Świt robotów

Martin Ford popularnonaukowa 400 str.
Rise of the Robots: Technology and the Threat of a Jobless Futur

cdp.pl
popularnonaukowa
AI SI sztuczna inteligencja

Porównaj ceny i

Ciekawa pozycja, warto przeczytać ale już ok 2021 może się okazać przeterminowana. Przedstawione przykłady kończą się ok 2015. Autor czasem leci lewacką ideologią o niesprawiedliwości społecznej ale robi to w rozsądny, który zestawia z solidnymi argumentami. Końcowe rozdziały to próba przewidywania czy nanotechnologia i sztuczna inteligencja mogą przejąć kontrolę...

Nie...

Wiele interesujących faktów, spostrzeżeń, ciekawych analiz i statystyk dotyczących automatyzacji i produktywności. Generalnie lektura nieco depresyjna, maluje przyszłość w mało ciekawych barwach. Na pewno daje trochę tematów do przemyśleń i prowokuje do spojrzenia na otaczających nas technologicznych gigantów, a także samą technologię z innej perspektywy.

Bardzo wnikliwa analiza zagrożeń, jakie niesie ze sobą rozwój technologiczny. Nie jest to wbrew pozorom książka o tym, że maszyny a la Terminator przejmą nad nami kontrolę. Pozwala jednak uświadomić sobie, że postępująca automatyzacja wcale nie musi przynieść poprawy jakości naszego życia (wbrew pozorom wyższych klas społecznych również).

Bardzo ciekawa prognoza pszyszłości, miejscami Autor pisze zbyt szczegółowo ale całość się broni. 9 gwizdek, więcej takich książek.

Na gorąco.. absolutnie warto przecztać, bardzo ciekawe jest to co już udało się wynaleźć i przerażąjące jest to do czego może nas doprowadzić dalszy rozwój. O tym w największym skrócie jest ta książka.

Autor przekonuje, że czekają nas wielkie zmiany, które muszą mieć wpływ na światową gospodarkę i politykę. Książka skupia się raczej na science, a nie na fiction. Opisane są...

Ciekawa, godna przeczytania przez laika pozycja. Pan Ford przywołuje wiele statystyk, ciekawostek, raportów, które nie były mi wcześniej znane.

Książkę czyta się łatwo i szybko, ale pozostawia wiele pytań i "niewygodnych myśli" w głowie. "Jak żyć panie premierze?"

Bardzo ciekawa rozprawa ekonomiczna, poruszającą interesującą kwestię rozwoju automatyzacji i sztucznej inteligencji. Autor stawia pytanie, jak rozwój technologii wpłynie na gospodarkę, a w szczególności na rynek pracy.

Wizje, kreowane przez autora są dość ponure i stanowią w mojej opinii przestrogę przed rozwojem technologii bez przemyślenia kwestii ekonomicznych.
Warto...

Na półkach: , , , , ,

Powiedzieć o tej książce, ze jest zła, to za mało. Jest zakłamana.
Jedyne co można o tej książce powiedzieć dobrego, to to, że podaje ciekawe przykłady wykorzystania technologii wspominając na przykład o chipie dla cukrzyków, który wszczepiać ma się w soczewkę. Ma on informować cukrzyków o zmianach poziomu insuliny we krwi. Niestety, na tym plusy tej książki się kończą.
W...

Pracujesz w call center, fast foodzie, fabryce, a może jako dziennikarz, prawnik, księgowa, copywriter albo lekarz? Piszesz książki, tworzysz muzykę albo jesteś designerem? Jest szansa, że w przyszłości Twoje miejsce pracy zniknie. Te i inne zawody zostaną kiedyś najprawdopodobniej w dużej części, jeśli nie w całości zautomatyzowane i ludzie nie będą już niezbędni. O tym...

Naprawdę niezła. Jeśli ktoś śledzi temat to super odkrywczych i zaskakujących informacji nie znajdzie, ale bardzo dobrze się czyta, a tyle gwiazdek głównie za źródła, których jest całkiem sporo.

• 2018
  • Biznes
  • Audiobooki
  • Do kupienia
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Świt robotów