To zdarza się tylko w filmach

Nominacja w plebiscycie 2018
Holly Bourne Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura młodzieżowa
It only happens in the movies
Data 1. wydania:
2017-10-01
Anna Wróblewska
Zielona Sowa
dla nastolatek nastolatka pierwsza miłość poszukiwanie prawdy problemy młodzieży relacje rodzinne samotność spotkanie
It only happens in the movies
literatura młodzieżowa
Anna Wróblewska
Inne

Oficjalne recenzje i

Kiedy Harry poznał… Audrey

[ 1 ] Link do recenzji

Książka napisana fajnym językiem, ale coś mnie w niej drażni - nie tylko zakończenie (on " kocha " ją, ona " kocha " jego, to co z nimi jest nie tak?). Czytając książki, szukam jakiś porywających historii, a wręcz niecodziennych. Ta historia jest... słaba. Nawet jeśli brak happy endu, TO GDZIE EMOCJE, JAKIEŚ PRZEŻYWANIE, że ona nie dała mu drugiej szansy...?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Napisana bardzo fajnym językiem, szybko się czyta, typowa, ale jednocześnie nie do końca. Bardzo mi się podoba motyw filmowy. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek.

Wciągająca, miłosna młodzieżówka. Ciekawa, interesującą z poczuciem humoru. Bardzo pozytywne zaskoczenie :)

Dobra pozycja. Pisana jest lekkim stylem. Bardzo ciekawe przemyślenia na temat filmów romantycznych. Porusza sporo ważnych tematów wśród młodzieży. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie. Zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego zwrotu. Bardzo polecam wszystkim!

W końcu jakaś młodzieżówka nie podążająca za oklepanym schematem książek z wątkiem romantycznym!!

Początek książki był dla mnie lekko nie zrozumiały. Mimo tego BARDZO mi się podobała. Główna bohaterka nienawidzi filmów romantycznych (z konkretnego powodu). Strasznie podobały mi się też jak bohaterowie spostrzegali te właśnie rodzaju filmy

Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka.
Niestety...

Myśląć o tej książce nie wiem co powinnam napisać. Z pewnością nie zawaham się stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych młodzieżówek jaką przeczytałam do tej pory. Jedno zdanie które sądzę, że powinno być skierowane do głównej bohaterki to ,,nic nie da się zrobić ani naprawić na siłę niezależnie od tego jak bardzo byśmy tego chcieli". Audrey musiała zmierzyć się z wieloma...

Lekka młodzieżówka

Książka nie zawiera cudownej historii miłosnej, która kończy się idealnie i wszyscy są szczęśliwi - takich właśnie historii nie lubi główna bohaterka, co w zupełności popieram. Bohaterka jest rzeczywista, prawdziwa. Szczerze polecam, ale ostrzegam fanów komedii romantycznych i pięknych zakończeń - możecie się rozczarować (+ za wątek filmowy!!)

Dyskusje

• 2018