Pośród cieni

Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
6,8
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
7,4
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...
Okładka książki Fenix Antologia: Zajdel 2019 Ewa Białołęcka, Paweł Ciećwierz, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Marcin Jamiołkowski, Aleksandra Janusz, Magdalena Kucenty, Marta Kładź-Kocot, Marta Magdalena Lasik, Katarzyna Rogińska, Anna Sikorska, Marta Sobiecka, Dominika Węcławek
6,5
Fenix Antologi... Ewa Białołęcka, Paw...
Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
7,0
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...

Oficjalne recenzje i

Strzępki wspomnień pośród cieni

[ 4 ] Link do recenzji

Mam mocno mieszane uczucia po przeczytaniu tej powieści. Jest bardzo ciekawa, dobrze napisana, wciągająca. Bohaterowie są mało oczywiści, zaskakujący i tajemniczy. Bardzo podoba mi się koncept osadzenia w głównej roli całej serii postaci, która z założenia jest przez świat naznaczona jako zła.
Świat został na kartach powieści ładnie rozbudowany, dodano nowe wątki, które...

Świetna saga. Pierwszy tom, może męczyć, a z każdym kolejnym tomem autorka się rozkręca. Dynamiczna akcja, powieść trzyma w napięciu. Polecam, również dla nastolatków.

Ta część jest lepsza od jedynki i bohater zyskał w moich oczach. Pojawia się kilka nowych interesujących postaci (Lorraine, Vincent) a część powraca (Marshia, Anavri, Zazel). Brune ma coraz lepszy obraz swojej przeszłości, ale nadal brakuje kilku istotnych elementów.

Mój dylemat odnośnie tej serii dalej trwa. Wątek z głównym bohaterem owszem jest ciekawy, choć momentami zbyt rozwlekle opisywane jest otoczenie lub to, co Brune akurat robi np. siedzenie w szynkwasie.
Dodatkowo przerywany jest on historiami pobocznych bohaterów, przez co w trakcie książki gubimy wątek głównego bohatera.
Wielbicielom dark fantasy książka powinna się...

Dobra powieść, czyta się łatwo i szybko. Przedstawiony świat wciąga niczym dobry narkotyk. Polecam!

Drugi tom Teatru Węży jest co najmniej tak dobry jak tom pierwszy. Ponownie chylę czoła nad kreacją świata. Krzyczący w Ciemności rozwija się, poznajemy jego przeszłość. Coraz lepiej pasuje on do świata przedstawionego. Fabuła ciekawa, postaci nowe i już nam znane z poprzedniego tomu są tym razem bardziej interesujące. Jedyny drobny zarzut to dość proste wychodzenie...

Drugi tom wciągnął mnie zdecydowanie bardziej niż część pierwsza. Być może jest to związane z tym, że zdarzyłam już poznać świat przedstawiony i zżyć się z bohaterami. Wspaniałe jest obserwowanie splatania się pajęczyny przeszłość głównego bohatera i śledzenie jak wiele losów splata się zarówno na płaszczyźnie taraźniejszości jak i przeszłości

Niezła kontynuacja. Akcja nabiera tempa, postacie - głębi i wyrazistości, a ja odzyskuję wiarę, że jeszcze mogą u nas powstać naprawdę dobre historie fantasy.
Poza tym, postać Krzyczącego jest naprawdę intrygująca. Jego przeszłość wcale nie wydaje się tak oczywista, jak można by oczekiwać.
A Biały Mag nie zawsze znaczy "dobry".
Polecam.

„Dwie karty” pióra Agnieszki Hałas to jedno z największych zaskoczeń minionego roku. Nie tylko z powodu jednego z najciekawszych i nowatorskich bohaterów, jakich poznałem do tej pory, ale również na świat, który nie jest podobny do żadnego innego. Dlatego też starałem się do kolejnych tomów podchodzić z dystansem. Bałem się kolejnego upadku jak to było w przypadku „Cyklu...

Bardzo się ucieszyłam gdy znalazłam drugi tom Zmroczy. Historia wciąga, czyta się płynnie.

Dyskusje

• Fantastyka
  • 2018
  • Fantasy
  • 2019
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pośród cieni