Wiedźmie opowieści

Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Kroniki Belorskie (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Ведьмины байки
Data 1. wydania:
2003-01-01
Marina Makarevskaya
Papierowy Księżyc
Ведьмины байки
Kroniki Belorskie (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya

Książka składa się jakby z dwóch części: kilka opowieści jest o W.Rednej, a potem historia carewny łekomorskiej i jej syna.
Pierwsza część bardziej mi się podobała, choć i drug nieźle napisana.

Moim zdaniem najsłabszy tom z cyklu. Podobało mi się tylko opowiadanie o Kościeju i Wasylisie. Pozostałe mnie wynudziły. Wolha bez Lena to jak tort bez kremu, nie pojmuję, dlaczego autorka się uparła, żeby ich rozdzielić. Żeby chociaż bohaterka spotkała jakieś interesujące osoby na swojej drodze, ale nawet tego się nie doczekałam. Została czysta komedia, a ja za tego typu...

Książka (zbiór opowiadań kompletnie wyciągnięty z kontekstu) nie jest zła ale całkowicie bez sensu

Uwielbiam tę serię, jak dla mnie Gromyko i jej seria o Wiedźmie to świetne książki, łatwo się czytają, dygresje potrafią rozśmieszyć do łez, dialogi zresztą też. Arcydzieło jeśli chodzi o fantastykę na wesoło.....

"Wiedźmie opowieści" bardzo mnie rozczarowały, ponieważ liczyłam na coś innego. Niby napisane z humorem, niby Wolha była, ale zabrakło mi miłosnego wątku, jaki pojawił się w pierwszych częściach o rudowłosej czarownicy z ciętym językiem. Zastanawiam się jeszcze po co wrzucono do tego zbioru dwa opowiadania zupełnie nie związane z Wolhą, tak trochę z "czapy". Jak dla...

Historie Wolhy jak zawsze pełne kąśliwego humoru. Natomiast Wasylisa od razu budzi sympatię czytelnika. Natomiast przez opowieść o trzech Siemionach brnie się ciężkawo. Mimo wszystko jeśli ktoś lubi twórczość Pani Gromyko nie może pominąć tej pozycji.

Opowiadania o W.Rednej i nie tylko.
Opowiadania o Wiedźmie są z różnego okresu jej życia.
Najdłuższe opowiadanie (składające się z 2 części - to ostatnie w książce) nie dotyczy znajomej wiedźmy, tylko zupełnie innego uniwersum (baśniowo-podaniowego). Jest w nim przedstawiona m.innymi "prawdziwa historia" sinobrodego.

Na półkach: , , , ,

Czas spędzony z "Wiedźmimi opowieściami" gonił, pędził, gnał. Humor, kąśliwa wiedźma i na koniec te piękne rosyjskie baśnie w belorskiej wersji. Uczta dla miłośników, uśmiech i dobra zabawa dla wszystkich szukających lekkiej i przyjemnej lektury.

Najbardziej podobało mi się ostatnie opowiadanie. Reszta przeciętne. Pierwsze książki tej autorki były najlepsze, zaczęłam czytać następne ale tu się zaczęła równia pochyła.

Informacja o tym, że będę miała okazję zrecenzować dla Was kolejny to Kronik Belorskich, powrócić do świata Wolhy Rednej napawał mnie optymizmem i radością. Dzięki Wydawnictwu Papierowy Księżyc mogę Wam pokazać, co tym razem przygotowała dla nas autorka. Jeśli znacie przygody Wohly i kochacie jej ostry języczek na pewno nie będziecie zawiedzeni. Może spotkanie z nią jest...

Dyskusje

• Fantastyka