Hetmani

Józef Weyssenhoff Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu Seria: Magna carta literatura piękna
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
rewolucja demokracja XX wiek XIX wiek przemiany społeczne socjalizm terroryzm
literatura piękna
Magna carta
rewolucja demokracja XX wiek XIX wiek przemiany społeczne socjalizm terroryzm

„Hetmani” to obraz rewolucji 1905-1906 w Warszawie z punktu widzenia zwolennika narodowej demokracji, a jednocześnie pisarza realisty, który zdecydował się włączyć w żywą na początku XX wieku dyskusję wokół symbolizmu w sztuce.

Jako zwolennik endecji Weyssenhoff przedstawił jedną z dróg ewolucji światopoglądowych inteligenta o korzeniach szlacheckich na tle burzliwej...

Bardzo dobra książka pełna cudownych symbolizmów i ciekawych aluzji politycznych i społecznych.

Doskonała powieść ukazująca realia rewolucji socjalistycznej w 1905 roku. Dzieło traktuje także o prawdziwych stosunkach polsko-żydowskich.

• Klasyka
  • Wobec rewolucji 1905-1906