To zdarza się tylko w filmach

Nominacja w plebiscycie 2018
Holly Bourne Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura młodzieżowa
It only happens in the movies
Data 1. wydania:
2017-10-01
Anna Wróblewska
Zielona Sowa
dla nastolatek nastolatka pierwsza miłość poszukiwanie prawdy problemy młodzieży relacje rodzinne samotność spotkanie
It only happens in the movies
literatura młodzieżowa
Anna Wróblewska
Inne

Oficjalne recenzje i

Kiedy Harry poznał… Audrey

[ 1 ] Link do recenzji

Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka.
Niestety...

Myśląć o tej książce nie wiem co powinnam napisać. Z pewnością nie zawaham się stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych młodzieżówek jaką przeczytałam do tej pory. Jedno zdanie które sądzę, że powinno być skierowane do głównej bohaterki to ,,nic nie da się zrobić ani naprawić na siłę niezależnie od tego jak bardzo byśmy tego chcieli". Audrey musiała zmierzyć się z wieloma...

Lekka młodzieżówka

Książka nie zawiera cudownej historii miłosnej, która kończy się idealnie i wszyscy są szczęśliwi - takich właśnie historii nie lubi główna bohaterka, co w zupełności popieram. Bohaterka jest rzeczywista, prawdziwa. Szczerze polecam, ale ostrzegam fanów komedii romantycznych i pięknych zakończeń - możecie się rozczarować (+ za wątek filmowy!!)

Książka bardzo przyjemna. Cudowna dla młodzieży. Bardzo podobał mi się wątek kinematografii oraz ulubione filmy autorki dodane na końcu książki. Jednak co muszę przyznać Bourne, że nie poddała się romantycznym opowieściom i do końca nasza główna bohaterka - Audrey - trzymała się własnych przekonań. Mimo, że po drodze błądziła pod koniec udowadnia, że jest pewna siebie i...

W sumie to nie do końca wiem co powiedzieć. Szczerze to w sumie jestem dość pozytywne zaskoczona, bo spodziewał się takiego typowego "młodzieżowego love story" (nie mówię, że jest w tym gatunku coś złego) a ostatecznie tak nie było. Dodatkowo fajny wątek kinematograficzny i projektu na medioznawstwo. (wiem, że to nie fair, ale było mi trochę szkoda Harrego, ale rozumiem też...

To, jak Holly przedstawia prawdziwość tego świata, jest na prawdę wspaniałe. Najbardziej jednak podoba mi się fakt, że z lekkością i gracją łamie stereotyp o idealnej miłości

Po tę książkę sięgnęłam, ponieważ miałam ochotę na nieskomplikowaną i uroczą powieść z fajnym wątkiem miłosnym. I To zdarza się w tylko w filmach bardzo dobrze wpisała się w oba te kryteria, a przy tym pozostała naprawdę ciekawą historią, w której jednak zadziwiająco mało jest oglądania samych filmów, sporo zaś analizy wątków miłosnych w filmach. Nie jest to zdecydowanie...

Oj męczyłam się z tą książką bardzo...
Stwierdzam, że już dawno wyrosłam z takich książek "dla nastolatek" , bardzo mi się dłużyła i do tego w pewnych momentach była nudna że miałam brak ochoty na dokończenie jej.

W ogóle nie podobała mi się ta historia. Moim skromnym zdaniem autorka za bardzo podkreśla to, że Harry jest "bad boy'em", a Audrey grzeczna dziewczynką. Aczkolwiek w książce są również śmieszne momenty, oraz wprawiające w dobry nastrój. Mam nadzieję, że moja opinia pomogła.

Dyskusje

• 2018