Listen to Your Heart

literatura młodzieżowa
Point
2018-05-29
2018-05-29

Na początku mocno irytowały mnie ciągłe wstawki o wodzie, jeziorze itp., ale z czasem się przyzwyczaiłam, a nawet uznałam, że jest to fajna odskocznia od typowych tematów w książkach. Historia miło się rozkręciła. Ciekawym tematem okazało się założenie i prowadzenie podcastu, pierwszy raz się z tym spotykam w książce. Właściwie to książka spodobała mi się bardziej niż myślałam, a końcówka była fenomenalna.
Jest to naprawdę fajny luźny romans.

Fajna książka, niestety w niektórych miejscach trochę nudna.

Fajna książka, niestety w niektórych miejscach trochę nudna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miła i przyjemna książka. Pomimo tego że jest mało popularna na book toku uważam że jest świetna i sprawiła że zostanie na dłużej w moim sercu. Przyjemna letnia atmosfera.

Klimat wszystkich książek tej autorki jest dość podobny do siebie, więc jeśli lubicie inne dzieła pani West, to ta książka zapewne również przypadnie wam do gustu. A jeśli nie znacie tej autorki, a lubicie lekkie i miłe romanse, to ta książka też jest dla was.

Styl pisania tej autorki ma w sobie to coś, że prawie każdą jej książkę po prostu dobrze się mi czyta i miło je wspominam. Są to takie lekkie i niewymagające większego myślenia książki, przez co są po prostu przyjemne w czytaniu. Książka była taka urokliwa i miło było się zanurzyć w tej lekturze. Miała taki swój lekko wakacyjny klimat, mimo że akcja dzieje się w ciągu roku szkolnego.

Bardzo płynna i lekka powieść. Czytałam ją akurat zimą i przyjemnie było wrócić myślami do promiennych dni lata. Chociaż akcja dzieje się już we wrześniu. Nie ma tu jakichś zwrotów akcji, bo taki to typ książki - lekki i przyjemny. Dlatego nie miałam wysokich oczekiwań. Nie mniej jednak nie zawiodłam się i przyjemnie mi się czytało.

Lekka i przyjemna historia. Pomimo akcji trwającej już w w czasie roku szkolnego daje fantastyczny letni klimat. Idealna do przeczytania na koniec wakacji. Akcja rozgrywająca się nad jeziorem oraz fantastyczny jesienny festyn- czy można o coś bardziej klimatycznego?
Kate zostaje prowadzącą podcastu o poradach- chcąc, nie chcąc podcast sprawi jej wiele pożytku jak i szkody, jeśli chcecie wiedzieć przed jakimi wyborem będzie musiała stanąć Kate wraz z przyjaciółką Alaną, czy taka feralna sytuacja zakończy ich przyjaźń serdecznie polecam przeczytanie tej książki.

📖🐲
Nie powiem, według mnie sympatyczna i relaksująca, ale osłabia mnie trochę spojlerowanie ponad połowy treści książki w opisie. No wiadomo, książka jest schematyczna, większych zaskoczeń fabularnych brak, ale po co to jeszcze bardziej zdradzać? Była spoko, ale czytałam już lepsze młodzieżówki. Natomiast porada, żeby pocałować kogoś, kto nam się podoba, żeby zobaczyć co on na to, jest mocno nie na miejscu i złości mnie, jak takie rzeczy trafiają do powieści dla młodych odbiorców.

📖🐲

Na półkach: , , , , , , , ,

Super! Jestem mało obiektywna bo wszystko co czytałam tej autorki mi się podoba, więc albo jest taka cudowna albo mam do niej jakąś słabość.
Książka o nastoletniej miłości, przyjaźni, rodzinie. Główna bohaterka kocha wodę i jest cudownie ironiczna. Chłopcy jak zawsze cudni i mało idealni. Relacje między ludzkie są bardzo ważne i wyjątkowe.
Super książka na jeden wieczór, zabawna, przyjemna i słodka!

Super książka na jeden wieczór,...

Ciepła, dobra powieść o tym, że trzeba ze sobą rozmawiać, żeby czegoś nie przegapić. Rewelacyjna w swojej kategorii, tj. powieści dla młodzieży.
Ładny język, bez wulgaryzmów i świntuszenia. Dobry styl, błyskotliwe dialogi. Sympatyczni bohaterowie, doskonałe relacje rodzinne (zwłaszcza Kate z tatą, wujkami i kuzynostwem) oraz przyjacielskie. Miło się to czyta.
Wyrobieni czytelnicy szybko odgadną zakończenie wątków, ale nie psuje to przyjemności z lektury.

Wyrobieni...

"Słuchaj swojego serca" jest ciepłą książką, w sam raz do przeczytania w okresie letnim, gdy ma się ochotę na coś miłego i niezobowiązującego🙂

Jak to przystało na romansik młodzieżowy, książka jest przewidywalna, ale czyta się ją przyjemnie z wielkim uśmiechem na ustach😊

• Kasie West