Czekam na ciebie

Magdalena Rychlik
Magdalena Rychlik

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Pierwsza książka tej pisarki, którą przeczytałam. Dobra, ale nie porywająca. Połączenie wątku kryminalnego ze społecznym. W mojej ocenie, w tym przypadku nie sprawdziło się.

Zaskakująca

Zaskakująca

Na półkach: , , , ,

Scottoline, autorka słynąca z mieszania wątków dramatycznych z sensacyjnymi, tym razem popłynęła maksymalnie w swej fantazji. Zadziwiające, ale "Czekam na ciebie" nie traktuje o oczekiwaniu na upragnionego maluszka. A przynajmniej historia nie przedstawia się w takich kategoriach, żeby rozwodzić się nad uczuciami macierzyńskimi. Bezpłodny partner, oczekiwanie cudu in vitro, rozchwiana emocjonalnie para i widmo szaleństwa na horyzoncie. To nawet mógłby być dobry, zwięzły opis fabuły.
Ale rozwińmy motyw szaleństwa, bo temu Autorka poświeciła więcej miejsca niż odczuciom związanym z przyszłością małżeństwa Nilssonów.

Scottoline serwując nam dwa tematy w jednym zazwyczaj umniejsza jednemu na poczet drugiego - nic nowego. Możliwe, że komuś innemu udałoby się ograć lepiej temat równolegle na dwóch poziomach, a tutaj dostajemy obraz ciężarnej walczącej o sprawiedliwe rozsądzenie czy dawca spermy, zupełnie obcy człowiek jest - jak zakładają wstępne analizy - seryjnym mordercą. Samo podejście nauczycielki do wywiadu z Zacharym jest niewiarygodnie infantylne. Jej założenia, uleganie każdemu słowu podejrzanego, a potem bezpośrednie angażowanie się w rozwiązanie sprawy jest tak samo wiarygodne jakby chodziło o przeszczep mózgu.
Przede wszystkim Christine jest niewiarygodna w narzuconej sobie roli. Nauczycielka, u której zaczynają szaleć hormony staje na głowie, nie tylko by oskarżony miał dobrego obrońcę, ale osobiście przejmuje działalność detektywistyczną inwigilując podejrzane środowisko, bo patrząc w niebieskie oczy Jeffcoat'a ma pewność: TO NIE ON!

(...)

Całość: https://nakanapie.pl/recenzje/to-nie-moze-byc-on-czekam-na-ciebie

Lubię książki tej autorki. Każdą z nich czyta się bardzo przyjemnie, szybko i lekko. Nie są to książki, które jakoś mocno pozostają w głowie ale są idealne na spędzenie wolnego czasu z ciekawą historią.
W tej książce główna bohaterka nie może mieć dzieci ze swoim mężem. Okazuje się, że mąż cierpi na bezpłodność. Małżeństwo decyduje się na skorzystanie z banku spermy. Okazuje się, że osoba którą wybrały na dawcę może być seryjnym mordercą, którego przypadkiem widzą w telewizji.
Bardzo lekka i miła książka. Polecam.

Lisy Scottolin jest autorką książki pod tytułem " Czekam na ciebie ". Jest to ciekawa powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym i społecznym.

Małżonkowie, Christina i Marcus, od lat starają się o potomstwo. Niestety, przeprowadzone badania lekarskie, wskazują na bezpłodność Marcusa. Aby spełnić swoje marzenia decydują się na skorzystanie z banku nasienia. Pewnego dnia szczęście przyszłych rodziców zostaje zaburzone, a wszystko to za sprawą wiadomości o wielokrotnym mordercy który z wyglądu przypomina dawcę. Czyżby oczekiwane maleństwo miało odziedziczyć gen zabójcy?

Akcja która miała przedstawiać obrazek szczęśliwej rodziny, nagle zbacza z sielankowej drogi i zalicza dramatyczny zwrot.

Autorka nie pozwala się nudzić. Ukazuje emocjonalny rollercoaster. Emocje, zarówno czytelników jak i bohaterów, sięgają zenitu. Zachowanie obydwojga przyszłych rodziców zastanawia, a czasami irytuje. Muszę jednak przyznać że upór Christine w dążeniu do celu bardzo mi zaimponował.

Pomimo iż fabuła książki jest ciekawa to zabrakło mi tu rozbudowania niektórych elementów. Według mnie wątek zabójcy i motywu zbrodni jest nazbyt pobierznie potraktowany. Widać że autorce zabrakło pomysłu na połączenie wszystkich " kropek " w spójną całość i zgrabne podsumowanie całości. Sam epilog trochę naiwny. Oczekiwałam jakiegoś wow. Proporcje książki są bardzo zaburzone poprzez szybkie i krótkie zakończenie.

Całość powieści oceniam na 7/10. Myślę że lektura jest ciekawa i czytelnik nie będzie rozczarowany.

