Spirala kłamstw

Okładka książki Spirala kłamstw
Sarah J. Naughton Wydawnictwo: Sonia Draga kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew Kościuk
Zbigniew Kościuk

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Dziecinstwo ma ogromny wplyw na doroslosc o czym mozna przekonac sie czytajac ta dosc dobra ksiazke. Jak na debiut pisarki nie jest zle sa momenty ze ksiazka bardzo wciaga. Mozna sie zapoznac bo ta tematyka zawsze jeszcze cos dolozy od kolejnych autorow.

Przeczytałam w dwóch podejściach, w ciągu doby. Tytuł znaleziony w markecie, za dyszkę. Bardzo trzyma w napięciu i nie przewidziałam zakończenia, jedynie w trakcie zaczęłam czuć, kim naprawdę jest Abe. Czasem język był trochę przesadzony, zbyt sztuczny, ale mimo wszystko książka warta przeczytania nawet przez osoby, które nie są fanami thrillerów.

NUDA. Tyle mogę powiedzieć o tej książce. Mdłe dialogi, dretwi bohaterowie . Totalnie nie mogłam się wkręcić w to dzielo . Czas spędzony na tej lekturze uważam za stracony. Zdecydowanie nie polecam.

Książkę przeczytałam w jeden wieczór. Historia mnie wciągnęła. Rozwiązanie zagadki było ślad mnie zaskoczeniem. Końcówka trochę mnie rozczarowała. Ogólnie książka o kobietach, ich sile i słabościach. O traumach z przeszłości wplywajacych na teraźniejszośc. Dla mnie trochę żal mało dialogów. Jednak nie żałuje ze po nią sięgnęłam.

Nie spodziewałam się tak dobrego kryminału, bo nigdy wcześniej nie miałam styczności z tą autorką. Ciekawy, trzymający w napięciu thriller o sile siostrzanej miłości. Kiedy siostra Abrahama dowiaduje się o tajemniczej śmierci brata, z dnia na dzień rzuca pracę w amerykańskiej korporacji prawniczej i jedzie wyjaśnić zgon nie widzianego od 20lat brata. Jakie tajemnice skrywał brat, a jakie jego narzeczona Judy? Dobry thriller, którego akcja dzieje się w chłodnym i deszczowym Londynie.

Książka trochę naiwna, szybko i łatwo się czyta dla odprężenia. Niektórym tekstom brak logiki.

„Spirala kłamstw” Sarah J.Naughton to thriller psychologiczny.
Bohaterowie od dawna mocno poturbowani przez życie. Mało tego,
los znów wystawia ich na próbę. Skazuje na większe lub mniejsze cierpienie.
Młody mężczyzna Abe ulega tragicznemu wypadkowi. Zapada w śpiączkę.
Jody podająca się za jego narzeczoną jest kobietą skrytą i nieufną. Wciąż ją prześladują koszmary z dzieciństwa. Znajomość Abe nadała jej życiu sens. Nie może poradzić sobie z myślą, że miałaby go stracić.
Mags, siostra Abe to prawniczka. Ostatni raz miała kontakt z bratem przed czternastoma laty. Na wieść o jego wypadku przyjeżdża do szpitala. Odżywają wspomnienia z dzieciństwa. Wracają traumatyczne przeżycia. Mags nie czuje bliskości ze swoim bratem, który jest w śpiączce. Mimo to nie może uwierzyć, że uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Samobójstwo też wydaje się być nieprawdopodobne. Czy Jody kłamie? Możliwe. Możliwe, że inni też.
„Spirala kłamstw” intryguje. Napięcie towarzyszące akcji zawłaszcza czytelnika od pierwszych do ostatnich stron. Do tego wywołuje obrażenia. Nie sposób jej wymazać z pamięci. GORĄCO POLECAM!

„Spirala kłamstw” Sarah J.Naughton to thriller psychologiczny.
Bohaterowie od dawna mocno poturbowani przez życie. Mało tego,
los znów wystawia ich na próbę. Skazuje na większe lub mniejsze cierpienie.
Młody mężczyzna Abe ulega tragicznemu wypadkowi. Zapada w śpiączkę.

Przez chwilę musiałam sobie przypomnieć fabułę chociaż książkę czytałam niedawno. Niedobrze to wróży dla recenzji ;) Paradoksalnie polubiłam Mags. Mimo, że w swojej powierzchowności cyniczna, na pozór mało empatyczna i sarkastyczna to jednak wydała mi się po prostu prawdziwa. Z tego też powodu jej późniejszą, szybką przemianę uznaję za niewiarygodną. Fabuła... hmm.. naciągana, z elementami politycznej/literackiej poprawności.
Dodatkowy minus za ckliwy koniec.

Na początku szło mi dość opornie z tą książką. Ale kiedy później okazało się, że wszelkie wyobrażenia Jody, to jedno wielkie kłamstwo, które powstało tylko w jej głowie, wtedy jak najszybciej chciałam dowiedzieć się, jak skończy się ta książka. W dodatku ciężkie przeżycia Jody sprawiły, że ta opowieść na długo zostanie w mojej pamięci. Polecam jak najbardziej.

Morderstwo, samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek młodego mężczyzny to wątek do rozwikłania dla jego siostry. Dużo zaskakujących zwrotów w akcji. Książka opowiadana oczami 3 kobiet. Finał zaskakuje jednak średnio mnie porwała...

Dodaj cytat z książki Spirala kłamstw