Cyfrowa Twierdza

Dan Brown
kryminał, sensacja, thriller 448 str.
Digital Fortress
83-7359-172-9
Piotr Amsterdamski
Albatros, Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller
literatura współczesna literatura amerykańska XXI wiek atak terror zdrajca dramat

Digital Fortress
83-7359-172-9
Piotr Amsterdamski
Albatros, Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Może te 20 lat temu byłoby inaczej ale niestety twierdza brzydko się zestarzala. To co było nowinkami szczytem technologii i wiedza prawie tajemną dzisiaj jest powszechne i normalne przez co odarte z tajemniczości odkrywa głupotę i niedopracowanie "specjalistow" z NSA. Na plus za to że jak to u Browna cały czas się dzieje.

Może i denerwowało podzielenie na tak dużo rozdziałów, może i główna bohaterka jest ładna i mądra i jest to wszystko co można o niej powiedzieć, może i nie każdy zwrot akcji jest trafiony w punkt. Może i zaczyna się od wielkich ekspozycji, a autor wiele tłumaczy łopatologicznie.
Ale.
Ta książka robi swoją robotę thrillera wręcz fenomenalnie. Trzyma w napięciu od początku do...

Kolejne rewelacyjne dzieło Dana Browna! Książka przepełniona tajemnicą, nauką i licznymi zwrotami akcji. Każdy następny rozdział kończy się tak intrygująco, że nie sposób oderwać się od lektury. Zwolennikom literatury sensacyjnej ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu a zakończenie historii zaskoczy nie jednego czytelnika.

Osobiście uważam "Cyfrową Twierdzę" za zdecydowanie jedną z lepszych powieści Dana Browna. Ciekawa fabuła, dość wartka akcja - zdecydowanie warta uwagi.

"Cyfrowa Twierdza" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dana Browna i muszę uznać je za bardzo udane.
Pierwszym, o czym pragnę wspomnieć jest sam pomysł aka fabuła. Czytając kryminały jeden po drugim, w pewnym momencie zaczęłam mieć wrażenie, iż nieustannie czytam to samo. Schemat większości sensacji (kryminałów) był ten sam, ponadto, przewidywalny. "Cyfrowa...

Czyta się szybko
Plusem są krótkie rozdziały - zawsze można dokończyć i odłożyć na później.
Trochę rozczarowana jestem zakończeniem, ale to kwestia gustu (czasami lepiej nie mieć oczekiwań).
Książka raczej wciąga. Więcej akcji mniej opisów.

Moja pierwsza przygoda z tym autorem i napewno nie ostatnia. Czytając książkę przed oczami miałem kadry z filmu co dobrze świadczy o książce. Krótkie rozdziały książka od początku do końca trzymająca w napięciu. Ekranizacji nie było choć czytając miałem w głowie sceny z amerykańskiego filmu akcji

NA PRAWDĘ BESTSELLER - DAN BROWN TO WSPÓŁCZESNY MISTRZ MAM WSZYSTKIE JEGO POZYCJE. POLECAM KAŻDEMU W 100%.

Czyta się szybko i przyjemnie aż człowiek nie chce się oderwać .
Z tego co udało mi się już zapoznać z opiniami osób które twierdza że Dan pisze dość schematycznie i przewidywalnie .

Ten schemat na tą chwile mi się podpoba :) .

Polecam .

2091

Dosyć męcząca lektura (słuchowisko w moim przypadku) dla osoby trochę obeznanej z technologią. Oczywiście ma to związek z pewną leciwością tej książki. Nie mniej jednak w części fabularnej napisane wartko. A i zwrotów akcji jest parę. Można się pogubić w tych wszystkich bohaterach.

Dyskusje

18 522