisnącym się na usta pytaniem, co się dalej wydarzy.

Nie zazdrościłam Jagodzie faktu, iż chłopak zostawił ją dla najlepszej przyjaciółki. W efekcie dziewczyna straciła nie tylko miłość, ale przyjaźń. Dodatkowym ciosem była utrata pracy i malejące ambicje podczas wyjazdu do Irlandii, gdzie miała pracować wraz z rodzicami w przetwórstwie ryb. Jagoda od razu wiedziała, że to nie jest szczyt jej marzeń. Po powrocie do kraju, uspokaja emocje w domku nad jeziorem. Tam poznaje Janusza, samotnie wychowującego nastoletnią córkę. Jego historia porusza Jagodę. Wrażliwość dziewczyny daje upust w pisaniu. Jagoda odżywa wewnętrznie i rozpala w sobie nadzieję, że może pora wrócić do pisania?

A co z tytułowym - tym z naprzeciwka? Tajemniczy Norbert przeżywa własne problemy w ścianach swojego mieszkania. Nieświadomy, że jest intensywnie podglądany przez Jagodę. Zaintrygowana dziewczyna pragnie za wszelką cenę zbliżyć się do mężczyzny i poznać sekrety jego życia. Czy jest jakiś pierwiastek, który łączy tych dwoje?

„Ten z naprzeciwka” to przede wszystkim powieść o głębokiej samotności, szukaniu szczęścia, szamotanina ze swoim losem. To powieść, w którą doskonale wpisuje się słynne powiedzenie „tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono”, bo my tak naprawdę sami nie wiemy, do jakich granic posuniemy się, żeby przeniknąć do świata innych. Autorka udowadnia, że jest w znakomitej formie twórczej. Intryguje, zaskakuje, tworzy wyrazistych bohaterów, którzy zapadają nam głęboko w pamięć, ale przede wszystkim tworzy ich portrety na bazie zwyczajnych ludzi, którzy mają swoje troski, żyją nadziejami i wiarą, że jeszcze w życiu nie wszystko stracone.

Magdalena Ludwiczak pisze bardzo plastycznie, zręcznie tworząc świat przedstawiony, osadzając fabułę w treść codzienności, nabierając każdy dzień jak koralik na sznurek życia. Jej bohaterowie nie są przekłamani, nie przywdziewają masek, oni są podobni do nas, do naszych słabości, mają potrzebę podzielenia się swoimi wątpliwościami, ale szczelnie strzegą hermetyczności swoich emocji i uczuć. Czy potrafią dać sobie sami szansę?

Przekonajcie się. Szczerze polecam!

" Te dwa bloki stojące naprzeciw siebie są i będą jak pomniki dwojga ludzi, którzy byli tak daleko,a jednocześnie tak blisko".

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro miałam przyjemność przeczytać książkę Pani Magdaleny Ludwiczak.To moje pierwsze spotkanie z autorką i po lekturze wiem,że nie ostatnie, bo chociaż książek o miłości są całe tony to ta .....jest inna. Nic tu nie jest proste i łatwe, a droga do miłości jest trudna i wyboista. Ta książka jest inna. Czy gorsza???Przekonajcie się sami.

Główna bohaterka Jagoda to dziewczyna, którą poznajemy "na zakręcie": porzucona przez chłopaka,który zostawił ją dla przyjaciółki, traci na dodatek pracę, a smutki topi w alkoholu. Znacie to??? Standard, prawda?:) Dziewczyna znajduje jednak rozrywkę,a mianowicie podglądanie tego z naprzeciwka.Kim jest tajemniczy sąsiad???
Norbert, bo tak brzmi imię tajemniczego sąsiada to zagubiony w swoim świecie młody mężczyzna, który nie umie poradzić sobie z otaczająca go rzeczywistością. Za sprawą sprzed lat, która wydarzyła się w wojsku, chłopak traci chęć do życia i nie ma ochoty na realizację marzeń,a jego świat zamyka się w czterech ścianach.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/03/magdalena-ludwiczak-ten-z-naprzeciwka.html

Magdalena Ludwiczak jak zwykle skonstruowała niezwykle wyraziste postacie, wspaniale zbudowała nastrój i ciekawie poprowadziła akcję całej powieści. Kiedy się ją zacznie czytać nie sposób się od niej oderwać. Bohaterowie przyciągają jak magnes. Są niezwykle prawdziwi ze swoimi lękami i pragnieniami. Mieszkając w blokowiskach, często nawet nie zdajemy sobie sprawy ile ciekawych, czasem radosnych, czasem smutnych historii kryje się za kolejnymi oknami. I tu właśnie taka historia, prawdziwa, mogąca się wydarzyć. Gdyby tylko zajrzeć za firankę, odkryć drugiego człowieka...
Książkę czytałam z nutką nostalgii, bo mnie również przydarzył się - ten z naprzeciwka :) choć ze znacznie mniejszym bagażem przeżyć niż bohater powieści.

Zdecydowanie najgorsza książka , jaką miałam w tym roku w rękach. Przy tej pozycji Pan Mróz jest wybitny.

• Romans/obyczajowe/sensacja
  • Patronat medialny :)
  • Nowości wydawnicze
  • 2017
  • Poszukuję
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Ten z naprzeciwka