Śnieżnonifi

"Śnieżnonifi" jest baśniową opowieścią z pięknymi, wzruszającymi opisami np.:
" Teraz las stał się jakiś obcy i tajemniczy. Kora przylgnęła jeszcze ściślej do drzew i widać było, że się czegoś boi. Obłapiała je tak ciasno i osaczała z każdej ze stron."
" Ta ziemia, która nosi codzienność i nigdy się nie skarży. W tym jednym momencie, przez jakiś ułamek sekundy zapłakała."
"Teraz nad nim wesoło dokazywały drzewa, które raz po raz opuszczały na niego swoje zdrewniałe ręce."
Cała powieść jest niezwykle ciekawa, wciąga od pierwszej strony i nie można sie od niej oderwać!

"Śnieżnonifi" jest baśniową opowieścią z pięknymi, wzruszającymi opisami np.:

Książka jest niezwykła.
Jeśli chodzi o mnie, bez reszty utożsamiam się z Agrą. Zauważyłem, że wiele nas łączy...
Co najważniejsze, powieść niesie wyraźny przekaz, że nawet w najczarniejszej czerni nie można tracić nadziei, trzeba zawsze szukać wyjścia i starać się iść do przodu!!!

Książka jest niezwykła.

"Śnieżnonifi " to książka ciekawa,abstrakcyjna, mająca wyrazistą konstrukcję potrojeń. Występuje tu postać donatora,jest nią Mały Koliber. Ona to obdarza Agrę trzema kluczami, które mają ochronić go przed złem. W powieści odnaleźć można również rytuał wtajemniczenia. Agra wyrusza wraz z Ojcem na wyprawę, a w międzyczasie dojrzewa i mężnieje.
Warto zwrócić uwagę, że rytuał inicjacyjny spotykamy m.in. w takich utworach:
Duża Ryba( 2003),Charlie i fabryka czekolady( 2005),Jeździec bez głowy(1999),Alicja w Krainie Czarów( 2010).

Warto zwrócić uwagę, że rytuał...

Agnieszka Kuchalska Śnieżnonifi Zobacz więcej
Agnieszka Kuchalska Śnieżnonifi Zobacz więcej