Cyfrowa Twierdza

2005-02-02
2005-02-02
83-7359-172-9
Piotr Amsterdamski
literatura współczesna literatura amerykańska XXI wiek atak terror zdrajca dramat

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Świetna sensacja, mocno spiskowa, ale jest to zabieg specjalny, przerysowanie cyfrowych zagrożeń by stworzyć zagrożenie przed którym trzeba ochronić świat.

Stylem bardzo przypominała mi thrillery Kena Folleta

Stylem bardzo przypominała mi thrillery Kena Folleta

Bardzo fajnie napisana (podział na krótkie rozdziały, przejrzystość), ciekawa. Jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ temat "cyfrowy", komputerowy, za czym ja nie przepadam, ale napisana w taki sposób, że "wciąga", polecam.

Bardzo interesująca książka

Bardzo interesująca książka

Stany Zjednoczone są w posiadaniu superkomputera, który błyskawicznie łamie wszystkie szyfry. Dzięki temu zapobiegają licznym atakom terrorystycznym i dbają o bezpieczeństwo obywateli. Są jednak ludzie, którzy sprzeciwiają się takiej inwigilacji. Jednym z nich jest były pracownik agencji kryptologii, który stworzył Cyfrowa Twierdzę. Program szyfrujący, którego nie da się złamać. Kryptolodzy mają przed sobą trudne zadanie.
Kolejna perełka od Dana Browna. Mogę pozwolić sobie na porównanie z Kodem Leonarda Da Vinci i śmiało mogę stwierdzić, że tu akcja jest o wiele bardziej dynamiczna. Autor porywa wartkim strumieniem wydarzeń i świetnymi zwrotami akcji. Przy tym tytule nie da się nudzić. Cyfrowa Twierdza to kawał dobrej rozrywki i egzamin logicznego myślenia i dedukcji dla bohaterów. Odrobinę irytowało mnie czasem naiwne postępowanie postaci - rodem z amerykańskich horrorów - ale główny wątek fabularny robi tak nagle zwroty, że można na to przymknąć oko. Dan Brown po raz kolejny przekonał mnie do swojej twórczości i od razu łapię za "Anioły i demony".
Cyfrowa Twierdza to dla mnie powieść sensacyjna z wątkiem teorii spiskowych, z czego stał się znany Dan Brown. Nie znalazłem informacji o ekranizacji, chociaż uwazam że byłby to dobry materiał na film. Fabuła wciąga, a zwroty akcji zapewniają, że nie da się przerwać czytania i spokojnie odlozyc książkę na bok. Tę powieść chce się przeczytac za jednym zamachem i wspominac jako dobrze spędzony czas.

Dan Brown – amerykański pisarz, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. „Cyfrowa twierdza” to powieść, do lektury, której nie trzeba specjalnie zachęcać. Dlaczego? A czy widzieliście kiedykolwiek reklamę Rolls Royce’a? Nie! Ponieważ brytyjski koncern jest ikoną motoryzacji. Tak samo jest z twórczością Dana Browna – ikony literatury.
„Cyfrowa twierdza” to powieść, która zapewni Wam mocną i ekskluzywną jazdę podczas lektury. Mocną, ponieważ fabuła intryguje od pierwszej do ostatniej strony. Ekskluzywną, ponieważ historia zapisana na jej kartach jest przemyślania, doskonale poprowadzona, a zagadka stworzona przez autora sprawia, że w ciągłym skupieniu odkrywamy kolejne jej elementy. Nie przesadzę, twierdząc, że „Cyfrowa twierdza” jest lekturą dla ambitnych czytelników.
Akcja tej powieści zachwyca, elektryzuje. Gdy superkomputer należący do NSA nie potrafi złamać szyfru pracownicy Agencji, biją na alarm. Jej wicedyrektor prosi o pomoc Susan Fletcher – szefową Wydziału Kryptologii. Ma on nadzieję, że Susan wykorzystując swoje matematyczne umiejętności, zdoła rozwiązać problem zagrażający Stanom Zjednoczonym. Niebezpieczeństwo związane jest z ultimatum postawionym przez pewnego informatyka. Wyzwanie wymaga od Fletcher wyznania swojego sekretu albo w przeciwnym razie amerykański wywiad sparaliżowany będzie poprzez szyfrujący algorytm. Gra toczy się o najwyższą stawkę.
Kto wygra? Jaką cenę zapłaci Susan? Czy zdoła ochronić swoją tajemnicę? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po „Cyfrową twierdzę”.
„Cyfrowa twierdza” określana jest jako techno-thriller. I w rzeczy samej kryptografia i komputery są w tej historii elementem kluczowym. A napięcie towarzyszące podczas lektury osiąga maksymalne wskazania. Wszak to domena thrillerów z górnej półki. A jeśli na książce pojawia się nazwisko Brown – Dan Brown, to możecie mieć pewność, że czeka Was lektura na wysokim poziomie.
Akcja, pomysł, fabuła oraz tajemnica, to domeny twórczości amerykańskiego pisarza. Również w „Cyfrowej twierdzy” autor doskonale połączył te elementy, serwując nam doskonałą lekturę. Nie ukrywam, że Dan Brown posiada niebywały talent w kreowaniu historii i bohaterów. A ja nie posiadam się z radości, że niebawem sięgnę po kolejne książki autora z bestsellerowego cyklu z Robertem Langdonem w roli głównej. A tymczasem zdecydowanie polecam Wam „Cyfrową twierdzę”.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga

„Cyfrowa twierdza” to powieść, która...

Miałam wrażenie,że w kółko czytam to samo. Nie urzekła mnie tak jak pozostałe książki D. B.

Uwielbiam twórczość Dana Browna, zawsze jest to dla mnie ogromna rozrywka. Ta książka leżała trochę na mojej półce, bo jakoś nie byłam do niej przekonana i nie mogłam się za nią zabrać. Ale jak tylko przebrnęłam przez początkowe rozdziały pochłonęła mnie totalnie. Świetny pomysł na książkę, wartka akcja, trzyma w napięciu.

Dobra książka w której ciągle coś się dzieje, pojawiają się zwroty akcji i wszystko jest nieoczywiste. Polecam na odprężenie:)

Powieść, od której miała się zacząć moja przygoda z twórczością Dana Browna, tymczasem się... na niej skończyła. Dan Brown to znakomity socjolog-marketingowiec i kiepski pisarz, bo doskonale wie, jak zainteresować swoimi produktami miliony potencjalnych odbiorców. Ja również jestem "ofiarą" tej wielkiej machiny promocyjnej, która zaczęła się chyba od głośnego "Kodu Leonarda Da Vinci".

Żeby jednak oddać sprawiedliwość "Cyfrowej twierdzy" to dynamiczny technothriller z dosyć powierzchownie zarysowanymi postaciami i banalnym wątkiem miłosnym. Szczególnie krytykowana przez środowiska, o których traktuje, czyli kryptologów i matematyków za swoje dziury fabularne, nielogiczności i błędy, ale o tym już poczytajcie sobie w necie, bo ja zawsze z matmy byłem słaby.