Przypadkowy detektyw

Maciej Ślużyński Wydawnictwo: Sumptibus kryminał, sensacja, thriller
Sumptibus
morderstwo śledztwo góry lawina przypadkowy detektyw
kryminał, sensacja, thriller
2017-10-31
morderstwo śledztwo góry lawina przypadkowy detektyw

Słabe. Po prostu słabe. Szkoda czasu na uzasadnianie opinii.
Ale w czasie choroby czyta się różne rzeczy, co robić.

34/100/2020
Pomysł taki bardziej ograny: zima w górach, lawina, kilka osób odciętych od świata i truposz. Sprawnie napisany, akcja żwawo się toczy, błędów nie złapałam. A jednak chemii nie ma, sama nie wiem, dlaczego. Bo trudno tu o minusy, naprawdę. Do przeczytania w jedno popołudnie, bo rozmiar nikczemny.
PS. I jeszcze to krytykowanie autorów skandynawskich oraz naszego...

No i nadmuchałam balonik oczekiwań względem tej rekomendowanej powieści, ale ten z każdą przeczytaną stroną flaczał jak biegacz po każdym kolejnym kilometrze pierwszego w życiu maratonu.
Książkę szybko się czytało, co było zasługą nie tyle jej objętości, ale i poprawnego stylu autora.
Ale... No właśnie. Fabuła była do bólu przewidywalna. Nie może być tak, że w drugim...

Trochę przecharakteryzowane postaci, można by też przyczepić się do niektórych zwrotów akcji - w niektórych momentach czułam, jak autor ciągnie co niektórych za uszy, ratując sytuację. Taki kryminał do przeczytania.

Lekki kryminał na wesoło, ale to nie jest czarny humor którego nie lubię.Bardzo mi się podobał:-) Polecam

Dostałam od samego autora ebook, bardzo mi się podobała, przeczytałam szybko. Bohaterowie z charakterem, może jedynie oprócz pani domu. W niej czegoś mi brakowało albo po prostu porównywałam ją do siebie. Książka wyróżnia się na tle innych kryminałów poczuciem humoru. I lubię góry:)

Kryminałek. Czyta się szybko, lekko, nie obciążają nas żadne krwawe opisy. Momentami lekko naciągana fabuła, lekko przerysowane postaci, ale to chyba taka konwencja. Mnie nie podobał się główny bohater - przemądrzały cwaniaczek. Działa na zasadzie - najlepszą bronią jest atak. Mimo, że najbardziej podejrzany z racji okoliczności, udaje mu się wmówić winę wszystkim po...

ciekawa książka.
przypadkowy detektyw, przypadkowa lawina, przypadkowy trup.? czy to wszystko takie przypadkowe? ha.
ciekawa akcja, fajne dialogi, opisy też na poziomie.
żeby dać więcej gwiazdek - brakuje mi szerszego tła każdej osoby poznanej, ale z drugiej strony - we wstępie się nie da, bo za dużo będzie wiadome, a w środku by wyszły niepotrzebne dłużyzny.
dobra lektura,...

świetna polecam. Jestem już ciekawa ciągu dalszego.końcówka wskazuje że taki będzie. Pisze się?

ZNACIE? TO POSŁUCHAJCIE
„Jak wytknął mi kiedyś wierny przyjaciel, moje pomysły mają wszelkie zalety, poza oryginalnością. Taki już mój los.” Kurt Vonnegut, „Losy gorsze od śmierci”.

Ten cytat powinien właściwie wystarczyć za recenzję.

Schronisko górskie zasypane lawiną i odcięte od świata. Morderstwo i kilku podejrzanych, których liczba zdecydowanie zbyt szybko redukuje...

Dyskusje

• 2017
  • 2018
  • Kryminał
  • E-booki
  • Ebooki
  • Biblioteczka domowa III
  • Eboomoje:)

Dodaj cytat z książki Przypadkowy detektyw