Story of Bad Boys t. 2

Okładka książki Story of Bad Boys t. 2 Mathilde Aloha
Okładka książki Story of Bad Boys t. 2
Mathilde Aloha Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Story of Bad Boys (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Story of Bad Boys (tom 2)
Feeria Young
2018-06-20
2018-06-20

Istny melodramat. Są razem nie są. Plus byle dziewczyny i duuuuuzo łez. Ale styl pisania autorki i nakładające się na siebie zdarzenia zmuszają czytelnika do dalszego czytania. Czekam na kolejny tom.

49/22/141

49/22/141

Druga część serii opowiadającej o Lilianie Wilson i jej dwóch współlokatorach. Jeden z nich, Cameron, coraz bardziej otwiera się na bohaterkę, jednak skrywa w sobie tajemnice, których nadal nie chce odkryć. Liliane prześladują demony przeszłości z czasów liceum, czy uda jej się przed nimi uciec?

Trochę lepsza niż pierwsza część. Zakończenia się nie spodziewałam. Trochę więcej dowiadujemy się o Cameronie i jego przeszłości. Jednak dalej przeszkadzają mi niektóre zdrobnienia jak np. : kurteczkę, bluzeczkę i tak dalej. Niektóre momenty są zbyt przesłodzone, ale da się to przeczytać.

Coż... Po przeczytaniu całej serii wciąż mam niedosyt. Z wielkim zaciekawieniem i niecierpliwością czekam na... mam nadzieję... następną część tej książki

Za wiele się nie dzieje, wzloty i upadki. Lili wciąż jest naiwna i wciąż jest popychadłem, a Cam nadal jest palantem. Koleś niby ma przebłyski, ale mądrzeje dopiero po fakcie. Krzywdzi Lili, a ona nadal mu wybacza. Ciekawe kiedy wybaczy mu kolejną zdradę? Ten facet i monogamia nie mają ze sobą nic wspólnego. Końcówka książki wbija w fotel i zaraz zabieram się za kolejną część. Mimo tego, że główni bohaterowie są strasznie irytujący, to jednak pozycja bardzo wciąga. Polecam

Przychodzę z 2 tomem książki "Story of bad boys". Poznajemy dalej losy Lili, Evana i Camerona. Rozwój wydarzeń poznajemy z dwóch stron, te same sceny mamy napisane z perspektywy naszej głównej bohaterki Lili jak i Camerona. Dzięki temu możemy zobaczyć jak różne mają oni charaktery. Daje to do myślenia, że dwie tak różne od siebie osoby może połączyć uczucie. Tak też mówi jedno przysłowie "Przeciwieństwa się przyciągają". W tej części zostaje rozwinięty wątek Grace i Evana, osobiście myślę iż są oni słodcy, liczę na to że autorka rozwinie ich wątek bardziej w 3tomie.

Nie wiem, czy jest sens pisać Wam, o czym mniej więcej jest ta książka, bo jest to po prostu kontynuacja historii wkurzającej Liliany oraz Camerona. Jednak tutaj Was zaskoczę. Sama w to nie wierzę, ale muszę to napisać. Główna bohaterka, którą jest wspomniana wyżej Lili, nie jest już tak bardzo irytująca, jak w poprzedniej książce.

Mam wrażenie, że autorka popracowała i nad swoim stylem pisania i nad kreacją bohaterów, ponieważ tutaj wyszło jej to o wiele lepiej. Muszę również przyznać, że tę książkę czytało mi się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. No ale, po kolei.

Widać, że Lili odrobinę przystopowała ze swoimi wybuchami emocji, które były chyba jej największą wadą. Nieważne, co się działo, ona reagowała na to zbyt emocjonalnie i zbyt wybuchowo. Tutaj Mathilde Aloha mi tego oszczędziła i chwała jej za to. Nie wiem, czy zniosłabym to wszystko ponownie. Główna bohaterka wzbudziła nareszcie moją sympatię i nawet udało mi się do niej przywiązać, co był dla mnie wcześniej nie do pomyślenia.

Również Cameron zmienił się zdecydowanie na lepsze. Widać, że zależy mu na znajomości z Lilianą i zaczyna robić pewne rzeczy, dzięki którym dziewczyna polubi i jego. Nie chcę też Wam tutaj rozpisywać, co tam się z nimi potem działo, bo może być to niepotrzebny spoiler. Choć w sumie, pewnie i tak wszyscy się domyślają, do czego to wszystko prowadzi. Niemniej jednak ten bohater również wzbudził moją sympatię i nawet nie mogłam się doczekać fragmentów, opisywanych z jego perspektywy.

Tutaj autorka postanowiła odrobinę namieszać w relacjach ze wszystkimi bohaterami, co mogło nie do końca wyjść jej na dobre. Jednak, na szczęście, ten zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu akcja stała się o wiele ciekawsza i tajemnicza. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że zmniejszyła się ilość wykrzykników na jednej stronie i dzięki temu książka przestała być tak bardzo krzykliwa, jak to było wcześniej. Poważnie, nie róbcie tak. To tylko sprawia, że daną pozycję czyta się ciężej.

Drugi tom spodobał mi się o wiele bardziej niż ten pierwszy i mam ogromne nadzieje, że z kolejnymi tomami będzie jeszcze lepiej. Zakończenie drugiego wgniotło mnie w fotel i w zasadzie dalej jakoś nie potrafię dojść z tym do siebie. Aktualnie chwyciłam już trzecią część i... Dobra, o tym napiszę kiedy indziej.

Uwierzcie mi na słowo, że nawet jeżeli pierwsza część nie spodobała Wam się, to drugi zdecydowanie jest w stanie to wynagrodzić. Książka jest idealna na rozluźnienie, o czym zresztą pisałam też wcześniej. Teraz tylko to potwierdzam.

Mam wrażenie, że autorka popracowała i...

Moim zdaniem seria Story of Bad Boys nieco odchodzi od typowego schematu książek w literaturze młodzieżowej, bo oprócz oczywistej miłości między dwójką młodych ludzi, i ukazanego studenckiego życia, są też momenty z dreszczykiem, które tylko wzbogacają treść. Natomiast wątek miłosny jest nierównomierny, raz jest cud, miód, ptaszki śpiewają, słońce świeci, aż nagle na horyzoncie pojawiają się burzowe chmury. Czyli typowa historia miłosna ze wzlotami i upadkami, jednak mimo wszystko perypetie Camerona i Lili potrafią zaciekawić, bo ci dwoje przeszli długą drogę od pierwszego dnia, kiedy się poznali (...)

Całość na blogu:https://www.nowehoryzonty.eu/2019/03/recenzja-story-of-bad-boys-mathilde.html

I niestety jest jeszcze gorzej niż w tomie pierwszym. Bad boys jak nie było tak nie ma. Lila popada w jeszcze większą egzaltacje i zamienia się w belkotliwą idiotkę. Tom 3 zaczynam tylko po to żeby dowiedzieć się o co chodzi z Rosie i Jacem.

• Romans