Jądro ciemności – powieść graficzna

Okładka książki Jądro ciemności – powieść graficzna Catherine Anyango, Joseph Conrad, David Zane Mairowitz
Okładka książki Jądro ciemności – powieść graficzna
Catherine AnyangoJoseph Conrad Wydawnictwo: Lokator Cykl: Seria melancholiczna (tom 5) literatura piękna
Seria melancholiczna (tom 5)
Heart of Darkness
Lokator
2017-10-23
2017-10-23
Magdalena Heydel
serce jądro conrad anyango mairowitz

Jest klimat. Jest groza. Jest metafizyka. Nie jestem koneserką komiksów, ale doceniam trud przełożenia dzieła Conrada i opowiedzenia go w innej, komiksowej konwencji. Sedno powieści nie uległo spłaszczeniu, przeciwnie, te ilustracje wywołują silne odczucia, są bardzo sensualne. No i chyba o to chodziło. Niestety bolą niedociągnięcia redakcyjno-korektorskie.

Może niekoniecznie mój typ historii, ale kreska idealnie oddaje tytuł książki, a nastrój niepokoju nie opuszcza czytelnika do ostatniej strony.

Rewelacyjna, nowatorska wersja wybitnej opowieści.

W formie powieści graficznej (jakby komiks) zilustrowana słynna książka Josepha Conrada. Świetne, nastrojowe, mroczne grafiki robią spore wrażenie.

Jedyny minus, że to ów tylko okrojona, taka komiksowa, niepełna wersja "Jądra ciemności". Jakby pełną wersje dzieła Conrada zilustrować tymi kapitalnymi obrazami - ot co , to by było mistrzostwo świata!!

Rewelacyjna, nowatorska wersja wybitnej opowieści.

Ilustracje duszne, pełne tajemnic, mgieł, okrucieństwa. Piękna adaptacja dzieła Conrada 👍

• Komiks
  • Komiksy