Oblicze śmierci

Okładka książki Oblicze śmierci Cody McFadyen
Okładka książki Oblicze śmierci
Cody McFadyen Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Smoky Barrett (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Smoky Barrett (tom 2)
The Face of Death
Empik Go
2022-02-14
2022-02-14
thriller psychologiczny sekret FBI seryjny morderca Joanna Grabarek

Zajmująca i okrutna w wyrazie historia. Niestety chwilami, jak dla mnie, była zbyt "przegadana", zbyt dużo "niby psychologii", łatwość w wychodzeniu z ciężkiej traumy, było to mało realistyczne. Jednak pomimo tego czytałam z zainteresowaniem i czas przy lekturze mijał bardzo szybko.

"Oblicze śmierci" Cody McFadyen.

Drugi tom serii ze Smoky Barrett, agentką specjalną FBI, której rodzina była ofiarą seryjnego mordercy.

Smoky przebywa na urlopie, gdy zostaje wezwana na miejsce zbrodni, w której zginęły trzy osoby z adopcyjnej rodziny jedynej ocalałej z tej rzezi szesnastoletniej Sarah. Według wersji Sarah oprawcą jest ten sam człowiek, którego nazywa Obcy, a który w równie brutalny sposób zamordował na jej oczach jej własnych rodziców, gdy Sarah właśnie kończyła 6 lat. Od tego czasu Obcy mordował wszystkich, których Sarah pokochała.
Smoky i jej dobrana ekipa badają sprawę, odkrywając przy okazji wiele niepokojących spraw.
Książka wyzwala wiele emocji i zaburza naszą strefę komfortu.

"Oblicze śmierci" Cody McFadyen.

Nie, Nie, jeszcze raz nie! Dobrnęłam do 50 strony i na tym zakończę. Irytująca książka ze zbyt wieloma bezsensownymi, zbędnymi opisami. Co złapię puentę, to ją gubię bo zaczynają się opisy otoczenia, koloru oczu, włosów, makijażu, pogody itp. Zdecydowanie wolę treściwsze, zwięzłe książki niż rozciągnięte na maksa, przy których ciężko się skupić.

Brnę z trudem przez tę książkę, pamiętniki Sarah po prostu omijam, bo są bardzo słabe literacko. Może to specjalny zabieg, bo pisała je 16-latlka, ale mnie męczyło ich czytanie.

książka dobra, trzymająca napięciu, fajnie się czyta, ale poziom zagmatwania wątków, budowania napięcia twistami, w pewnym momencie lekko męczący, brutalność podobna jak w poprzednim tomie.

Dałbym nawet więcej gwiazdek, ale..

Moja fascynacja Smoky Barrett nie maleje. Jej działania, sposób myślenia, emocje, obawy są przedstawione tak rewelacyjnie, że nie mogłem się oderwać od lektury.

Książka jest brutalna, okrutna. Cała historia opowiedziana jest w tak fascynujący sposób, że machałem ręką na pewne nielogiczności w przebiegu akcji.

Skąd wiec to 'ale' na początku ?

Za zakończenie. Jest nie dość, że karkołomne, ale i strasznie melodramatyczne.
Nie rozumiem zachowania Smoky w mieszkaniu G., wizyta z córką u ... to zupełny obłęd a już ostatnie strony to niemal "żyli długo i szczęśliwie".

Tym niemniej jest to naprawdę wspaniała powieść a Smoky już na trwałe usiadła na ławce obok Sarah Lund.

POLECAM !!!

Dałbym nawet więcej gwiazdek, ale..

Skąd wiec to 'ale' na...

Kontynuacja wydarzeń agentki Smokey.
Nikt nie spodziewa się, że znów może się coś wydarzyć. Że trauma poprzednich wydarzeń (pierwszy tom o agentce),może wciąż trwać. Choć w innym przypadku. Tym razem agentka wciąż ma wiele do stracenia. Może nie tyle, co wcześniej, aczkolwiek to jest też wysoka cena.

Czy poradzi sobie z sytuacją? Czy też los będzie miał własny scenariusz?

Kontynuacja wydarzeń agentki Smokey.

Czy poradzi sobie z sytuacją? Czy też los będzie miał własny scenariusz?

Szesnastoletnia Sarah jest świadkiem masakry dokonanej na jej rodzinie zastępczej przez psychopatycznego zwyrola, który uwziął się na nią 10 lat temu, policja znajduje ją w blisko katatonicznym stanie z bronią przyłożoną do skroni. Dziewczyna chce się zabić, ale zanim to zrobi prosi policjantów o skontaktowanie się ze Smoky Barrett - agentką FBI, bowiem tylko ona jest stanie pomóc wystraszonej dziewczynie.

W tej książce nie ma taryfy ulgowej, historia zaczyna się z grubej rury, jest drastycznie, masakrycznie, jest niepokojąco, wciągająco. Już nie pamiętam kiedy książka wywołała we mnie tak skrajne emocje, z jednej strony im bardziej poznawałam historię Sarah - jej trudne dzieciństwo okraszone niejedną tragedią, tym bardziej jej współczułam, a z drugiej strony miałam ochotę rozdeptać czytnik ze złości, że tak ciężko Smoky i jej zespołowi jest znaleźć psychopatę, który wyrządził i wyrządza tyle krzywdy.

Mocna, przerażająca historia z której wylewa się ogromne okrucieństwo, zło, a także bezsilność, strach i odrzucenie, od początku do końca trzyma w napięciu.

Dla fanów mocnych wrażeń lektura obowiązkowa!

2064

Czy ja to zaczęłam wczoraj wieczorem i skończyłam dziś przed 12? Tak. Czy mi się podobała? Tak, chociaż twierdze, że pierwszy tom był jednak lepszy - więcej emocji, bardziej mnie zaskoczyła i mocniej wciągnęła. Ale to wciąż naprawdę dobry kryminał, fajnie było znowu spotkać Smoky i kontynuować przygodę :D.

Jedyne, co mi się nie podobało to długość - bardzo duzi retrospekcji, które wydłużały objętość, a cześć z nich była jednak kompletnie niepotrzebna. Poza tym jestem naprawdę zadowolona!

Jedyne, co mi się nie podobało to długość - bardzo duzi...

Świetna kontynuacja . Książka równie dobra , jak część pierwsza. Jedyny minus to sporo przypomnieć z części pierwszej , które były niepotrzebne . Czasami co za dużo to niezdrowo. Nie licząc tych niedogodnien , to świetny kryminał. Jak najbardziej polecam.

Cody McFadyen Maska śmierci Zobacz więcej
Cody McFadyen Oblicze śmierci Zobacz więcej