Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać

Okładka książki Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać praca zbiorowa
Okładka książki Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać
praca zbiorowa Wydawnictwo: Charaktery poradniki
poradniki
Charaktery
2017-01-01
2017-01-01
psychika zdrowie psychiczne związki relacje charaktery psychologia socjologia

"Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać" to między innymi książka o tym, że nie tyle warto, co wręcz należy zakończyć toksyczne związki międzyludzkie (na przykład z partnerem, bądź zaborczym rodzicem); że w pewnym wieku należy dążyć do usamodzielnienia się, co może dokonać u człowieka pozytywnych zmian. Autorzy pokazują tu między innymi jak umiejętnie tego dokonać tak, by obie strony bardzo na tym nie ucierpiały. To także poradnik, w której autorzy piszą o tym jak przeżyć żałobę po rozstaniu (co dotyczy zarówno strony, która ów związek kończy, jak i tej drugiej - porzucanej).
Czytelnik spotkać się tutaj może również z hasłami: prokrastynacja i asertywność. Dwa osobne rozdziały są poświęcone właśnie tym zagadnieniom. Ten pierwszy mówi o przyczynach i skutkach prokrastynacji (potocznie nazywanej "odjutronizmem"); o tym czy aby na pewno odkładanie czegoś na następny dzień jest w naszym życiu dobrym działaniem? Natomiast w temacie dotyczącym asertywności autorzy starają się przekonać czytelnika, że czasem dla własnego dobra nie należy się bronić przed powiedzeniem komuś "nie".
To także książka, w której mowa o tym, że aby być szczęśliwym i stworzyć udany związek, najpierw należy zaakceptować ("pokochać") samego siebie).

Poradnik ten czyta się dobrze i szybko. Do rozdziałów, które mnie najbardziej zainteresowały zaliczam:
- "Koniec związku. Jak zacząć żyć na nowo?" autorstwa Jagody Bzowy.
- "Przekleństwo bycia miłym" (Jacqui Marsob, Agnieszka Chrzanowska, Dorota Krzemionka i Paulina Pająk).
- "Czas na dorosłość" autorstwa Anny Polacyn-Radomskiej.

Książkę polecam tak w całości, jak i we fragmentach.

Opinia opublikowana na moim blogu:

• 🔚Ukończone w roku 2018 ◄
  • 0 Posiadam
  • 🏡Posiadam $
  • Pożyczone
  • Gatunek: poradniki
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa
  • Klimatycznie: Literatura polska

praca zbiorowa Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać Zobacz więcej