Żenada! Miało być "postępowo", "poprawnie" i "zgodnie z duchem czasu", jak należy się domyślać. Wyszła wielka klapa. Książka z gatunku zabili go i uciekł + te właśnie "poprawności" - choćby morderca był ojcem mojego dziecka z probówki, to ja - matka, i ja - ojciec, będziemy je kochać nad życie. No i podane to to jest nieudolnie, język okropny, akcja się ślimaczy, przewidywalna do bólu. Szkoda czasu. Nie czytać (po co czytając odczuwać zażenowanie z powodu nieudolności autora i tej tam, jak jej - nieszczęsnej poprawności?).

Christine wraz z mężem korzystają z banku spermy. Pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawce, okazuje się że był nim mężczyzna, który jest oskarżony o zamordowanie trzech pielęgniarek. Kobieta jest w szoku. Postanawia dowiedzieć się czy dziecko które nosi jest potomkiem seryjnego mordercy. To tak po krotce streszczenie fabuły. Christine rozpoczyna własne śledztwo. Mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o książkę Lisy Scottoline. Pomysł ciekawy bardzo, z tym wykonanie lekko gorzej ale nie najgorzej. Bardzo przyjemnie się czyta, książka jest ciekawa ale bez żadnego wow. Lekko irytująca główna bohaterka, niemniej jednak książkę skończyłam, a mam zasadę że nie marnuje swojego cennego czasu na cos nudnego.

Książka budziła moją irytację od samego początku. Sam pomysł na książkę ciekawy, jednak realizacji pozostawia wiele do życzenia. Książka jest po prostu nudna i naiwna. Główna bohaterka rozmawia sobie z podejrzanym o seryjne morderstwa w więzieniu jak gdyby nigdy nic, wystarczyło zadzwonić i poprosić o widzenie. Sam fakt, że Christine swoim bystrym wzorkiem od razu po sekundowym urywku filmu rozpoznała dawcę jest tak okrutnie naciągane, ale jeszcze do przeżycia. Od samego początku powód, dla którego przyszli rodzice są tak bardzo przerażeni wydaje mi się mocno przesadzony. Rozumiem, że można bać się odziedziczenia „złych genów”, ale bez przesady. Nikt się seryjnym mordercą nie rodzi. Nawet jeśli ktoś jest socjopatą to nie znaczy, że od kołyski będzie chciał mordować. Problem jest o wiele bardziej złożony i ta panika, i wielka rozpacz, którą przeżywają Marcus i Christine zakrawa o paranoje.
Odbieram tę książkę jako zbiór informacji, które udało się autorce zebrać na temat klinik „leczenie niepłodności” i jej osobiste wyrażenie oburzenia na ten temat. Książka momentami jest tak tendencyjna. Zdanie „Leczenie niepłodności jest stosunkowo nową specjalizacją, coraz bardziej popularną, zwłaszcza po zalegalizowaniu małżeństw jednopłciowych.” wprowadziło mnie w stan zażenowania i śmiechu zarazem. Oczywistym jest, że para jednopłciowa razem ze sobą bez żadnego problemu, biologicznie może mieć dzieci, a jedyne czego im potrzeba to prostu „leczenia niepłodności” i dziecko pojawia się samo. Nie mogę czytać po prostu takich bzdur. Rozumiem, że to amerykański styl myślenia, ale czym innym jest leczenie niepłodności, a czym innym sztuczne zapłodnienie (które dotyczy właśnie par jednopłciowych). Nie zauważyłam żeby zapłodnienie Christine w jakikolwiek sposób wyleczyło bezpłodność Marcusa. Uważam, że jeśli ktoś zabiera się za książki, które mają czegoś nauczyć powinien unikać ich infantylności (np. dostanie się do więzienia). Historia miała potencjał i poruszała ważny temat, jednak liczne głupotki i nudna oprawa sprawiły, że oceniam książkę jako przeciętną.
Nie jestem w stanie doczytać jej do końca. Albo okaże się, że Zachary nie jest ojcem dziecka albo jest, ale nie jest mordercą, innego finału nie przewiduje.

Dobra pozycja literacka opisująca problemy par borykających się niepłodnością.
Poznajemy małżeństwo które skorzystało z banku spermy i oczekują długo upragnionego dziecka. Ich szczęście zostaje zburzone kiedy Christine rozpoznaje w TV aresztowanego mężczyznę, który jest łudząco podobny do wybranego dawcy. Mimo podjętych kroków nikt nie ujawnia im nazwiska dawcy, zasłaniając się poufnością.
Christina postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy. Niestety mąż nie podziela jej zapału i dotąd zgodne małżeństwo przeżywa kryzys....

Dobra pozycja literacka opisująca problemy par borykających się niepłodnością.

Fascynująca fabuła,zmieniająca się co parę stron, nieprzewiywalna,zakończenie niespodziewane,polecam

Lisa Scottoline Czekam na ciebie Zobacz więcej