Cyfrowa twierdza

Albatros
Digital Fortress
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Amsterdamski

Potwornie nierówna książka ze świetnym zamysłem, ale też przesadzona momentami do granic możliwości.

Sam zarys fabuły kręcącej się wokół grupy łamiącej szyfry i dostającej w swoje ręce cudowne urządzenie daje też czytelnikowi szansę by wraz z bohaterami książki odpowiedział sobie na pytanie czy warto poświęcić swoją prywatność dla bezpieczeństwa ogółu i gdzie są granice...

Szału nie ma... Dobrze się czyta, ale sporo nielogiczności w fabule. Para głównych bohaterów jak z tanich romansideł - spodoba się kobietom.

Geniusz Dana Browna znów mnie zachwycił. Książka wciąga. Jest w niej wiele akcji, momentów zwrotnych. Nie można się nudzić. Polecam!

Niewiarygodna grafomania w literackim debiucie, ale trzeba przyznać autorowi, że potrafił uczyć się błędach.

Dobry thriller czy kryminał – jeśli takowy istnieje, bo wciąż to subiektywna opinia tudzież wrażenie – jest jak dzieło mistrza trudnego, solidnego rzemiosła; jak dzieło stworzone prawdziwą, solidnie prowadzoną ręką, ze splotu twardszego niż stal. Jak wiemy, istnieje cała, prawie że bezbrzeżna, wylewająca się zza granic ram jakichkolwiek ilości, plejada powieści z gatunku...

Swoją przygodę z powieściami Dana Browna zacząłem od Kodu Da Vinci. Wiem, że nie po kolei, ale myślę, że w przypadku tego pisarza można absolutnie sięgnąć po dowolną pozycję, ponieważ każda pozycja jest osobną historią.
Nie ukrywam, że Kod Leonardo Da Vinci wciągnał mnie dużo bardziej swoimi nawiązaniami do historii, Kościoła, wieloma nawiązaniami, o których tak naprawdę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Cyfrowa twierdza” była jedną z pierwszych książek Browna, którą przeczytałam. Byłam nią oczarowana, uwielbiam ją tak samo jak inne książki tego autora i mam do niej ogromny sentyment. Postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz żeby stwierdzić czy ta książka nadal tak na mnie działa.
NSA czyli Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) posiada super komputer – Translator. Potrafi on...

Nie jest to najlepsza pozycja tego autora.

Świetna książka! Trzyma w napięciu do ostatniej strony! Szybko rozgrywająca się akcja, na przestrzeni zaledwie kilkunastu godzin. Autor bardzo dobrze ją poprowadził. Bardzo dobrze się czytało.

Całkiem niezła, ale może to dlatego, że nie mam pojęcia o szyfrowaniu, więc nie byłem w stanie stwierdzić, kiedy autor dopuszcza się nadużyć. Sądząc po innych książkach, to mogło być często. Spodobali mi się też bohaterowie, ponieważ byli bardziej normalni niż w innych książkach, ale przy tym dość wyraziści.

Dyskusje

19 638