Silos

Okładka książki Silos
Hugh Howey Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Silos (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-12-05
Data 1. wydania:
2013-03-12
Marcin Kiszela

Wciągający i ciekawy początek trylogii świata zawężonego do murów podziemnego silosu. Autor powoli dawkuje informacje na temat powodu powstania silosu i do końca książki nie widomo, czy za wzgórzem będzie normalny świat czy wypalona skażeniem równina.

Już wgryzam się w II część, która jest bardzo obiecująca.

Już wgryzam się w II część, która jest bardzo obiecująca.

Bardzo dobra książka, wciągający świat, dobrze się ją czyta.

Bardzo dobra książka, wciągający świat, dobrze się ją czyta.

Książka świetna, wciągająca i przewrotna. Trafiłam na nią przypadkiem, ale pokonała mnie od pierwszej strony. Już nie mogę doczekać się spotkania z kolejnymi tomami autora!

Na początku podchodziłem do Silosu dość sceptycznie. Na szczęście mojej obawy okazały się niesłuszne. Czyta się naprawdę dobrze. Oczywiście są pewne niedociągnięcia, ale tak bardzo nie osłabiają całości.
Trochę zawiodłem się zakończeniem, cóż nie można mieć wszystkiego. Jednak mimo nie dociągnięć chętnie sięgnę po drugi tom trylogii.

Nie ma ebooka - słabo. Trzeba się było męczyć z papierem.... Książka zasługuje na 6,5/10. Akcja na dobre zaczyna się koło połowy. A sam początek napisany tam pompatycznie, że chciałem przerwać czytanie. Koniec końców warto było przeczytać.

Subiektywnie:
Silos jest niezłą książką, to pozytywnie zaskakująca i ciekawie opowiedziana historia.
Z pewnością nie jest jakimś arcydziełem, jednak potrafi przykuć uwagę czytelnika i wzbudzić w nim apetyt na "jeszcze tylko jedną stronę".
Autor w ciekawy sposób przedstawia zachowania społeczne skazanych na życie w niewielkiej, odizolowanej grupie ludzi, żyjących nieświadomie w zbudowanej na kłamstwach rzeczywistości. W imię większego dobra.
Książka prowokuje czytelnika do tego aby ten ocenił czy cel uświęca środki i czy władza może posuwać się do wielkich świństw dla dobra społeczeństwa ?

Subiektywnie:

Nic wybitnie odkrywczego, ale fajnie poprowadzona historia zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy.

Chciałem napisać opinię po przeczytaniu całej trylogii, jednakże z uwagi na pewien irytujący szczegół, nie dotyczący bardzo dobrej fabuły, zdecydowałem się podzielić swoją dygresją, otóż w obu tomach wydawnictwa Papierowy Księżyc jest cała masa literówek, w skrajnych przypadkach przekręcających sens zdania… teraz sobie nie przypomnę, ale literówki typu myję – mylę (akurat nie z książki, ale taki przykład), są dość myJące…

Niby super napisana i mocny temat w SCI-FI. A jednak męczyłem to dziełu kilka miesięcy (!!!) pomiędzy innymi książkami. PostApo w dziwnym dla mnie wydaniu. Przekonaj się sam Czytelniku...

PS. jakaś przydlugawa a to Tom1.

PS. jakaś przydlugawa a to Tom1.

W porządku. Podobnie jak Metro 2035 (tak, chodzi o trzecią część trylogii Glukhovsky'ego), w nieco zawoalowany sposób nieźle pokazuje narrację bieżącą.

Hugh Howey Wool Zobacz więcej
Hugh Howey Silos Zobacz więcej